anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki i rząda zwrotu pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:63938314
#7 Wielbiciel#

Witam.Sprawa wygląda tak,pani z ukrainy bo to ważne dla sprawy,kupiła odemnie przedmiot na allegro lokalnie,jestem osobą prywatną.Opłąciła ja paczkę wysłałem na paczkomat.Dzisiaj paczka wróciła,odebrałem ją z paczkomatu bo się nie kapnąłęm że to nieodebrana paczka ,myślałem że to coś co zamawiałem.Pisałem na czacie do tej pani z pytaniem dlaczego nie odebrała paczki i napisałem że wyślę ją ponownie na ten sam adres.Nie odpisała mi nic tylko założyłą spór że zrobiła zwrot a ja nie chce zwrócić pieniędzy.W sporze po angielsku ta ukrainka pisze że muszę jej oddać pieniądze, bo ona się przeprowadziła z krakowa i ją to nieobchodzi nic że nie poimformowała mnie o tym przed tym jak nadałem paczke na adres jaki podało mi allegro lokalnie,ani smsa,ani na czacie nic zero kontaktu.Napisałem jej że wzywam ją do pokrycia kosztów wysyłki na nowy adres i wyślę jej paczkę ,ona nie zgadza się .Ja napisałem że jako osoba prywatna nie przyjmuje zwrotu i jeśli ona nie chce dopłacić za paczkę to wyślę ją ponownie na ten sam stary adres i nie będe odbierał tej paczki ponownie i niech se idzie na magazyn inpostu skąd cwaniaczka sobie ją będzie musiała odebrać.Mam dość tych szoszonów to już 4ta osoba w tym roku która odwala taki numer.Poprzednie osoby były miłe  i normalne wię zgodziłem sie na zwrot i wszystko było okej.Ta szoszonka wypisuje mi bzdety ze allegro ma taki sam regulamin jak **piiip** itd ,generalnie ona ma wszystko w dupie i chce kasy.W sporze napisałem jej wyraznie ze ja wywiazalem sie ze swojej czesci ummowu a ona mogla poimformowac mnie przed wysyłka ze zmienia miejsce zamieszkania i było by ok.Swoją drogą to ona nie wiedziała że zmienia miejsce zamieszkania?3 dni mineły a ona juz tam nie mieszka czyli kolejna upadlinska cwaniara co robi bydo i się zawija.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
LEW433
#21 Demiurg#

Wg prawa racja jest po twojej stronie, ale jak doczytałem to nie jesteś zbytnio ...😶

oznacz moderatorów
Client:63938314
#7 Wielbiciel#

Zbytnio ogarnięty?Jestem wnerwiony i piszę z błędami,a ukrainćow mam dość bo z nimi wiecznie problemy są ,jakoś z polakami nie miałem takich cyrków.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zbytnio ogarnięty- nie, bardziej nietolerancyjny i nie możesz publicznie obrażać- może Ci to tylko zaszkodzić.🤗

oznacz moderatorów
Client:63938314
#7 Wielbiciel#

Ten naród napsół mi tyle krwi że moja tolerancja skończyłą się i nie chodzi tylko o allegro bo to pikuś przy innych akcjach z nimi w życiu codziennym ,i mam dość tej poprawnośći że złego słowa na nich nie można powiedzieć.

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:63938314 to że są ludzie i parapety to już wiadomo od dawna więc odpisuj merytorycznie minimum i o czasie masz 24h na odpowiedź w dyskusji z wyj święta i weekendu kiedy czas nie leci, nie daj się wyprowadzić z równowagi a jak masz coś strzelić głupiego to wpierw pomyśl potem działaj ewentualnie jest tu sporo znających przepisy ludzi skonsultuj wpierw

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:63938314 napisz w dyskusji że zgodnie z polskim prawem bo inne cię nie interesuje jako sprzedający osoba prywatny:
1 nie wyrażasz zgody na odstąpienie od umowy
2 wzywasz ja do przesłania przez dyskusję opłaconej etykiety nadawczej na paczkę by odebrała sobie swój towar
3 zmiana adresu wysyłki leży tylko w kwestii kupującej i powinna poinformować sprzedawcę o tej zmianie, więc zgodnie z prawem polskim dopuszcza się złamania warunków umowy kupna sprzedaży i ma 14 dni na odebranie swojego towaru, a po tym czasie zostanie on przekazany do utylizacji
4 zgodnie z zapisami prawa polskiego bo tylko takie cię interesują nie przysługuje jej ochrona wynikająca z ustawy konsumenckiej w tym: pomoc rzecznika, pomoc UOKIKU w tym konsultacja prawna z ich strony, prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny
5 nie wiem czemu masz ponosić koszt kolejnej wysyłki do czort wie gdzie albo odbiera albo utylizacja termin konkretny nie odbiera sru do kosza, weź sobie świadka niespokrewnionego na okoliczność
6 allegro jej nie odda z protecta bo towar jest jej niech łaskawie ruszy tyłek po niego teraz więc nie wiem czego się naczytała i nasłuchała na temat tej usługi ale jej chce i już nie przejdzie

oznacz moderatorów
Client:63938314
#7 Wielbiciel#

Dzięki za rzetelną pomoc ,bo w tych sprawach to niejestem orłem,czasem sprzedaję jakieś graty na lokalnie i nie znam przepisów nawet na tyle

oznacz moderatorów
amibis
#10 Popularyzator#

Nie wiem czy to się zmieniło, ale jak do mnie przyszedł zwrot przesyłki InPost to zostałem obciążony kosztami jej odesłania (sprawdź czy u Ciebie też tak to jest). Po pierwsze więc przed jakakolwiek dalszą dyskusją to kupujący musi Ci zwrócić ten niezawiniony koszt jakim zostałeś obciążony. Dopiero po tym możesz dalej dyskutować o ponownej wysyłce. 

oznacz moderatorów