anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego mimo allegro smart pobierana jest od mnie opłata za wysłkę przedmiotu?

endriuf
#7 Wielbiciel#

Reklamujecie się:

"TERAZ ZE SMART SPRZEDAJESZ Z DOSTAWĄ ZA 0 ZŁ. DODAJ ALLEGRO PACZKOMATY INPOST, A MY!!! ZAPŁACIMY ZA DOSTAWĘ". I też taka informacja była przy wystawianiu przedmiotu. A w rozliczeniach z Allegro pojawiło się u mnie:

8 wrz 2022, 08:56

Allegro Lokalnie - nadanie przesyłki InPost

Numer nadania:

660166057234211112349748

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

krzysiek3107
#7 Wielbiciel#

Świetne pytanie - mam ten sam problem. W dodatku nie mogę znaleźć jak wyłączyć wysyłki SMART w moich ofertach. Przy prawie 40 pln prowizji od sprzedaży dopłacać kolejne 8 do "darmowej" wysyłki? To jakieś chore...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@endriuf @krzysiek3107 W Smarcie pobierana jest do niego dopłata . Informacje ile od wartości zamówienia podane jest w regulaminie usługi . Jak nie chcesz Smarta możesz go usunąć np. ustawiając koszt wysyłki w swoich ustawieniach na nieco wyższy niż ten maksymalny podany w regulaminie i nie będzie ci się wyświetlał.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Jeśli nie chcesz sprzedawać ze smartem na lokalnym to wystarczy że nie będziesz miał wykupionego smarta dla kupujących na koncie głównym. To on jest warunkiem wysyłek smart na lokalnym. Możesz np założyć sobie inne konto do zakupów, 2 min roboty i na nim wykupić smarta, a tamtym co wystawiasz zrezygnować....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@krzysiek3107 czy Twoja sprawa dotyczy innego konta, niż to z którego piszesz? Nie widzę żadnej opłaty za nadanie przesyłki ani żadnej sprzedaży na tym koncie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

krzysiek3107
#7 Wielbiciel#

Tak  dotyczy konta firmowego PTKKPHU.

 

W jaki sposób mogę wyłączyć skutecznie wysyłki SMART? Doplacanie 7,99 do kazdej wysylki dpd a 5,99 do inpost to zbyt duzo przy moim "zysku" z 1 produktu... sama prowizja zjada 20% ceny.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ustaw  w metodach dostawy takie które nie są w Smarcie i Smart się wyłączy, np: bez przedrostka Allegro InPost.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@krzysiek3107 aby wyłączyć Smart! w Twoich ofertach musisz przestać spełniać warunki Smart! np. podnieść koszt dostawy jeśli nie chcesz rezygnować z tych metod jakie masz w ofertach. Możesz też napisać do nas przez formularz w tej sprawie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Dziwne. Ostatnio nic mi tak nie schodziło to głowy nie dam. Ale przedtem tak sprzedawałam i nie naliczało. Zaliczało normalnie kasować dopiero po wyczerpaniu limitu darmowych przesyłek. Jak u Ciebie jest inaczej to może poproś moderatorki o sprawdzenie.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@endriuf sprawdziłam to zamówienie i nie było to zamówienie w ramach Smart!, dlatego została naliczona opłata na nadanie przesyłki. Jednak od kupującego otrzymałeś wpłatę za towar - 40 zł i za wysyłkę - 8,99 zł.  To kupujący pokrywa koszty tej przesyłki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

anizok92
#7 Wielbiciel#

To proszę też sprawdzić u mnie ponieważ mam 3-4 opłaty 9.99zł za wysyłkę. Dlaczego ja mam za to płacić? Jeśli to pomyłka systemowa to proszę o zwrot tych kosztów bo jest to złodziejstwo w biały dzień.

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

Złodziejstwo i kradziostwo.

Nie ma takich dopłat do smarta (na razie) 9,99zl. to opłata za przesyłkę paczkomat, której jeśli nie udostępniono za darmo to pokrył kupujący.

Przecież masz w rozliczeniach ile i za co zapłacił kupujący.

-None-
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@anizok92 opłata 9.,99 to podstawowa cena za  przesyłkę np. allegro paczkomat InPost.

Najlepiej podaj numery tych zamówień

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Ale co tu sprawdzać.Wystawił przedmiot za kwotę powiedzmy 40zł.Kupujący zapłacił za to 49,90 i te pieniądze wpłynęły na jego konto.Logicznym jest że allegro potem mu zabrało te 9,90 i widzi tą operację w kosztach dostawy

oznacz moderatorów

anizok92
#7 Wielbiciel#

Kolego mylisz się. Sprzedałem 3 rzeczy w jednej aukcji po 17zł = 51zł i tyle dostałem.

Allegro potrąciło prowizję 2.50zł i to jest ok ale co robi ta kolejna opłata 9.99zł, 

Mam darmowe wysyłki jeszcze w puli, raz to działa a raz nie. Przecież jest w ogłoszeniu 9.99zł za wysyłkę lub smart to jakim wałem ja mam ponosić koszt wysyłki.obraz_2023-01-05_091758610.pngopłata.JPG

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@anizok92 Cześć, już wyjaśniam. 🙂 Żeby dostawa była darmowa, kupujący również musi mieć na swoim koncie aktywną subskrypcję Smart. W przypadku Twojej sprzedaży na Allegro Lokalnie z 2 stycznia (numer listu przewozowego 660166799313100113588167) kupujący nie korzystał z usługi Smart, dlatego opłacił koszt wysyłki (9,99 zł).

Zatem wcale nie jest tak, że to Ty płacisz za te wysyłki. Środki za koszty dostawy trafiają na Twoje konto Allegro Finanse, możesz je wypłacić z zakładki Środki i historia operacji

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

anizok92
#7 Wielbiciel#

Ok, rozumiem, czyli te opłaty naliczane są później niż transakcje. i dla tego to było mylące. Dzięki.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@anizok92 Opłata za dostawę jest naliczana dopiero w momencie, gdy włożysz paczkę do Paczkomatu i zamkniesz drzwi skrytki. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

TyReuS
#7 Wielbiciel#

Witam. Podlacze sie pod pytanie.
Nie do konca rozumiem. Mam wykupiony smart, ales czy jest jakas opcja zeby sprawdzic czy kupujacy tez go ma? Sprzedajac produkt za male kwoty (do 100zl) potracana jest prowizja 3,49zl a ja nigdy nie wiem kiedy ta kwota zostanie doliczona.
Np zamowienie nr: 38fc9290-b283-11ed-bd56-bb997f3948fe
Kupione ze smartem, a oplata pobrana. Troche to pogmatwane.
Dzieki za odp. i pozdrawiam

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@TyReuS Cześć, już wyjaśniam. 🙂 Opłaty za przesyłki Allegro Smart! są pobierane w zależności od tego, jaka jest wartość zamówienia. Bierzemy pod uwagę 5 progów wartości zamówienia:

  • od 40 do 59,99 złotych
  • od 60 do 79,99 złotych
  • od 80 do 199,99 złotych
  • od 200 do 299,99 złotych
  • od 300 złotych.

W przypadku zamówienia numer 38fc9290-b283-11ed-bd56-bb997f3948fe kwota zalicza się do progu trzeciego (od 80 zł do 199,99 zł). 

ko_alka_0-1677172132214.png

Więcej informacji o rozliczeniach w ramach Allegro Smart znajdziesz w tym artykule: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-zasady-rozliczen-0K6XkWDOeCP 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów