anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wpłaty od kupującego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:44017178
#1 Nowicjusz#

Witam mam problem. Wystawiłem pewną rzecz na sprzedaż ktoś ją kupił minęły już dwa dni a ja dalej nie otrzymałem zapłaty. Z kupującym również nie mogę się skontaktować. Co mogę zrobić?

 

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli jest to zakup przez AL to kupujący ma 5 dni na zapłatę, jeżeli nie zapłaci to nie kupi a tobie ogłoszenie się automatycznie odnowi.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:44017178 Spokojnie dwa dni to nie jest długo sam przelew bankowy idzie 2-3 dni robocze ,cierpliwości a jak nie wpłynie w ciągu 5 dni to tak jak pisze @LEW433 sama aukcja się wznowi ,na normalnym allegro po 7 dniach możesz uznać transakcję za nieważną i samemu wystawić ponownie oraz wystąpic do allegro o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów
Panzer25
#8 Zapaleniec#

zgodnie z nowym regulaminem nie dostaniesz zwrotu prowizji. 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Na Allegro Lokalnie odczekaj 5 dni, po tym czasie ogłoszenie się odnowi, a opłata za transakcję nie będzie naliczona, chyba że kupujący wybrał pobranie lub odbiór osobisty. Jeśli tak wybrał i nie zapłacił, poproś o zwrot opłaty za transakcję tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

Na zwykłym Allegro odczekaj 7 dni, tyle ma kupujący na zapłatę, a potem wystąp o zwrot prowizji i wystaw przedmiot ponownie; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/jak-odzyskac-prowizje-od-sprzedazy-rabat...

oznacz moderatorów
Client:44017178
#1 Nowicjusz#

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź.

oznacz moderatorów
bbgi567
#8 Zapaleniec#

Ja mam takie pytanie, ponieważ zdażyło mi się już dwa razy nie otrzymać płatności za zakupiony przedmiot (Kup Teraz) na allegro lokalnie, czy to nie jest czasem tak że kazdy bez żadnych konsekwencji może uzyskać moje dane, wystarczy że kliknie kup teraz i po prostu nie zapłaci?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na Al tak jest, niestety.

oznacz moderatorów
bbgi567
#8 Zapaleniec#

To byli to użytkownicy: "Musze-To-Miec" oraz "ostroleka100".

No cóż, człowiek uczy się całe życie na błędach.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@bbgi567 Czytać regulamin AL i już.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@bbgi567 Niestety wystarczy. AL jest tak niedorobione, że kupujący ma od razu wszystkie dane sprzedającego (nick, imię i nazwisko, adres oraz telefon), sprzedający natomiast uzyskuje tylko nick oraz imię i nazwisko kupującego. Paranoja.
Skutek jest taki, że w sprawie zapłaty można się kontaktować tylko przez ten cholerny czat, bo nawet nie można jak człowiek zadzwonić i od razu się dowiedzieć co i jak.

@_HolaOla_ @nat_not @cloudcloud @msniezek Czy allegro ma zamiar coś z tym zrobić, czyli zacząć traktować kupujących tak samo jak sprzedających, a nie jak święte krowy? Bo w tej chwili wychodzi na to, że AL to jest świetne miejsce do pozyskiwania danych osobowych kosztem praktycznie zerowym, gdyż lewe konto na lewe dane może założyć praktycznie każdy. Co na to UODO?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kafka79
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się w 100% z tym co zostało napisane powyżej. AL to jest porażka pod względem praw sprzedającego. Wystawiam przedmiot, zależy mi na szybkiej sprzedaży, przychodzi jakieś nastoletni gówniarz, który dla zabawy klika sobie na mojej aukcji i poźniej przez tydzień nie daje znaku życia a ja w tym czasie mam zablokowany przedmiot, bo nie wiem jakie są intencje "kupującego". Kompletnie beznadziejne rozwiązanie, w którym sprzedający nie może w żaden sposób oceniać wiarygodności kupującego. Mam wrażenie, że Allegro zaczyna iść niegdysiejszą drogą gadu-gadu, któremu też wydawało się, że wie wszystko lepiej niż użytkownicy. Jak to się skończyło wszyscy wiemy. Puk, puk. Kto tam? Amazon.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@kafka79 Hm, gg jak gg - nk jest tu lepszym przykładem😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
kafka79
#7 Wielbiciel#

Przykłady można by mnożyć. Analogia z gg przede wszystkim dlatego, że oni też aplikację rozbudowali do rozmiarów absurdu, z funkcjonalnościami, których nikt nie używał. NK jak najbardziej wpisuje się w ten smutny nurt ignorowania uwag użytkowników. Jestem na Allegro od 16 lat ale to co się dzieje z tym serwisem ostatnio, to trudno nawet komentować.

oznacz moderatorów
P_Bri
#8 Zapaleniec#

W pełni popieram. Mam takie samo zdanie. Właśnie po raz drugi z rzędu ktoś kupił ode mnie przedmiot, po czym nie zapłacił i nie ma z tą osobą żadnego kontaktu. A w międzyczasie zakupem było zainteresowanych kilka innych osób. Na Allegro wyglądało to zupełnie inaczej, przynajmniej można było zweryfikować sprzedającego. Jednym słowem - porażka...

oznacz moderatorów
darkstone
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak jest. Mogę w ciągu jednego tygodnia pozyckać całą masę telefonów, adresów i w to legalny sposób.nie muszę się włąmywać ani kraść bazy danych. Wystarczy cierpliwie i systemacznie "kupować" na AL. Mam ten sam problem.

oznacz moderatorów
Ralfinio
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się. Ode mnie kupił jakiś Client:86603905 który na allegro od 2 miesięcy, nigdy nie kupował ani nie sprzedawał. Nie wiem czego się spodziewać po takim allegrowiczu, nadal czekam na jakąkolwiek odpowiedz z jego strony. A jeśli faktycznie Allegro przekazało moje PEŁNE DANE niżej nie znanej osobie trudniącej się sprzedażą danych to zajefajnie. Oby nie wziął sobie kredytu w parabanku na moje dane.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

Tydzień minął i oczywiście żadnej odpowiedzi od moderacji się nie doczekałem😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
123BENY123
#7 Wielbiciel#

Nie jesteś sam.Mam taki sam przypadek.Miałem dużą bazę komentarzy i z dnia na dzień zostałem z niczym tzw.obszczymurkiem.Ale macie rację AL to dobra platforma do wyłudzania danych bez żadnych konsekwencji.Ale widać że ALLEGRO ma to w głębokim poważaniu.Dobrze się im powodzi ,bo brak tak dużej konkurencji na rynku.Jednak w poprzednich latach poprzewracało się im w d.......ch.Całe czartery samolotowe (nie jeden)dla całej firmy w ciepłe kraje kosztują.Ale cisza -bo to temat tabu.LUDZIE ZAPŁACĄ.

oznacz moderatorów
Homzik
#8 Zapaleniec#

Też po raz kolejny mam tak, że osoba niezarejestrowana kupuje coś, po czym nie płaci. Kiedyś na głównym Allegro było tak, że towar nie był rezerwowany, dopóki ktoś nie zapłacił i ta samo powinno być i na Lokalnie. Inaczej trzeba czekać 6 dni na wznowienie ogłoszenia, bo jest 5 dni, a po piątym dniu i tak trzeba czekać jeszcze kolejne 24h...

oznacz moderatorów