anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 579 ODPOWIEDZI 9 579
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@prze79mek Możesz przesłać zrzut wiadomości, którą otrzymałeś od tego klienta?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
prze79mek
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-25-06-57-14.png

Screenshot_2021-10-25-06-56-31.png

oznacz moderatorów
prze79mek
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-25-07-06-08.png

Screenshot_2021-10-25-07-06-41.png

 Mogbym anulowac kupno tego telefonu bo i tak nie dostane wpłaty

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@prze79mek Dziękuję za zrzuty. Zablokowaliśmy to konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
pawek_p
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20220809-164510_Allegro.jpg

 . 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pawek_p dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

Witam. Dostałem dzisiaj dziwną wiadomość. Serwis od razu zablokował ją w celu sprawdzenia. Okazało się, że wiadomość była niebezpieczna. Zauważyłem też, że Allegro zawiesiło konto tego kogoś kto mi ją napisał. O co chodzi? Jakaś próba oszustwa? Hm, na każdym kroku trzeba teraz uważać.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dziesiątki takich wątków o mailach, nr telefonów, oszustwach an AL. Możliwe ze oszustwo.😁

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Klienci czują swobodę i bezkarność a to ich motywuje do niecnych czynów a sprzedawca musi być czujny na wszelkie pułapki aby się nie poczuć jak po ciosie z buta albo z liścia .

oznacz moderatorów
Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

ale dziwne bo jak sprawdziłem ten nick to konto ma już od ponad 10 lat.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zawiesić mu konto mogli z różnych powodów a to że miał je ponad 10 lat nie ma znaczenia ,mógł z niego nie korzystać a teraz chciał coś dorobić niekoniecznie legalnie.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

No popatrzcie, a przed chwilą leciała w TV reklama, jakie na tym Allegro to bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Arek1977r sprawdziłam to i tak, była to próba wyłudzenia danych jak te opisywane w tym wątku, dlatego konto osoby, która ją wysłała zostało zablokowane. 
@Halfrunt wątek założyony przez @Arek1977r tylko to potwierdza. Dbamy o bezpieczeństwo transakcji obu stron - kupujących i sprzedających. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Arek1977r
#9 Pomysłodawca#

Bardzo dziękuję za to, że serwis tak szybko reaguje na tego typu zagrania. Od tylu lat jestem na Allegro i jakoś nie przypominam sobie, abym wcześniej miał takie próby wyłudzenia. Miałem różne przygody z kupującymi, ale żeby takie coś to nigdy. Kiedyś wszystkie dane, numery kont i maile były dostępne i jakoś nie było tyle oszustw, przynajmniej się nie spotkałem. Poza tym przy tej całej zabawie na Allegro najbardziej brakuje mi starego systemu komentarzy, tj. gwiazdek, słoneczek itp. 😉 Pozdrawiam Panią Moderator.

oznacz moderatorów
MalGorajska
#7 Wielbiciel#

Kupujacy prosza o adres mailowy twierdzac ze wymagane to jest do przelewu. Czy to prawda?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MalGorajska Nie, to prawdopodobnie próba wyłudzenia Twoich danych. Czy możesz tutaj przesłać zdjęcie lub zrzut wiadomości, którą otrzymałaś? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Kimbra1
#1 Nowicjusz#

Witam, w dniu dzisiejszym wystawiłam sukienkę na Allegro Lokalnie, ok 20 min temu otrzymałam wiadomość ze screena. 

B4C8BAA0-9C8A-496A-ACB2-2C344F2EE695.jpeg

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MalGorajska Niczego nie podawaj. Poczytaj inne wątki na tym forum - to plaga na Allegro Lokalnie. Oszuści wyłudzają tą metodą dane do kont bankowych i okradają sprzedawców. Jeśli on chce kupić, nie potrzebuje Twojego maila.

oznacz moderatorów
ZaniaK88
#7 Wielbiciel#

Witam dodałam dziś wiadomości o takiej treść że mam się zalogować na jakąś stronę i z akceptować potwierdzenie wyplaty środków za sprzedana aukcję wchodząc w linka wyskakuje mi błąd a kupujący co chwilę mnie namawia na dalsze próbowanie kupujący to 102985117 pisze mu ze wyskakuje mi jakiś błąd a on dalej mi pisze swoje i wmawia mi że przelał pieniadze

Screenshot_20211019_164501_com.google.android.gm.jpg

Screenshot_20211019_184446_pl.allegro.sale.jpg

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@ZaniaK88 Nie wchodź w żadne linki. To oszustwo, prędzej wyczyszczą ci konto bankowe niż cokolwiek od ciebie kupią.

oznacz moderatorów