anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytaj eksperta - nowy sposób naliczania prowizji

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Zgodnie z zapowiedziami, od 1 czerwca w prowizji od sprzedaży zaczniemy uwzględniać również koszt dostawy. Zmiana nie obejmie jednak wszystkich transakcji. Jeśli sprzedacie przedmiot z dostawą za 0 zł lub z dostawą Allegro Smart!, naliczymy prowizję tak, jak dotychczas - jedynie od ceny przedmiotu. Szczegółowy opis nowego sposobu naliczania prowizji oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziecie w naszej Pomocy.

Poniżej znajdziecie zapis sesji pytań do eksperta, jaka odbywała się od czwartku do soboty (28-30 maja). Rozmawiała z Wami Beata Szynder ( @beata_szynder ), lider zespołu wsparcia sprzedających. Beata pracuje w Allegro od 3 lat, a na co dzień wraz z zespołem pomaga sprzedawcom w sprawach dotyczących rozliczeń z Serwisem. Dziękujemy Wam za udział! Wszystkie odpowiedzi Beaty znajdziecie tutaj.

beata_szynder.jpg

Ten wątek został zamknięty, jeżeli macie dodatkowe pytania związane z prowizją od kosztów dostawy, zapraszam do zadawania ich w osobnych wątkach (przycisk Rozpocznij temat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
373 ODPOWIEDZI 373

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TomBanknoter 🤣  My tu wszyscy zostaniemy niedługo AllegroGolasami 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

autospecpol
#8 Zapaleniec#

Witam, dlaczego to jest wprowadzane w momencie gdy allegro nie oferuje w smarcie wysyłek paletowych, koszt powyżej 150zł, prowizja od tej kwoty jest czymś nie zrozumiałym...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

Przedmiot : 2PLN. Jednostkowy. Koszt wystawienia 0.05PLN, minimalna prowizja 0,25PLN, koszt wysyłki ( przedmiot nietypowych wymiarów) 15,6 PLN, Pakowania nawet nie wliczam... 0,05 +0,25+1,56= 1,86PLN z 2 PLN. To daje prowizje i opłaty na poziomie 93%.

Pytanie 1 : Jaka jest pani rada w tym wypadku ( przypominam przedmiot jednostkowy - nie ma możliwości "multipaku" )?

Pytanie 2 : Czy będzie zgodny z zasadami Allegro ( bo z logiką na pewno tak ) napis na aukcjach : "Ze względu na pobieranie prowizji od kosztów wysyłki przez Allegro musieliśmy podnieść ceny. Osoby które są niezadowolone z podwyżki - prosimy o kontakt z zespołem Allegro, bo to nie jest nasza wina" ( lub coś podobnego)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@beata_szynder I jeszcze dodam : jak skalkulować cenę skoro przy wystawianiu nie znam moich całkowitych kosztów ( opłat)?

Wiem po ile kupuję/wytwarzam, znam koszty przechowywania, pakowania, pracownika, czynszu itp itd. Obliczam prowizję i opłatę za wystawienie i tak kalkuluję cenę sprzedaży. ALE

- To się sprawdza tylko przy Smart!, A jak klient nie ma kupionego smart! ?

- jak klient wybierze inpost to prowizja od wysyłki X

- Jak klient wybierze pocztę polską to prowizja od wysyłki Y

- Jak klient wybierze DPD to Z

A są klienci którzy chcą zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie przesyłki, lub dostawę na sobotę itp itd - co wtedy?

NIE ZNAM WYSOKOŚCI MOICH OPŁAT ALLEGRO PRZED WYSTAWIENIEM !

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @pinsplash .

Sytuacje, w których Kupujący decyduje się na zakup jednego przedmiotu o niskiej wartości i wybiera tak drogą przesyłkę, stanowią bardzo mały procent wszystkich transakcji.

W przypadku produktów o niewielkiej wartości, zachęcam do takiego konstruowania oferty, która pozwoli na zwiększenie wartości koszyka Kupującego, a co za tym idzie np. możliwości skorzystania z darmowej dostawy w ramach Smart!

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Pani ekspert,

"Sytuacje, w których Kupujący decyduje się na zakup jednego przedmiotu o niskiej wartości i wybiera tak drogą przesyłkę, stanowią bardzo mały procent wszystkich transakcji."

To nie jest prawda. U nas jest to 20% zamówień ma koszt wysyłki zbliżony do kwoty zakupów.

" przypadku produktów o niewielkiej wartości, zachęcam do takiego konstruowania oferty, która pozwoli na zwiększenie wartości koszyka Kupującego, a co za tym idzie np. możliwości skorzystania z darmowej dostawy w ramach Smart! "

Prosimy o konkretne przykłady.

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

**piiip**a mać! mały procent transakcji !?  ja mam 800 ofert w cenach od 3-16zł wiec od 1 czerwca zwijam sprzedaż na allegro. żegnam

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@PawHaft, ale zostaniesz z nami 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Nie !!Wbijam na lokal🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

maison-charme
#7 Wielbiciel#

Proszę o informację, co w wypadku gdy klient zwróci towar - oddacie prowizje od sprzedaży i prowizje od kosztu dostawy??

