anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgodnie z zapowiedziami, od 1 czerwca w prowizji od sprzedaży zaczniemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedacie przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, naliczymy prowizję tak, jak dotychczas - jedynie od ceny przedmiotu. Szczegółowy opis nowego sposobu naliczania prowizji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszej Pomocy.

Poniżej znajdziecie zapis sesji pytań do eksperta, jaka odbywała się od czwartku do soboty (28-30 maja). Rozmawiała z Wami Beata Szynder ( @beata_szynder ), lider zespołu wsparcia sprzedających. Beata pracuje w Allegro od 3 lat, a na co dzień wraz z zespołem pomaga sprzedawcom w sprawach dotyczących rozliczeń z Serwisem. Dziękujemy Wam za udział! Wszystkie odpowiedzi Beaty znajdziecie tutaj.

beata_szynder.jpg

Ten wątek został zamknięty, jeżeli macie dodatkowe pytania związane z prowizją od kosztów dostawy, zapraszam do zadawania ich w osobnych wątkach (przycisk Rozpocznij temat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
373 ODPOWIEDZI 373

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

 @beata_szynder  czy jesli założe drugie konto firmowe, bedę Nową Firmą i moge skorzystac z pakietu powitalnego??????

oznacz moderatorów

AndrzejKom39
#8 Zapaleniec#

Jak tak można przecież to są praktyki monopolistyczne. Mam umowę z DPD z inpost i innymi firmami. Jakim prawem chcecie naliczać prowizję  od opłat dla tych firm, my na tym nie zarabiamy. To jest sprawa dla sądów. Już teraz bierzecie za niektóre rzeczy 10% prowizji, się pytam za co????? czas chyba zakończyć sprzedaż na allegro to już nawet nie jest śmieszne...

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry, @AndrzejKom39

Przed wprowadzeniem zmiany sprawdziliśmy czy nie istnieją prawne przeciwwskazania do określenia takiej formy naliczania prowizji.

Istnieją platformy sprzedażowe, na których taki model naliczania prowizji funkcjonuje od lat.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

ArtComp_pl
#9 Pomysłodawca#

A my chcieliśmy zapytać o podstawę prawną dyskryminowania Sprzedającego. Bo nowy sposób naliczania prowizji jest jawnym przykładem nierównego traktowania podmiotów mających oferty na Allegro i to na dodatek przez pryzmat Kupującego... jeżeli Kupujący nie ma AllegroSMART to Sprzedający jest karany za ten fakt wyższą prowizją... I nieważny jest tu fakt, że coś zapowiedzieliście, że później odroczyliście itd. Prosimy więc o konkret - JAKA JEST PODSTAWA PRAWNA NIERÓWNEGO TRAKTOWANIA PODMIOTÓW NA ALLEGRO.

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @ArtComp_pl

Nie istnieją prawne przeciwwskazania do określenia takiej formy naliczania prowizji. Podobny model funkcjonuje od lat na niektórych platformach sprzedażowych.

Zmiana nie ma na celu zobowiązania Sprzedających do udostępnienia usługi SMART! Zakup w ramach Allegro SMART! podajemy jako przykład. 

Zasada jest taka, że jeśli udostępniasz darmową dostawę to prowizję naliczamy wyłącznie od wartości przedmiotu.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

ArtComp_pl
#9 Pomysłodawca#

> Nie istnieją prawne przeciwwskazania

Pytałem o podstawę prawną, która umożliwia nierówne traktowanie, bo to, że są one nierówne, ślepy na jedno oko i niedowidzący na drugie widzi...

> Zasada jest taka, że jeśli udostępniasz darmową dostawę

ROTFL... a to mi odpowiedź eksperta... Smutne :((

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ beata_szynder

a co jesli mi nie dajcie tej mozliwości?????

oznacz moderatorów

MITSUSTYLE
#8 Zapaleniec#

Wszyscy powyżej piszą o drobnicy, a co z dużymi przedmiotami, których InPost i DPD w standardowej paczce nam nie odbierze? Co z paczką gdzie koszt wysyłki wynosi 150 czy 200 zł? Proszę o konkretne rozwiązanie? Czy Allegro ma alternatywne rozwiązania dla gabarytowych przesyłek czy chodzi tylko o dorzucenie kilku "groszy" do całkiem pokaźnej kupki obciążeń?

oznacz moderatorów

trelio
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, przy dużych przedmiotach dochodzą jeszcze koszty opakowania, zabezpieczeń , narożników itp. I od tego również Allegro chce pobierać prowizję ?

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @MITSUSTYLE.

