anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 614 ODPOWIEDZI 9 614
robertmk
#8 Zapaleniec#

Kolejna małpa chce BAN-ana 🙂

 

photo_2022-08-30_16-03-54.jpg

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@robertmk, ten użytkownik jest już zablokowany. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
robertmk
#8 Zapaleniec#

tenkju 😄

oznacz moderatorów
guma5551
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@guma5551, jest już zablokowany. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Zakars
#7 Wielbiciel#

Witam. 
Mam podobne zapytanie od beata_jaculek. Prosi mnie o meila. 
Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
dxputek
#7 Wielbiciel#

Kolejny

Przechwytywanie.JPG

oznacz moderatorów
Majka781
#7 Wielbiciel#

Wczoraj miałam prośbę o e-mail użytkowania longermarcin89, już drugi raz taka sytuacja, jestem na allegro od 17 lat i nigdy nikt nie prosił mnie o e-mail.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Majka781 @dxputek @Zakars dziękuję za Wasze zgłoszenia! Wskazane konta zostały przez nas zabezpieczone. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
robbi40
#2 Obserwator#

Mam problem !  Jestem długoletnim użytkownikiem na Allegro , ale dopiero początkującym na Allegro Lokalnie ! Poza tym głównie kupuje ! Dopiero teraz spróbowałem wystawić 2 przedmioty na sprzedaż( są obecnie aktywne ). Nie robię z tego tajemnicy - są 2 aktywne zgłoszenia ( mam aktywny smart i dotychczas  korzystałem z niego przy kupnie , nie wiedziałem , ze jest aktywne przy sprzedaży ). Po wystawieniu tych 2-och przedmiotów zgłosił się do mnie ktoś przez wiadomości - ikonka wiadomości na Allegro Lokalnie . Poprosił mnie o kontakty prywatnie podając swój adres skrzynki mailowej. Nie mając doświadczenia rozpocząłem konwersacje z mojej skrzynki mailowej. Napisałem , ze sposób transakcji może być zrobiony przez Allegro Lokalnie ( nadzór - kupno i dostarczenie towaru ) lub poza Allegro Lokalnie ( przez nadzór prywatnymi skrzynkami ), podałem swoje personalia i numer konta ( bo tak podejrzałem , ze sprzedający tak robią !  Ale potem potencjalny kupujący coś powiedział , ze chce zorganizować prywatny transport towaru ode mnie do siebie ( po zapłacie na moje konto ), czyli  zgodnie z logiką sprzedaży ! Poprosił mnie o podanie adresu mojego i numeru komórki do kontaktu !  Dopiero wtedy zauważyłem , ze są ostrzeżenia na Allegro Lokalnie , aby nie podawać numeru komórki i adresu skrzynki mailowej !  Ale już dane podałem !  Po podaniu  moich danych - stwierdziłem ,ze  zrobiłem błąd i wycofałem się ze sposobu transakcji . Określiłem , ze mogę wykonać transakcje , ale tylko przez Allegro Lokalnie ( to znaczy , pieniążki dla mnie przez Allegro Lokalnie , a ja wysyłam towar - najlepiej przez pocztę In post ( opcja Smart ). Teraz  jest  cisza ! Podejrzewam tutaj możliwość wyłudzenia danych !  Co ciekawe , wiem o co chodzi ( informatycznie ), ale brak doświadczenia na Allegro chyba mnie wpuścił trochę w kanał ! 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Swoje dane tzn jakie, nr dowodu mail(nie zagraża jak nie otworzysz jakieś podejrzanego linku) ....

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@robbi40 przykro mi z tego powodu, ponieważ na pewno było to dla Ciebie stresujące doświadczenie. Podaj proszę login osoby, która poprosiła Cię o te dane. 
Przeskanuj także swoje urządzenia programem antywirusowym i antyszpiegowskim oraz zmień proszę hasła jakimi się logujesz szczególnie przy bankowości elektronicznej. 
Na przyszłość nie odpisuj nic na takiego prośby i zgłaszaj nam proszę osoby, które je wysyłają. Jeśli będziesz mieć problemy z nadawniem przesyłek lub sprzedażą na Allegro Lokalnie możesz na nas liczyć, chętnie pomożemy! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Gtva
#7 Wielbiciel#

Witam,

kolejne 2 próby wyłudzenia danych z kont : 

obraz_2022-09-01_124021019.png

oznacz moderatorów
Client:47087550
#7 Wielbiciel#

Ten sam co u mnie 😄

oznacz moderatorów
Client:47087550
#7 Wielbiciel#

Witam,

u mnie także wyłudzenie danych:

artexzk, Annna19744

Screenshot_2022-09-01-12-57-38-205_org.mozilla.firefox.jpg

Screenshot_2022-09-01-12-58-18-840_org.mozilla.firefox.jpg

oznacz moderatorów
glabis
#7 Wielbiciel#

Dziś to samo pytanie z konta julastw

oznacz moderatorów
glabis
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2022-09-01-14-40-22-083_org.mozilla.firefox.jpg

oznacz moderatorów
glabis
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:47087550, te konta już zablokowaliśmy. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mattii34
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry chciałbym zgłosić konto do zablokowania.1.PNG

oznacz moderatorów