anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura

Med-tek
#7 Wielbiciel#

Witam

Sprzedałem konsolę ps5 ,kupione w media expert. kupujący chce oryginał dowod zakupu od media expert .ja nie mogę podać mu faktura ponieważ są tam moje dane osobisty.

Kupujący groził mi że on otworzy dyskusje allegro .

co mogę teraz zrobić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

bercik_cc
#7 Wielbiciel#

Jedynie możesz mu wysłać skan faktury z wykreślonymi Twoimi danymi. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Med-tek Jeśli w opisie oferty napisałeś, że faktura (nieważne oryginał czy kopia) jest częścią oferty to powinieneś ją wysłać. Dane można łatwo zamazać czy to fizycznie jakimś markerem czy też jeśli masz kopię w PDF zamazać to w jakimś programie graficznym. Taka faktura będzie nadal ważna z zamazanymi danymi nabywcy. 
Jeśli natomiast w opisie na aukcji nie wspominałeś nic o fakturze to nie musisz jej wysyłać kupującemu jeśli nie chcesz. 

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@Med-tek Przecież po zakupia na AL i opłaceniu zakupu kupujący i tak dostaje na maila Twoje dane. Chyba, że na f-rze jest Twój NIP, Wtedy możesz go zamazać jak pisali inni.

oznacz moderatorów

Client:107490725
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Med-tek sprzedając cokolwiek nie jesteś anonimowy dla kupującego, tak jak napisał @smerfujemy , on i tak dostanie twoje dane. Są mu potrzebne chociażby po to, żeby wiedzieć do kogo ma składać reklamację z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Med-tek  No to mu wyślij, ale sugerowałbym jednak kopię.  Kupujący ma twoje dane osobowe,  Allegro przesyła  te dane dla zrealizowania  transakcji, nie masz czego zatajać..

oznacz moderatorów