anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na Allegro Lokalnie można sprzedawać Mystery Boxy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
AleksKarag
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

witam, chciałem zapytać czy ogłoszenia o treści jak poniżej nie są zabronione przepisami prawa/Allegro. Czy sprzedajacy się nie może być później pociągnięty do odpowiedzialności? 

-„”Witam,przedmiotem licytacji jest Mystery Box w którym przy odrobinie szczęścia można trafić produkty o wartości nawet KILKU TYSIĘCY ZŁOTYCH.

Szanse na poszczególne przedmioty:

iPhone 11 /11 Pro/ 11 Pro Max —> 5%

MacBook Pro /MacBook Air —> 5%

iPhone XS 256GB —> 15%

Apple AirPods 2 /AirPods Pro —> 25%

Oryginalny kabel ładujący Apple + karta App
Store & iTunes o wartości 100PLN —> 25%

Przedmiot niespodzianka —> 25%

SPRZET Może być używany albo powystawowy

*W JEDNYM MYSTERY BOXIE MOŻNA TRAFIĆ KILKA PRZEDMIOTÓW NA RAZ * Mystery boxy nie podlegają zwrotom.

- wysyłka max do 3 dni roboczych zazwyczaj 1-2 dni
- brak możliwości zwrotu lub rękojmi

Proszę dokładnie zapoznać sie z opisem„”



dziekuje i pozdrawiam

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
xyz96
#21 Demiurg#

@AleksKarag Jeżeli sprzedaje to firma, zapis o braku możliwości zwrotu i rękojmi jest niezgodny z prawem i regulaminem Allegro. Poza tym sprzedawany towar ma być jednoznacznie opisany, nie może to być kot w worku - loteria.

oznacz moderatorów
AleksKarag
#7 Wielbiciel#

Dziekuje. Czyli to jest niezgodne z regulaminem Allegro ? Czyli w tym nie ma nic karnego?

oznacz moderatorów
AleksKarag
#7 Wielbiciel#

chodzi mi o to czy jeżeli już wystawiłem taką licytacje i portal go zaakceptował, czy jednak jest dozwolone prawem i jeżeli nie, to czy można usunąć takie ogłoszenie. Dodam że to jest licytacja od przysłowiowej złotówki, cena nie jest ustalona z góry a ja nie podbijam cenę z innych kont. Moim zdaniem to nie jest forma loterii. Ale proszę o wypowiedz bardziej doświadczonych. 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@AleksKarag  jak to nie loteria?

Iphone 11 albo przedmiot niespodzianka ( czyli np kapsel od butelki) Albo długopis za 10gr . Hmm a co to jest  jesli nie loteria????

oznacz moderatorów
AleksKarag
#7 Wielbiciel#

chciałem odsprzedać w taki sam sposób paczki które kupiłem, za licytacje od złotówki. Nie wiem co tan jest. Ale jeżeli to nie jest dozwolone to jak mogę usunąć te ogłoszenia nie sprzedając ? Czy można je jakich oznaczyć za niezgodne z polityka Allegro i usunąć w jak najszybszym czasie ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@AleksKarag Jeśli zakończysz ogłoszenia to osoby licytujące wygrają aukcję i będą się domagały sprzedaży za wylicytowaną kwotę. Nic nie rób, najwyżej allegro Ci te ogłoszenia usunie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@AleksKarag skonsultowałąam to dla Ciebie i wystawianie takich boxów nie jest niezgodne z regulaminem, natomiast określenie "sprzęt może być używany albo powystawowy'' stanowi problem, ponieważ kupujący musi wiedzieć jakiego rodzaju sprzęt kupuje.  

AKTUALIZACJA: sprzedaż Mysteryboxów nie jest już dozwolona na Allegro, ponieważ kupujący muszą wiedzieć dokładnie co otrzymają. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@la_nika  czyli zgodne z regulaminem jest wystawianie i kupowanie nie wiadomo czego????

 

Czyli dopuszczalne jest zrobienie aukcji: że w boxie jest: złoty zegarek 45% samochód 45% albo jednorazowy długopis - 10% ??????

Przecież w takim wypadku każdy może "losowo" długopisy kupować . Przeciez nawet zakładając że sprzedający bedzie w posiadaniu zegarka i auta to nikt go z "losowania" nie jest w stanie rozliczyc.

Cokolwiek to dziwne moim zdaniem

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika  A to ciekawe, bo Allegro usuwa oferty z tak błahych powodów, jak brak białego tła na zdjęciu, a tu się okazuje, że takie salto nie jest niezgodne z regulaminem. To chyba zależy od tego, kto czyta i jak interpretuje regulamin.

5.2.

Treść Oferty powinna być rzetelna i kompletna oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do właściwości Towaru, takich jak: jego stan, jakość, pochodzenie, marka czy producent.

Tymczasem we wskazanej treści oferty klienta nawet nie wie, co kupuje.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

Przecież sprzedający w tym przypadku de facto  organizuje loterie...A to podlega chyba pod pare naprawdę ciężkich przepisów , między innymi pod ustawę o grach losowych i  hazardowych itp....Pranie brudnych pieniędzy...  Loterii nie organizuje sie ot tak sobie . Nawet jeśli jest zgodna z regulaminem Allegrro który jak już wiemy,  ma nawet wyższość nad prawem Unijnym i Boskim...😂

 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@eightbitclone2 @xyz96 @_Likos_ podzieliłam się Waszymi argumentami z odpowiednim działem i otrzymałam kolejne potwierdzenie, ża taka oferta nie narusza zasad serwisu. 
Mysteryboxy nie są loterią, na tym polega zasada tych ofert że kupujący nie wie co otrzyma dokładnie jednak wie jakie przedmioty mogą się znajdować w takim przykładowym mysteryboxie. Czyli np. z wymienionych 20 przedmiotów, kupujący otrzyma załóżmy 4-5 przedmiotów i te przedmioty muszą być wymienione w ofercie, jednak dokładnie nie wiadomo które będą w przesyłce. O ile więc kupujący jest poinformowany, że to mysterybox oraz jakie przedmioty mogą znaleźć się w przesyłce, oferty są zgodne z regulaminem. 

AKTUALIZACJA: sprzedaż Mysteryboxów nie jest już dozwolona na Allegro, ponieważ kupujący muszą wiedzieć dokładnie co otrzymają.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@la_nika 
podzieliłam się Waszymi argumentami z odpowiednim działem

Jak nazywa się ten "odpowiedni dział" ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@A3dam to jest dział bezpieczeństwa transakcji odpowiedzialny za produkty niedozwolone na Allegro, więc odpowiednie osoby, aby zadać im takie pytanie 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@la_nika 
Jeżeli wspomniana przez Autora wątku oferta spełnia przesłanki wymienione w Art 2, Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych dla zakwalifikowania jej jako loteria
oraz zgodnie z informacjami wyjaśniającymi publikowanymi przez Allegro iż taka forma "promocji" jest zabroniona (m.in.: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zasady-i-regulamin/konkursy-i-promocje-68KkXLEjjun) - pozwól sobie na chwilę refleksji nad "odpowiednim" wyborem.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@A3dam 

Zabawny wątek. Ciekaw jestem jak się potoczy dalej ;]

Popraw link (trzeba wywalić nawias z końca).

@AleksKarag 

A przy okazji dopytam: jak wygląda losowanie ? Na słowo honoru ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika 

Innymi słowy: Wystawione na sprzedaż pudełko z nie wiadomo czym, czyli kot w worku, nie jest loterią, nieważne, że kupujący nie wie, co dokładnie otrzyma. Jest to zgodne z zasadami Allegro.

 

Jest to wprost sprzeczne z punktem 5.2 regulaminu.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

@la_nika , czyli potwierdzasz całą powagą Allegro i waszym tajnym działem bezpieczeństwa 😂  że mogę sobie wystawić anonimowe szare  kartonowe pudełka,  z opisem że może być w nich  Ipod albo długopis  ? I łoić kasiurę ?

Super 😉 

A co ze zwrotami ? A co z negatywnymi komentarzami od klientów i co z POK jak ktoś zgłosi że miał być Ajfon a jest długopis ?

Tak sie retorycznie pytam 😉

Allegro ,widze,  znowu swój regulamin traktuje jako obowiązujące prawo w RP....

Przecież temu sprzedawcy  jeden niezadowolony klient  się uprze to może tak dowalić że strach pomyśleć...

Gry  losowe, pranie brudnych pieniędzy, sprzedaż elektroniki bez BDO i pewnie faktury to tak na dzień dobry... Za sam brak BDO jest milion grzywny 😉

 

oznacz moderatorów
Client:57824880
#7 Wielbiciel#

Hejka!

Czy na Allegro można sprzedawać Mysteryboxy?

Nie widzę w regulaminie bezpośredniego zakazu, jednak słyszałam coś wcześniej, że jest to zabronione

 

Jednak na allegro da się znaleźć takie Mysteryboxy

Jak to wygląda teraz?

Jakie zasady trzeba spełnić by nie usunięto oferty z Mysteryboxem?

oznacz moderatorów