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dzień dobry @maison-charme!

Tak- zwrotowi podlega cała wartość naliczonej prowizji- prowizja od kosztów dostawy będzie zatem zwracana.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

bryndal7
#4 Eksplorator#

Uważam, że to jakieś grube nieporozumienie, płacić za coś czego nie ma, Sprzedaż na allegro dotyczy konkretnego towaru a nie usług w związku z tym dlaczego prowizja od kosztów wysyłki? wielkie nieporozumienie

oznacz moderatorów

beata_szynder
Ekspert Allegro

Dziękuję za opinię, @bryndal7

Zmianie ulega podstawa naliczania prowizji. Wcześniej była nią wartość przedmiotu, teraz będzie to wartość przedmiotu + koszt dostawy, który ponosi Kupujący. 

Nie ukrywamy, że zmiana pozwoli nam przyspieszyć dalszy rozwój polskiego e-commerce: spełniając oczekiwania klientów, chcemy nadal zwiększać liczbę ofert, w których dostawa kosztuje 0 złotych, czyli tych, których koszt dostawy pokrywa sprzedający lub są objęte programem darmowych dostaw programu Allegro Smart! Zwiększając atrakcyjność ofert w oczach klientów, będziemy jednocześnie stymulować sprzedaż, co w efekcie będzie korzyścią dla firm sprzedających na Allegro.

Pozdrawiam!
Beata
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

"Zmianie ulega podstawa naliczania prowizji."

"Nie ukrywamy, że zmiana pozwoli nam przyspieszyć dalszy rozwój polskiego e-commerce."

 

W O W !!!   Nie ukrywam, że nie wiem co ma piernik do wiatraka. Pobierzemy od sprzedawców prowizję od wysyłki. to milowy krok w ROZWOJU POLSKIEGO ECOMMERCE.

Umarłem 😄

oznacz moderatorów

AC2107
#7 Wielbiciel#

Jak można pobierać prowizję od kosztów? xD

PROWIZJA OD KOSZTU xD Czy wy siebie słyszycie?

To jest serio na Allegro czy shakowali wam serwis i ktoś sobie robi jaja?

oznacz moderatorów

swiatmalucha_
#3 Debiutant#

chciałabym się zapytać dlaczego będę karana dodatkową prowizją za to że ktoś nie wykupił sobie opcji smart?

wszystkie moje oferty są w 100% z tą opcją zatem dlaczego mam za to płacić?

Czy jeżeli bierzecie od tego prowizję to czy mogę w ofertach wystawić opcję darmowego odbioru i wystawić aukcję ze sprzedażą usługi wysyłki? np dpd za 18zł( bo przecież od tego weźmiecie prowizję ). Kupujący po za przedmiotami będzie musiał również wykupić taką usługę aby jego paczka została wysłana!

oznacz moderatorów

napitu
#7 Wielbiciel#

mam taką samą sytuację...

wystawiam w kategorii rękodzieło, gdzie prowizja jest 15%, sprzedawane przedmioty za 1 zł, wszystkie z opcją smart, ale co z tego, kiedy trudno kupującemu "dobić" do 40 zł, aby się na to załapać i co teraz jeszcze prowizja od dostawy???

oznacz moderatorów

martuszka10
#7 Wielbiciel#

A co ze zwykłymi ludźmi, którzy nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej i chcą czasami coś sprzedać?

O ile dobrze się orientuję tacy sprzedawcy  nie mogą skorzystać z oferty Smart, jedynie paczkomat inpost za 8,99zł. Czyli już na wstępie jestem dyskryminowana jako sprzedawca.  NIe dość , że muszę opłacić dostawcę to jeszcze od  tej opłaty będziecie liczyć  mi prowizję,? To skandal i granda w biały dzień. Mam nadzieję , że Allegro umrze śmiercią  naturalną , gdy **piiip** wejdzie na rynek polski. Czas przenieść swoje manele na portale społecznościowe, tam przynajmniej nikt nie będzie mnie podwójnie okradał. Nie wiem co za "mądry" wpadł na ten pomysł, ale szybko to zmienicie jak wam sporo sprzedawców odpadnie.  Jeszcze ten sposób naliczania prowizji od  kosztów dostawy co najmniej kontrowersyjny. Proponuję wprowadzić jeszczę prowizję od  ilości kliknięć w aukcję!  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@martuszka10 masz allegro Lokalnie 🙂  Smarta też możesz mieć musisz spełnić kilka warunków 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@swiatmalucha_ I tutaj kłania się kolejny "myk". Takie działanie Allegro NIE POZWALA na skalkulowanie realne ceny. zakładasz jakąś prowizję, znasz swoje koszty, masz smarta - więc po obliczeniach wystawiasz za konkretną cenę. Ale kupi klient bez smarta i całe obliczenia idą w...... Bo może wybierze Inpost ( prowizja X) a może DPD ( prowizja Y) a może pocztę polską ( prowizja Z) - nie wiesz tego, nie możesz przewidzieć - co za tym idzie skalkulować poprawnie ceny.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów