anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Informacja o zakupie i podejrzany link od "kupującego"

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:46488952
#3 Debiutant#

Dzień dobry, dziś wystawiłam przedmiot na sprzedaż i właśnie dostałam wiadomość, że ktoś go kupił, jednak zamiast opłaty za przedmiot dostałam wiadomość z podejrzanym linkiem, czy to próba oszustwa?  

1000018970.jpg

 jak można anulować ten zakup by przedmiot był znowu dostępny ? Dziękuję 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:46488952 tak oszustwo, kupił i nie opłacił a wysłał link do wyłudzenia danych do konta !!!

Opłata jest naliczana dopiero jak zapłaci, więc jak nie dokona tego przez allegro to oferta się wznowi po 5 dniach 😄 ale możesz śmiało wystawić od razu bo to wyłudzenie a  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zaraz zablokują jego konto 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:46488952 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 
Nieopłacone zamówienie zostanie automatycznie anulowane po 5 dniach, a oferta wznowiona. 
Jeśli nie chcesz czekać, możesz wystawić ofertę ponownie, tylko anuluj wznowienie tej pierwszej, taka opcja pojawi się na 24h przed planowanym wznowieniem w tej zakładce, otrzymasz też e-mail w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Krekels
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam Czy mógłbym poprosić o zablokowanie tego kupującego ? I wznowienie oferty, którą ta osoba kupiła ? Dziękuję i pozdrawiam 

Screenshot_2024-04-10-17-59-39-986_pl.allegro.sale.jpg

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Krekels dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. Nie możemy wznowić oferty. Po 5 dniach nieopłacone zamówienie zostanie automatycznie anulowane, a oferta wznowiona. 
Jeśli nie chcesz czekać, możesz wystawić ofertę ponownie, tylko anuluj wznowienie tej pierwszej, taka opcja pojawi się na 24h przed planowanym wznowieniem w tej zakładce, otrzymasz też e-mail w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Client:72359830
#1 Nowicjusz#

Witam,

Dostałem wiadmość: "Dzień dobry. Opłaciłem "iPad Air FIOLETOWY + Apple Pencil 2 gen. + ETUI" przez AllegroLokalniie "kupp teraz"." @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Chciałbym zgłosić podejrzenie o oszustwo.

 
oznacz moderatorów
Agent555
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:72359830 podaj proszę login osoby, która wysłała do Ciebie tę wiadomość. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@artczi niestety tak. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
artczi
#2 Obserwator#

dziękuję - zeskanowałem kod ale nie zaplaciłem. zmylił mnie fakt , że klient jest od ponad 4 lat.

oznacz moderatorów
Rudnisiowy
#2 Obserwator#

Cześć, zacząłem wystawiać na allegro lokalnie i jest mnóstwo wiadomości z próbą wyłudzenia danych. Jednak dziś dostałem powiadomienie od allegro, że czeka wiadomość w CENTRUM WIADOMOŚCI i klient od razu wysłał plik w PDF? Czy to kolejna dziwna próba? 

oznacz moderatorów
KOGIEL_T
#9 Pomysłodawca#

Ale co w tym PDF'ie kod QR, czy odstąpienie od umowy?

oznacz moderatorów
Rudnisiowy
#2 Obserwator#

Nie planuję tego otwierać. Jeśli w PIERWSZEJ wiadomości wysyła jakieś pliki to coś tu nie gra chyba co? 

oznacz moderatorów
KOGIEL_T
#9 Pomysłodawca#

Jeśli plik jest w centrum wiadomości, to raczej nie ma wirusa, a jeśli go nie otworzysz, to nikt nie będzie wiedział, czy to kolejna próba wyłudzenia, czy zwykła wiadomość od kupującego

oznacz moderatorów
Rudnisiowy
#2 Obserwator#

pałaebana.jpg

oznacz moderatorów
Rudnisiowy
#2 Obserwator#

Patrzcie jaki spryciula fakturkę sobie stworzył a buty dalej nie sprzedane na allegro 😄

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Rudnisiowy to jest próba wyłudzenia, dlatego nie klikaj proszę w ten link i prześlij mi proszę tutaj zrzut wiadomości, gdzie widać, że dostałeś ją od konkretnego użytkownika. Zablokujemy to konto. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów