anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
464 ODPOWIEDZI 464

LEW433
#21 Demiurg#

Taki trójkąt >normalne. obrazka my nie widzimy, opisz problem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@rafnet11 nie, to nie jest normalne dobrze, że zachowałeś ostrożność. 
Na Allegro nie musisz potwierdzać żadnego zamówienia.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ADALBERTUS01
#7 Wielbiciel#

Witam, dostałem takiego SMS-a niby z ALLEGRO: "Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: https://iejf.homes/srt/?p7m8-PL  " Dzisiaj zamieściłem na Allegro lokalnym przedmiot do sprzedaży. Po godzinie przyszedł SMS. Proszę o pomoc czy to jest fałszywy link?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ADALBERTUS01 To jest próba wyłudzenia Twoich danych.
Nic nie klikaj.

oznacz moderatorów

ImtheGienia
#7 Wielbiciel#

10605FB1-372E-45EB-89F8-94D30B791BBA.png

 

 

dostalam  wiadomość, ze przedmiot sprzedany, Allegro takie linki wysyła ? Czy potwierdzona sprzedaż jest w momencie wysłania wiadomości na e-mail ? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ImtheGienia To jest próba wyłudzenia Twoich danych. Nic nie trzeba potwierdzać więc nic nie klikaj i nic nie podawaj.

Wszystko czego potrzebujesz aby bezpiecznie przeprowadzić transakcję znajdziesz w zakładce sprzedane.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Wiadomości z linkami to próba wyłudzenia. Jak się sprzeda to kasę masz w zakładce rozliczenia Moje rozliczenia (allegrolokalnie.pl)Na wszystkich portalach ostatnio od groma naciągaczy.... Jak nie ma kasy w tej zakładce to nie wysyłasz. Sprawdź też czy masz konto do wypłat aktywowane, bo to trochę trwa.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Oooooszustwoooo!!!!😂

oznacz moderatorów

wegnerek
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór 

Wczoraj zostałam ofiarą oszustwa.

Oszuści wysłali do mnie SMS z linkiem z numeru allegro z którego wcześniej otrzymywałam już powiadomienia, więc nie wzbudziło to moich podejrzeń. 

https://allegrolokalniie.2562633.xyz/amiqhmsr/JbquUN 

Niestety po zalogowaniu się na konto  celem otrzymania zapłaty natychmiast zaczęly znikać pieniądze z mojego konta

😞

Najgorsze że SMS był z allegro..

No cóż 

Oczywiscie zgłosiłam sprawę na policji ale szanse na odzyskanie moich pieniędzy są marne.

Trzeba być czujnym,uważajcie!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tak to jest jak sie nie czyta nawet linku lokalniie z oewnoscia to byl link z allegro z bykiem w srodku 

oznacz moderatorów

wegnerek
#7 Wielbiciel#

No niestety, nie zwróciłam na to uwagi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ile poszło?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Ale to był numer czy tylko nazwa Allegro?

oznacz moderatorów

wegnerek
#7 Wielbiciel#

Treść SMS 

Twój przedmiot znalazł nabywcę.

Aby otrzymać etykietę oraz wpłatę i tu był link.

Wiadomość przyszła z numeru allegro z którego miałam już inne wcześniej wysłane powiadomienia.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie przyszła z numeru allegro tylko z numeru maskowanego. Te przekręty robią na wszystkich portalach. Nigdy nie klikasz żadnych linków. Trza się pilnować. Ja ostatnio odmówiłam weryfikacji tożsamości babeczce z mojego banku, bo sobie życzyła potwierdzenia przez apkę mojej tożsamości, gdzie to ona do mnie dzwoniła. I naprawdę byłam pewna że była z banku ale strzeżonego.... A tu masz co w weekend trafiłam, więc może jakaś szansa jest. 

Przełomowy wyrok0 taka ciekawostka - Społeczność Allegro - 607817

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@wegnerek To co Ty masz za bank, jak znikają pieniądze zaraz po zalogowaniu > bez żadnych potwierdzeń?

U mnie banki żądają potwierdzenia przez kod z sms-a, albo w aplikacji bankowej > czasem jeszcze kodem 3D-Secure. Jeden z banków żąda potwierdzenia, że ja to ja jeszcze przed wpuszczeniem mnie na konto.

Zmień ten bank jak najszybciej > to nawet jak klikniesz w lewy link i się zalogujesz to na tym się skończy > bez potwierdzenia przelewu nic się nie stanie.

oznacz moderatorów

kyren
#7 Wielbiciel#

Uwaga, dokładnie z numeru Allegro dostałam wczoraj wiadomośc, że  sprzedałam przedmiot i mogę pobrać etykietę oraz link https://delivery.hantslife.com/s/077k  to próba wyłudzenia danych uwaga!

oznacz moderatorów

Client:112604949
#10 Popularyzator#

Nie wklejaj tych linków, bo jeszcze jakiś ciekawski kliknie.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To tzw maskowanie numeru. I nie jest problemem tylko allegro. Robią tak na wszystkich platformach handlowych. W weekend wklejałam tu nawet wyrok sądowy po takim oszustwie na O.. 

oznacz moderatorów

grec_pat
#2 Obserwator#

Użytkownik alllberrt45a chce wyłudzić dane bankowe. Twierdzi, że kupił przedmiot i wysyła maila z próbą wyludnienia. Proszę o zablokowanie użytkownika. 

oznacz moderatorów