anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mam zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Davko_Snake
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam taką sytuację i nie wiem co zrobić. Kupujący kupił odemnie pudełko do gry wraz z instrukcjami. Po odebraniu napisał do Mnie, że chyba coś jest nie tak bo nie ma gry w środku. To napisałem że wszystko ok i jest jak w opisie aukcji "pudełko do gry wraz z instrukcjami" i zaczął zwalać że to moja wina bo było nie jasno napisane i powinno być zawarte to w tytule to ładnie wyjaśniłem że tytuł był długi i się nie zmieściło bo na allegro lokalnie jest mniej znaków. To zaczął jeszcze bardziej naciskać że to moja wina itp. Jak by zaczął inaczej nie było by problemu ale założył dyskusje że chce zwrot pieniędzy z powodu niezgodności z opisem. Wszystkiego wyjaśniłem tam itp, cytowałem swój opis jaki dałem itp i odrzuciłem reklamację. Po tygodniu lub 2 dostałem właśnie informacje, że oddali mu pieniądze z allegro protect i doliczyli mi to do salda. Teraz nie mam ani przedmiotu i jeszcze saldo -300 zł. Co mam teraz zrobić? 

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43
Davko_Snake
#8 Zapaleniec#

Dużo sprzedaję na allegro lokalnie i to swoje osobiste przedmioty które zbierałem latami i nigdy nie miałem problemu

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Davko_Snake no to teraz masz , nie trudno nanieść na zdjęcie informację ,, pudełko + instrukcja , ulotki ,,

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Uparcie odmawiasz podania linku do zakończonej oferty, a to wskazuje na to że kręcisz, i skonstruowałeś opis oferty tak by wprowadzał kupującego w błąd. Zwróć pieniądze kupującemu i ciesz się jeżeli on zgodzi się wtedy oddać pudełko. 

oznacz moderatorów
Davko_Snake
#8 Zapaleniec#

Proszę czytać cały post. jakiego linku ? Wyraźnie napisałem, że nie mam dostępu do ogłoszenia i nawet wysłałem zdjęcie jak wchodzę na ogłoszenie. Nie wiem dlaczego tak jest może dlatego że usunęli mi wszystkie ogłoszenia nawet aktywne i zablokowali konto

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Zablokowali konto? Widać mieli powód. 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Davko_Snake W takiej sytuacji masz prawo do wezwania kupującego w dyskusji do odesłania przedmiotu.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Davko_Snake ,, w opisie ? ,, powinieneś w tytule napisać ,, pudełko od gry ,, lub tą informację umieścić na pierwszym zdjęciu, na Lokalnie nie masz ograniczeń w tym obszarze .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Davko_Snake
#8 Zapaleniec#

Tak w opisie oferty, bo jak powtórzę do był długi tytuł i zostały chyba tylko 3 znaki do wykorzystania i nie było jak tego dodać dlatego napisałem w opisie w 1 zdaniu

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Davko_Snake Powinno być jasno opisane, więc najlepiej było opisać na sprzedaż tylko pudełko .....🤗

oznacz moderatorów
QueLord
#10 Popularyzator#

>tworzę ofertę, która nie jest jasna i może wprowadzić kogoś w błąd
>oferta wprowadza kogoś w błąd
>o ja biedny, czemu oszukujo mnie olaboga złodzjeje !!11
>X   D

oznacz moderatorów
Davko_Snake
#8 Zapaleniec#

No też miałem nieraz taka sytuację dlatego u Siebie mam inaczej i napisałem wyraźnie co zawiera ogłoszenie...

oznacz moderatorów
QueLord
#10 Popularyzator#

No zawiera wprowadzenie w błąd xD

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@glenmoranghie @mdrogeria @LEW433 @komis-bell macie widok oferty 🙂 musicie przyznać ale nie wygląda to na wałek że w ciągu opisu gry jest jedno zdanie że to pudełko i jest jasno napisane że to pudełko 🙂

Zrzut ekranu 2024-03-13 145449.pngZrzut ekranu 2024-03-13 145440.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie twierdzę, że to było celowe zagranie bo na takie nie wygląda.

@Davko_Snake 

Widzę tylko dwa problemy - kategoria wskazuje jasno na GRĘ więc tu już jest problem.
Oraz
Pierwsze zdanie treści takiej oferty powinno brzmieć przykładowo tak:
W SPRZEDAŻY PUDEŁKO Z INSTRUKCJAMI - BRAK GRY W ZESTAWIE.


No i oczywiście tytuł też powinien wskazywać, że jest to pudełko a nie gra...

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell masz rację, w tytule też powinno być ze pudełko od gry 🙂 

Ale jak by ktoś na spokojnie sprawdził ofertę to wiedział by co kupuje a tak myślał że złapał okazję i bez pomyślunku kupił 🙂

W opisie powinno być też że pudełko bez stołu i aparatu którym robię zdjęcie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 doskonale wiesz , że decyzja zakupowa opiera się głównie na zdjęciu oraz tytule , a w tych obszarach wzmianki o tym ,że to jest samo pudełko nie ma . Brakło miejsca w tytule umieszczenie takiej fotki w najgorzym przypadku skończyło by się zwrotem z Protect , ale bez obciążania autora wątku 

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów
Davko_Snake
#8 Zapaleniec#

Masz rację po tym już wiem, że trzeba dokładniej pisać. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zamykam temat. Sprawa się rozwiązała. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
wojtekmarchewka
#9 Pomysłodawca#

Nie ważne co umieścisz, w opisie, nie raz się przekonałem, że jak mam napisane, smartfon ma język polski i działające usługi Google, to mam często pytania ", czy smartfon ma język polski?"

W tytule było pominąć, jakiej konsoli to dotyczy, bo od tego jest kategoria i napisać coś takiego

"Professor Layton vs Phoenix Wright Pudełko bez GRY"

Zaufałeś także automatycznemu wyszukaniu kategorii, a mogłeś wybrać ręcznie

Elektronika > Konsole i automaty > Nintendo 3DS i 2DS > Akcesoria

oznacz moderatorów
Davko_Snake
#8 Zapaleniec#

Tak wgl to skąd wziąłeś ogłoszenie? Nawet ja nie mam dostępu do niego jak i do innych ogłoszeń które miałem bo mi wszystkie usunęli jak zablokowali konto. Już mam odblokowane ale ogłoszeń nie mam dalej

oznacz moderatorów