Zapowiadane zmiany będą dotyczyły wszystkich form dostawy jeśli ich koszt ponosi Kupujący. Nie planujemy alternatywnych rozwiązań dla paczek wielkogabarytowych. Takie działanie byłoby znacznie bardziej złożone i mogłoby prowadzić do dyskryminacji wybranych grup sprzedawców. Liczymy, że obecna konstrukcja będzie znacznie bardziej skuteczna w poprawie nasycenia ofert darmową dostawą dla Kupujących.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

antykwariat-pan
#9 Pomysłodawca#

A co tu pisać....Ja płacę 15% procent prowizji i jakiekolwiek pytanie zadam Pani Ekspert odpowiedź będzie jedna- darmowa dostawa, przesyłki SMART... Ktoś zapomniał, że klient nasz pan, ale sprzedający, to też ludzie....

Współczuję Pani Beacie- mimo wszystko, tak po ludzku....

oznacz moderatorów

prostozpolski
#9 Pomysłodawca#

 

Dla mnie to zwykle oszustwo w delikatnych slowach. Na jakiej podstawie chcecie pobierac prowizje za przesylke ?? Nie dosc ze allegro debilnie twierdzi iz koszty opakowania (kartony ,koperty) , ochrony (babelki,usztywniacze) w ktorych sa wysylane produkty -nie sa kosztami dostawy produktu. To czym sa?

Rozumiem ze pobieracie prowizje za sprzedaz produktu poniewaz pomagacie w jego sprzedazy ( mimo iz jest to cos porownywalnego do lichwy- 15% prowizji) . Ale w jaki sposob niby pomagacie transportowac lub pakowac produkt ze liczycie sobie za to prowizje.

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @prostozpolski.

Nie istnieją prawne przeciwwskazania do określenia takiej formy naliczania prowizji i istnieją portale sprzedażowe, na których taki model funkcjonuje od dawna.

Podstawowe stawki prowizji nie ulegają zmianie i pozostają na poziomie od 1.5% do 15% w wybranych kategoriach.

Liczymy, że wynikiem będzie poprawa jakości dostaw i popularyzacja preferowanych przez konsumentów opcji darmowych dostaw.  

Koszt dostawy to cena jaką otrzymuje przewoźnik za wykonanie usługi przewozu. Koszty pakowania czy obsługi powinny być wliczone w cenę przedmiotu, a nie cenę dostawy.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

AC2107
#7 Wielbiciel#

Witam, czyli kalkulacja wygląda tak:

Przedmiot za 2 zł (np. kostka do gry) + 13,41 zł (kurier allegro inpost) to 15,41 jako podstawa prowizji. Oznacza to 12% od 15,41 zł czyli 1,85 zł prowizji....

2 zł - 1,85 zł = 15 GROSZY dochodu. Allegro wyobraża sobie, że ktoś tak będzie sprzedawać?

We wszystkich przedmiotach do 4 zł sprzedaż czegoś na allegro zaczyna oznaczać STRATĘ.

Wytłumaczcie mi swoją logikę

oznacz moderatorów

nicedeal_eu
#7 Wielbiciel#

"poprawa jakości dostaw" co za bzdury. Zrozumiałym coś takiego gdybym był pracownikiem poczty lub kurierem.Wynikiem tego będzie że wszyscy podniosą koszt wysyłki bo nikt nie będzie miał zamiaru dopłacac kolejnej daniny. Potem będziecie się dziwić że ludzie kombinowali ze zwrotem prowizji jak stawki weszły na 15%.Zatem my sprzedawcy będziemy informować każdego klienta iż doliczamy dodatkowe koszty przez wasz portal

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

" Koszty pakowania czy obsługi powinny być wliczone w cenę przedmiotu, a nie cenę dostawy."

Przedmiot: 10zł

Opakowanie: 5zł

Przesyłka: 15zł

Razem klient zapłaci 30zł, niezależnie gdzie doliczymy koszt opakowania.

A teraz sprzedajmy 10 przedmiotów.

10 przedmiotów: 100zł

Opakowanie: 5zł

Przesyłka: 15zł

Razem klient zapłaci 120zł

A w wersji Pani Ekspert?

10 przedmiotów: 150zł (opakowanie wliczone w cenę przedmiotu)

Przesyyłka: 15zł

Razem do zapłaty: 165zł

Tak to ma wyglądać?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jak masz dokładać dso interesu to lepiej nic nie rób . Przyszedł czs na skalulowanie transakcji , jeśli nie potrawisz tego zrobić do bye...............

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Nie wiesz o tym, że allematematyka nie ma nic wspólnego z matematyką? Z logiką także nie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@WREDZIA-W1  dokładnie, słyszałem nawet ostatnio o nowym matematycznym twierdzeniu, tzw. twierdzenia Allegrolasa, które warto byłoby powielać, żeby potomni o nim nie zapomnieli. To było coś w stylu procent z zera równa się zero, a może coś innego 🤣

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@mikeza Raczej AllegroGolasa 😋

oznacz moderatorów