anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący potrzebuje mojego e-maila lub numeru telefonu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Martuszka89
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2021-10-08-20-06-23-851_pl.allegro.jpg

 Cześć, czy to oszustwo? 

oznacz moderatorów
9 715 ODPOWIEDZI 9 715
KolibereK_ek1
#1 Nowicjusz#

Witam, zaraz po wystawieniu towaru ktoś go zakupił. Na czacie poprosił o podanie adresu email.

Podałam email i na poczcie otrzymałam wiadomość o potwierdzeniu płatności i kliknięciu w link. To mnie już zaniepokoiło więc tego nie zrobiłam.

Co mam teraz zrobić?

Czy podanie adresu email niesie za sobą jakieś konsekwencje?

Jak sprawdzić czy to nie oszust?

Jeżeli to wyłudzenie danych lub oszustwo, to jak ponownie wystawić przedmiot?

Nie wystawiam często produktów, dlatego stąd te pytania.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie będzie konsekwencji, byłyby jakbyś kliknął w link. Ale już nie podawaj więcej maili, kupujący nie potrzebuje go żeby kupić. Tak wystaw sobie ponownie.

oznacz moderatorów
KolibereK_ek1
#1 Nowicjusz#

Dziękuję za szybką odpowiedź. Na czacie kupujący napisał że zapłacił już za towar. Rozumiem, że nie będę zmuszona oddawać mu pieniędzy?

Proszę o wyjaśnienie, jakie są kroki postepowania jeżeli ktoś kupi mój przedmiot. Nie wiem kiedy podaje się nr konta na który kupujący ma dokonać przelewu. 

 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KolibereK_ek1 konto osoby, która dokonała zakupu zostało już zabezpieczone, ponieważ adres e-mail nie jest potrzebny do sfinalizowania transakcji, a wiadomość miała na celu wyłudzenie danych, uważaj na wiadomości e-mail jakie otrzymasz, szczególnie na linki. 
Oferta zostanie automatycznie wznowiona po 5 dniach.
Gdy kupująca kupi i opłaci zamówienie u Ciebie środki wpłyną na Allegro Finanse i zobaczysz je tutaj. Będziesz mogła je następnie wypłacić na swoje konto w tej samej zakładce. 
Nie podajesz nikomu numeru konta, a kupujący nie potrzebuje ani Twojego numeru telefonu, ani e-maila. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:52240530
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry

Chciałem zgłosić próbę oszustwa na allego lokalnie. Klient chciał mój adres email. Jak można go zgłosić?Numer Kilenta: Jakub (Client:111465752)

 

 

oznacz moderatorów
aaggnnii
#8 Zapaleniec#

Mi 2 aukcje właśnie załatwili. Też chcę zgłosić. To bez sensu. Ogłoszenie odnowi się dopiero za 5 dni. Nie wystawiam więcej na allegro lokalnie. Mogą się tak kupować i nie płacić w nieskończoność.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:52240530 @aaggnnii dziękuję za Wasze zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
aaggnnii
#8 Zapaleniec#

Sprzedający kupił mój przedmiot i pyta o e-mail, by dokonać płatności. Zakładam zatem, że oszust. Jak mogę odnowić ogłoszenie. Mam nadzieję, że nie muszę czekać kilka dni, aż nie dojdzie do płatności (właśnie, ile dni?).

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To próba oszustwa, nie podawaj.

oznacz moderatorów
aaggnnii
#8 Zapaleniec#

Zorientowałam się, dzięki. Gdzie mogę zgłosić tych kupujących - już 2 oferty mi tak załatwili. Doczytałam, że odnowią się dopiero za 5 dni. A jak z nowymi zrobią to samo. To jest bez sensu 😞

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@aaggnnii oba konta są już zabezpieczone, Dziękuję za Twoje zgłoszenie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:35167539
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:35167539 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
janiszewski.k
#8 Zapaleniec#

Proszę o zablokowanie użytkownika i anulowanie zakupu, abym mógł ponownie wystawić.

janiszewskik_0-1706214737260.png

 

oznacz moderatorów
olyapa
#8 Zapaleniec#

ponownie wystawić i tak można, trzeba będzie tylko zdjęcia dodać, pozostała informacja będzie taka sama. 

Moje zakończone ogłoszenia - Wystaw podobne. 

Screenshot 2024-01-25 at 21.40.54.png

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@janiszewski.k dziękuje za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto, nieopłacone zamówienie wznowi się automatycznie po 5 dniach. Przykro mi, ale nie technicznie mam możliwości przyspieszenia tego procesu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
SebaBoler9
#1 Nowicjusz#

Witam wszystkich,

ktoś kupił mój produkt wystawiony Lokalnie. Wysłał wiadomość że muszę podać email i link abym działał na Nim.

Oczywiście SCAM i nie skorzystam. 

 

Jednak teraz aukcja jest zakończon i status że "Poczekaj, aż kupujący opłaci zakup."

 

Wiadomo, że kupujący nie kupi. Więc chciałbym użytkownika zgłosić za to co napisał w wiadomościach oraz jak najszybciej reaktywować aukcje.

Jak mogę to zrobić ?

 

Dziękuje.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@SebaBoler9 nieopłacone zamówienie zostanie anulowane po 5 dniach, a oferta wznowiona wraz z wykupionym wyróżnieniem. 
Konto tego kupującego już zabezpieczyliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Lhinneth
#7 Wielbiciel#

Czy kupującemu potrzebny jest adres e-mail do finalizacji transakcji? Wygląda mi to nieco podejrzanie.

Screenshot_20240121_142305_Allegro Lokalnie.jpg

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów