anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący, nie chce zapłacić za przedmiot....

MAMY ROZWIĄZANIE!
Japovsky
#8 Zapaleniec#

Witam, mam wrażenie, że kupujący (edit) SPECJALNIE licytuje i wygrywa aukcje, po czym nie ma nawet ZAMIARU za nie zapłacić :(((
Niestety regulamin Allegro Lokalnie jest totalnie dziurawy w tej kwestii, i głosi, że jeśli kupujący w przeciągu 5 dni nie zapłaci, transakcja przestaje być wiążąca ..... to jakiś absurd.....

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Japovsky Allegro ma w tym wielki interes, więc nic takiemu rafałkowi nie zrobi. Wręcz przeciwnie. Hołubić go będą. Niech psuje jak najwięcej aukcji, bo wtedy dużo kasy z opłaty transakcyjnej wpływać będzie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Japovsky To po co wystawiasz na AL ?

Wystaw tutaj :

Wystaw przedmiot - Allegro Lokalnie 2020-05-04.jpeg.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Japovsky
#8 Zapaleniec#

WoooW, nie wiedziałem, że jest taka możliwość 🙂

Myślałem, że Allegro specalnie zrobiło AL, żeby "zwykli szarzy ludzie" nie psuli komercyjnego wizerunku Allegro..... nie widziałem tej opcji, dziękuję za podpowiedź 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To jest tak zrobione, abyś tego nie widział. Gdyby Allegro chciało dać Ci wyraźny wybór, wtedy byś dostrzegł bez problemu, bo byłoby napisane wołami na migającym, czerwonym tle.

oznacz moderatorów
Japovsky
#8 Zapaleniec#

Regulamin Allegro jest zupełnie inny, niż ten kosmicznie dziurway, nie wspierający sprzedającego w żadnym stopniu 😞indekaaas.jpg

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem Lokalnie w obecnej formie nie przetrwa, nie ma szans. Już teraz Allegro wycofało się z określonego wcześniej chyba na koniec czerwca, terminu zakończenia możliwości wystawiania ofert na  Allegro dla użytkowników kont zwykłych. To będzie zapewne drugi taki niewypał po allegro.de

oznacz moderatorów
Crow_Empire
#11 Animator#

Albo je stworzyli aby sprzedać jak Tab licę, Sendit czy O L X i inne

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Crow_Empire Przecież pierwsze i trzecie to to samo, tyle że po drodze nazwa się zmieniła (dwa razy, bo zanim allegro kupiło tablicę, to nazywała się szerlok). Poza tym właścicielem dwóch ww. był naspers, który pozbył się allegro prawie 4 lata temu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@xyz96 

Na AL jest obecnie około miliona ofert "Kup teraz" i ciągle ich przybywa. Do tego dochodzą ogłoszenia i licytacje. Wygląda na to, że sprzedawcy zaakceptowali ideę Allegro Lokalnie.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Ile ofert musiałoby tam być, abyś uznał, że sprzedawcy nie zaakceptowali tej idei?

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@xyz96 

To jasne. Tyle co na allegro.de.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Czyli ile? Jaka to liczba? 568, czy może 456789967? Czy tylko liczba ofert o tym decyduje, nic poza tym, Twoim zdaniem? jest na to przysłowie.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@xyz96 

Suche dane nie mówią wszystkiego, ale warto się przyjrzeć. Weźmy takie gumtree.pl. Swego czasu silnie reklamowane w TV i w Internecie. Obecne na rynku ponad 15 lat - 400 tys. ofert. Allegro Lokalnie zaczęło działać jesienią zeszłego roku. Jeśli wierzyć opiniom z Gadane, to nikt nie chce tam sprzedawać. Wynik? Milion ofert.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Ale jesteś świadom tego, że spory % ludzi nie ma zielonego pojęcia o tym, że nadal może wystawiać na tradycyjnym allegro, a przekierowanie na formularz wystawiania AL jest ustawione obligatoryjnie?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere 

Oczywiście, że wiem o domyślnym przekierowywaniu sza... tzn. chciałem powiedzieć SZAnownych Prywatnych Sprzedawców na AL. Uważam, że ta polityka jest słuszna.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Na szczęście to, co uważasz za słuszne, kompletnie nie wpływa na decyzje allegro w tej materii😏

I widzę że standardowo: ja o zupie, ty o d...🙄

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "I widzę że standardowo: ja o zupie, ty o d..."

Opowiedz coś więcej o tym obligatoryjnym przekierowaniu na formularz wystawiania na AL. Kogo to dotyczy?

 

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Trollować to my, a nie nas - pod włos mnie nie weźmiesz:)
Kliknij sobie w "wystaw przedmiot", to sam się dowiesz, bez czyichś opowieści.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere Kliknąłem. Nigdzie mnie nie przekierowało.

screenshot.png

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów