anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 111 ODPOWIEDZI 9 111
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agabka2019 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Kupujący nie potrzebują Twojego e-maila aby sfinalizować zakup na Allegro Lokalnie. Dobrze, że zachowałaś czujność, konto osoby, która do Ciebie napisała już zablokowaliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
R0z3k
#7 Wielbiciel#

Uzytkownik magdawitam1991 to samo:

 

proba wyludzenia.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@R0z3k dziękuję za Twoje zgłoszenie! Przekazałam je dalej i działamy, zaraz konto będzie zablokowane.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
gregb86
#8 Zapaleniec#

Sprzedający na allegro lokalnie, uważajcie na Client:103724906. Miałem próbę oszustwa na fałszywego kupującego, wysłał na kilku moich aukcjach wiadomość jak poniżej. Nic nie podawałem więc nie wiem czym się to kończy, ale ostrzegam aby nie podawać maila przez czat allegro.

BTW - zgłaszacie gdzieś coś takiego na Allegro? Myślicie, że warto zasypywać obsługę Allegro każdym takim przypadkiem próby wyciągania maila?

Zrzut ekranu 2021-12-15 145535.jpg
 
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Ja zgłaszam do allegro reakcja jest dość szybka z blokadą takiego konta

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gregb86 dziękuję za Twoje zgłoszenie. Zablokowaliśmy to konto. 
Możesz zawsze zgłaszać to do nas w tym wątku. Każde zgłoszenie przekazujemy bezpośrednio do działu bezpieczeństwa i konta są szybko blokowane. Bardzo doceniamy każde Wasze zgłoszenie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
LukiW_
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

na allegro jestem już 20 lat. Jednak do tej pory glównie kupowałem. Wystawiłem teraz na sprzedaż łóżka dziecięce.

Mam pytanie.Przy opcji 'kup teraz' proszę mnie 2 osoby ze chca kupic ale potrzebuja maila aby dokonac platnosci. W ogloszeniu zaznaczylam, ze nie wysylam paczki tylko odbior wylacznie osobisty i platnosc przy odebraniu towaru.Czy moze ktos z pracownikow allegro wytlumaczyc mi co dalej mam zrobic? kiedy bede wiedziala ze ktos kupil te lozka?czy mam podawac komus mail aby dokonczyl platnosc online?Dlaczego na allegro lokalnie kupujacy twierdzi ze bedzie placil online?co z wysylka?niestety nie mam czasu ani mozliwowsci pakowac wszystkiego.preferuja odbior osobisty.

dziekuje bardzo za wyjasnienie.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

LukiW_ nie odpowiadaj , nie otwieraj żadnych linków w wiadomościach , to próba wyłudzenia . Jeśli musisz odpowiedzieć t zrób to byle jak , tak na odczepkę .

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@LukiW_ nie martw się tym, że podałaś adres e-mail, ale nie odpowiadaj już prosze na takie wiadomości i nie wchodź w przesłane przez takie osoby linki. 
Konta osoób, które do Ciebie pisały już zablokowaliśmy.
Kupujący nie potrzebują Twojego e-maila, aby sfinalizować transakcję, a gdy kupią przedmiot, będziesz miała o tym informację w tej zakładce. Możesz oferować tylko odbiór osobisty nie ma problemu. A jeśli ktoś będzie chciał abyś wysłała to do niego to możecie za pomocą czatu Allegro Lokalnie umówić się na konkretną metodę dostawy, którą dodasz do oferty i wtedy kupujący dokona zakupu. 
Gdybyś miała więcej pytań, chętnie pomogę! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
X-woman75
#1 Nowicjusz#

Client : 103500111 prosi o podanie adresu email, czy to normalne?

Vladyslwa: to samo pytanie.

Proszę o odp

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

nie , to nie jest normalne , to próba wyłudzenia , nie odpowiadaj i nie otwieraj żadnych linków .

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
X-woman75
#1 Nowicjusz#

Tak też myślałam. Dziękuję

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Możesz zostać oszukana, nie podawaj , kupujący ma wszystko w ofercie i może zapytać na czacie.

oznacz moderatorów
X-woman75
#1 Nowicjusz#

Dzięki;-)

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@X-woman75 dziękuję za Twoje zgłoszenia!  Dobrze, że zachowałaś czujność!
Zablokowaliśmy wskazane konta.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
greggy11
#7 Wielbiciel#

Mam na Allegro Lokalnie wiadomość od 

Client:103732191Wiadomości Allegro Lokalnie.jpg

Dobry wieczór. dokonuję zakupu u Państwa. ale otrzymuję tę wiadomość, Proszę zapoznać się z informacjami na zdjęciu i napisać mi szczegóły:((, Z góry dziękuję za wyrozumiałość)))  To wygląda na oszustwo.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@greggy11 To próba oszustwa. Niczego nie podawaj, nic nie klikaj, niczego nie potwierdzaj, bo stracisz pieniądze. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@greggy11 dziekuję za Twoje zgłoszenie! Zgłosiłam to konto i zaraz będzie zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
E_activity
#1 Nowicjusz#

Podałem maila ale nie dawało mi to spokoju..

Mam się teraz spodziewać spamu i linków? 🤦🏻‍:płeć_męska:

oznacz moderatorów