anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy aby sprzedać przedmiot na Allegro Lokalnie muszę potwierdzić zamówienie?

mjasinsk
#7 Wielbiciel#

Dostałem prośbę o przesłanie maila w celu skorzystania z opcji Kup Teraz od użytkownika

Client:103840322

przyszedł taki mail więc na bank to fraud.

Proszę o potwierdzenie próby wyłudzenia danych

 

 

 

INFORMUJEMY, ŻE ZAMÓWIENIE MA BYĆ ZAAKCEPTOWANE W CIĄGU 3 GODZIN PO OTRZYMANIU MAILA Z INFORMACJĄ

 

 

INFORMUJEMY O ZMIANACH REGULAMINU! PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z INFORMACJĄ NIŻEJ, PO PRZECZYTANIU PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA DODATKOWE WSKAZÓWKI I PRZEJŚĆ DO WERYFIKACJI TOŻSAMOŚCI.

 

KUPUJĄCY DOKONAŁ ZAPŁATY ( SPRAWDŹ NIŻEJ).

 

 

 

 

WARTOŚĆ TOWARU

 

 

 

WARTOŚĆ UBEZPIECZENIA

 

 

 

KOSZTY PRZESYŁKI

 

PO ZAAKCEPTOWANIU ZAMÓWIENIA ŻEBY ODEBRAĆ WPŁATE NALEŻY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z PONIŻSZĄ INSTRUKCJĄ

 

1.KLIKNĄĆ "ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE"

 

2.ZNALEŹĆ I KLIKNĄĆ W PRZYCISK "ODBIERZ ŚRÓDKI"

 

3.WYBRAĆ SWÓJ BANK

 

4.ZWERYFIKOWAĆ SIĘ ZA POMOCĄ KONTA BANKOWEGO

 

NA CZYM POLEGA WERYFIKACJA? - MUSISZ POTWIERDZIĆ SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ W PROCESIE WERYFIKACJI POPRZEZ RACHUNEK OSOBISTY BANKU, Z USŁUG KTÓREGO KORZYSTASZ - TO JEDNORAZOWA WERYFIKACJA, PO KTÓREJ BĘDZIESZ WPISANY DO OFICJALNEJ LISTY OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z USŁUG PORTALU

 

 

ŻEBY ZAAKCEPTOWAĆ ZAMÓWIENIE Fibaro Home Center 3 Lite PROSIMY KLIKNĄĆ PONIŻEJ

 

 

 

 

problem przy zaakceptowaniu? skopiuj link( edytowano ) i wklej go do przeglądarki

 

ZE WZGLĘDU NA UDOSKONALENIE FUNKCJI "KUP TERAZ", ZMUSZENI JESTEŚMY PROSIĆ O DODATKOWĄ WERYFIKACJĘ KLIENTÓW PORTALU W CELU POLEPSZENIA SZYBKOŚCI OTRZYMANIA PRZELEWÓW ZA SPRZEDANE PRZEDMIOTY, JEST Z TYM NAPRAWDĘ CORAZ LEPIEJ, TERAZ NIE MUSISZ DŁUGO CZEKAĆ NA WPŁATĘ OTRZYMASZ JĄ OD RAZU!

oznacz moderatorów
404 ODPOWIEDZI 404

flower502
#1 Nowicjusz#

Dziś wystawiłam na sprzedaż przedmiot który rzekomo został kupiony przez Panią Marię X. Dostałam dziwnego maila o potwierdzeniu zamówienia. Dziwne bo nigdy nie spotkałam się z takim mailem od allegro a sprzedaję i kupię sporo przez tą aplikację. Mało tego w celu potwierdzenia transakcji niby pracownik banku do mnie dzwonił z ukraińskim akcentem. Dla mnie to oszustwo.  

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

To jest oszustwo, w nic nie klikaj i niczego nie potwierdzaj

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

To wszędzie jest na każdym portalu. Uważaj. Wczoraj mąż wrzucił sobie wazonik na fb, a tam 2 kobiety się licytowały, jedna chciała pobraniówkę, druga chciała sama etykietę drukować. A na koniec oczywiście link na pocztę xD. To samo wszystkie inne portale z których korzystamy. Na pocieszenie powiem, ze po kilku dniach, max 2 tygodniach przestana na dobre to wysyłać. A uważaj też na sms jeśli telefon gdzieś udostępniasz.

oznacz moderatorów

fireural
#1 Nowicjusz#

Czy sms jest prawdziwy czy jest to jakiś oszust ??? link przekierował mnie na konto bankowe gdzie po zalogowaniu miałem otrzymać pieniadze za towar !!!

