anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący twierdzi, że sprzedałem nieoryginalny sprzęt i domaga się zapłacenia za naprawę, co robić?

artwil8
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Sprzedałem używany sprzęt  Apple na allegro Lokalnie. Sprzęt trafił do klienta prawie rok temu. Przedwczoraj zwrócił się do mnie klient z informacją, że sprzęt nie działa i po zaniesieniu do naprawy stwierdzono nieoryginalne  podzespoły i nieprawidłowy  montaż przy jego naprawie (cytuję - "był już wcześniej nieumiejętnie naprawiany, ma nieoryginalne części i jest niestarannie posklejany. Wyświetlacz jest chińską podróbką")   Przedmiotem aukcji był iPad Pro 2018 12,9 cala (generacja 2). W chwili sprzedaży iPad nie miał nawet 2 lat i był w doskonałym stanie technicznym. Zaznaczam, że sprzęt który sprzedałem był kupiony przeze mnie jako nowy w autoryzowanym salonie producenta i nigdy nie był naprawiany. Oczywiście kupujący żąda ode mnie pokrycia kosztów naprawy sprzętu ( ponad tysiąc złotych), lub zwrotu gotówki za sprzedaż. Jaką mam gwarancję że:

1. Sprzedający chce wyłudzić ode mnie środki pieniężne za "naprawę" sprzętu?

2. Sprzedający w porozumieniu z serwisem wymienił oryginalne części na cytuję  "chińskie podróbki" celem uzyskania podstaw do szantażu?

3. Serwis bez porozumienia z klientem wymienił podzespoły, twierdząc, że są nieoryginalne ( a później wykorzystując je do innej naprawy)?

Jaką Szanowni Sprzedawcy mam podjąć linię obrony? Czy osoby obeznane ze sprzętem Apple mogą potwierdzić, że możliwy jest zakup nieoryginalnej matrycy do iPada Pro 12,9 cali 2 generacji?.

Zgłosiłem próbę oszustwa do Allegro - numer zgłoszenia 16838517. Zostało ono zamknięte z adnotacją, abym zgłosił sprawę na policję.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich sprzedających.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Client:98572120
#13 Ambasador#

Dzień dobry, @artwil8 .

Napisałeś: "Zgłosiłem próbę oszustwa do Allegro - numer zgłoszenia 16838517. Zostało ono zamknięte z adnotacją, abym zgłosił sprawę na policję."

Konsultant z Allegro doradził Ci prawidłowo. Podejrzenia o oszustwo zgłasza się Policji. Tak właśnie zrób.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Allegro w takich sytuacjach umywa ręce i czeka na rozwój zdarzeń .Mogło tak być że klient przez ten cały rok posiadania tego sprzętu sam go już nieraz popsuł i dawał do naprawy gdzie mu zakładali podzespoły słabszej jakości a teraz ma chęć się go pozbyć lub naprawa czeka go kosztowna to próbuje od ciebie wyciągnąć na jej naprawę .Trudno będzie udowodnić że sprzedałeś go nowego a w takich sytuacjach niestety ale klientela ma zwykle przyznawaną rację choć często jej nie mają. Policja w takich przypadkach też może nie pomóc ,będą chcieli byś przedstawił dowody na swoją wersję. 

oznacz moderatorów

artwil8
#8 Zapaleniec#

@kolekcjoner608  Sprzęt, który sprzedałem był używany.(miał niecałe 2 lata).

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@artwil8 "Sprzęt, który sprzedałem był używany.(miał niecałe 2 lata)." - apple daje rok gwarancji czy dwa lata?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

artwil8
#8 Zapaleniec#

@Knowhere Apple jako chyba już jedna z ostatnich firm daje na swój sprzęt w kosmicznych cenach jedynie rok ograniczonej gwarancji. Za przedłużenie gwarancji trzeba ekstra płacić "słynny program Apple Care" 

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Zaskakujący jest fakt, że sprzęt naprawił sam i po fakcie dokonanym Ci to zgłosił.

oznacz moderatorów

artwil8
#8 Zapaleniec#

@Client:44052296   klient nie naprawił sprzętu , tylko czeka na moją decyzję. Stwierdził tylko , że zaniósł go do punktu napraw i dostał od serwisu taką informację.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@artwil8 Jest to reklamacja więc musisz ją rozpatrzyć.A w jakim serwisie naprawiał, możesz prosić o odesłanie sprzętu.

oznacz moderatorów

artwil8
#8 Zapaleniec#

@LEW433  Kupujący  rozmawia ze mną przez czat pod aukcją , czyli moim zdaniem nie spełnił warunków  reklamacji ( nie otworzył dyskusji).Czy taka rozmowa również może być uznana za reklamację?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@artwil8 Żeby składać reklamację nie musi otwierać dyskusji, może w każdy inny sposób ją zgłaszać,(dyskusja do 180 dni po zakupie na Allegro)

oznacz moderatorów

artwil8
#8 Zapaleniec#

@LEW433  a co mi da odesłanie sprzętu , skoro on był już w serwisie i mogli z nim zrobić  dosłownie wszystko łącznie z przysłowiowym włożeniem  nigdy nie działającej chińskiej podróbki?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@artwil8 Nie wiem, ale jeżeli zgłosi reklamację z tytułu rękojmi: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/ musisz się do tego odnieś, możesz uznać albo nie, możesz naprawić, możesz zaproponować obniżenie ceny itd. Ale niech ja oficjalnie złoży(reklamację).

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

niech kupujący go odeśle do ciebie

sprawdź sytuacje czy np: ktoś grzebał w towarze

jak kupujący twierdzi, że produkt jest nieoryginalny to niech prześle ze sprzętem

dokumentację pisemną na ten temat z serwisu

 

zawsze możesz zrobić to samo co kupujący zanieść sprzęt do serwisu i uzyskac informację że jest on oryginalny

oznacz moderatorów