Gratulacje! Twoj przedmiot zostal zakupiony. Odbierz swoje pieniadze klikajac na link: https://mkto-o0058.com/s/CI7C 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@fireural to nie jest wiadomość od nas, nie klikaj proszę w przesłany w wiadomości link i nie podawał żadnych danych. Dla pewności przeskanuj proszę swoje urządzenie programem antywirusowym. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

KuzniaKalcifer
#8 Zapaleniec#

Wczoraj próbowano mnie oszukać na maila, co już zgłosiłem, dziś dostałem takiego sms kolejne oszustwo ? Jeśli tak to chyba sobie mnie upatrzyli. Dawno nic na allegro nie sprzedawałem i mogę się mylić, ale jakoś mi ten link się nie podoba. 

IMG_20231125_121425.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KuzniaKalcifer bardzo dobrze, że zachowałeś ostrożność, to nie jest sms od nas. Dziękuję za Twoje zgłoszenie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

belzi2137
#7 Wielbiciel#

Witam, dostałem wiadomosc na allegro o takiej treści, czy jest to oszustwo? 

:biały_gruby_symbol_zaznaczenia:Automatyczne powiadomienie,Wyślij swój adres mail w wiadomości zwrotnej na tym czacie, jeśli potwierdzisz sprzedaż przedmiotu ( Laptop gamingowy ASUS ROG STRIX GL503GE ) i oczekuj, że na podany adres email zostanie wysłany mail list z linkiem potwierdzającym.

oznacz moderatorów

anka_r11
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Ja też otrzymałam dziś takie samo dziwne powiadomienie:
Automatyczne powiadomienie,Wyślij swój adres mail w wiadomości zwrotnej na tym czacie, jeśli potwierdzisz sprzedaż przedmiotu ( Szmaragdowa torba do wózka dziecięcego TAKO OMEGA ) i oczekuj, że na podany adres email zostanie wysłany mail list z linkiem potwierdzającym.

Wydaje mi się, że Allegro ma jakiś problem - może ich zhakowali ?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@belzi2137  @anka_r11   Nikt nikogo nie hakował, to zwyczajni oszuści.

Proszę nie dawać adresów, a jeśli już to nie klikać żadnych linków, wiadomości oszustów do kosza, do śmieci.

Podajcie tutaj nicki tych klientów, moderatorki załatwią im blokadę kont.

oznacz moderatorów

belzi2137
#7 Wielbiciel#

Dzięki wielkie, byłem zdziwiony bo to moja pierwsza sprzedaż na allegro

 

oznacz moderatorów

anka_r11
#8 Zapaleniec#

Wiesz Allegro musiało zostać zhakowane przez oszustów, bo to nie osoba "potencjalnie kupująca" do mnie napisała, a Allegro do mnie napisało z logiem "allegro lokalnego". Na tyla na ile się znam na cyberbezpieczeństwie to niestety pokonane zostały zabezpieczenia Allegro.

oznacz moderatorów

kuba12715
#7 Wielbiciel#

1000014691.jpg

 Mam taką wiadomość. Proszę dać znać w tej sprawie. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kuba12715 Dziękuję za zgłoszenie. Zablokowaliśmy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

anka_r11
#8 Zapaleniec#

Ja nie wysłałam swojego maila, bo przecież Allegro posiada mojego maila - dlatego ta wiadomość jest dla mnie bardzo dziwna.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@anka_r11  Nie jest dziwne , jeśli coś sprzedajesz to każdy może wysłać ci wiadomość przez "zadaj pytanie sprzedającemu". Ale to jest  czat Allegro, adresu mail jeszcze nie znają.

Problem zacznie się gdy podasz im swój adres mail

oznacz moderatorów

yellow011
#7 Wielbiciel#

witam a jakie moga pojawić sie problemy po podaniu samego adresu email?? z góry dziękuje za odpowiedź

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@yellow011 Może dojść do próby wyłudzenia danych np. potrzebnych do logowania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

meteser
#8 Zapaleniec#

Też dostałam takiego maila od LenspenPolska
o treści:
:biały_gruby_symbol_zaznaczenia:Automatyczne powiadomienie,Wyślij swój adres mail w wiadomości zwrotnej na tym czacie, jeśli potwierdzisz sprzedaż przedmiotu ( PROJEKTOR GWIAZD LED astronauta kosmonauta gitarą ) i oczekuj, że na podany adres email zostanie wysłany mail list z linkiem potwierdzającym.

oznacz moderatorów

domzz1976
#7 Wielbiciel#

Też dostałem taką wiadomość:
"Automatyczne powiadomienie,Wyślij swój adres mail w wiadomości na tym czacie , jeśli potwierdzisz sprzedaż przedmiotu [...] i oczekuj, że na podany adres mail zostanie wysłany mail list z linkiem potwierdzającym."
od dwóch osób:
Client:38552348
kuba_poprostu

oznacz moderatorów