anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana przesyłka Allegro Lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
michal921992
#10 Popularyzator#

Witam, sprzedałem za pośrednictwem Allegro Lokalnie kurtkę, paczka została nadana do paczkomatu. Opłaciłem już prowizję do Allegro i wyplacilem juz pieniadze za ta sprzedaż. Dzisiaj otrzymałem powiadomienie, że paczka nie zostala odebrana z paczkomatu. Probowalem sie skontaktowac z kupującym, ale jest cisza. Nie przeczytał wiadomości na Allegro, ani nie odpowiada na smsy. Co dalej? Paczka wróci do mojego paczkomatu i muszę zwrócić pieniądze tyle wiem, ale co z poniesionymi kosztami transakcji? Czy mogę je odliczyć od zwracanej kwoty? Jestem osobą prywatną i nie przyjmuję zwrotów, więc niezbyt wiem co począć. Proszę o pomoc. Jak zwrócić te pieniądze? 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
az1rael
#21 Demiurg#

@michal921992 jak sprzedałeś jako osoba prywatna to nic nie musisz zwracać. Albo odbierzesz paczkę i wzywasz kupującego do ponownego opłacenia wysylki albo nie odbierasz i niech szuka u przewoźnika paczki. Ty na potwierdzenie masz kwit nadania i potwierdzenie nieodebrania paczki czyli kupujący nie wywiązal się z umowy bo nie odebrał. Jako prywatny odpowoadasz za paczkę do momentu wydania jej przewoźnikowi.

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za literówkę w tytule postu, ale nie mam pojęcia jak ją poprawić, nigdzie nie widzę opcji edycji 😀

Ja nie chcę nic cudować aby paczka krążyła bez sensu w kółko, szkoda mi tej kurtki. Wolę paczkę odebrać i dać ją komuś nawet za darmo, teraz tylko pytanie o to, czy mogę pomniejszyć kwotę zwrotu o koszty prowizji allegro?

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie możesz pomniejszać zwrotu o prowizję skoro przyjmujesz zwrot, o zwrot prowizji napisz tu, dołącz dowód ze kupujący nie odebrał i nie doszło do transakcji: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a...

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Po 1 jeśli chcesz zwrócić kasę to kupujący musi ci napisać że prosi o anulowanie transakcji i zwrot na konto i podać nr konta w wiadomości do ciebie przez allegro masz wtedy podkładke do odzyskania prowizji z allegro plus potwierdzenie wykonania przelewu. 2 rzecz on sam oplacił paczki wysyłkę? Czy udostępniałeś smarta? Rzecz 3 to kupujący sam musi sie upomnieć co dalej z paczką bo nie możesz jako prywatny tak se anulowć umowy kupna sprzedaży według kodeksu cywilnego umowa jest nieważna jak obie strony wyrażą na to zgodę. Czyli napisz do niego zapytanie przez allegro żeby sie określił czy chce zwrot czy chce ponowną wysyłkę a będziesz miał podkładkę dla allegro i poczekaj niech się określi.

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

1. Z kupującym nie ma żadnego kontaktu. Nie odczytał wiadomości na Allegro, nie odpisał na smsy, już pisałem mu zaraz po zakupie wiadomość i wcale nie odpisał.

2. Mam udostępnionego smarta. Wykorzystałem 1 z 6 darmowych przesyłek na kwartał.

3. Już napisałem wiadomość, z zapytaniem czy mam ponownie wysłać paczkę na jego koszt. Zero odpowiedzi. Co jeśli on się wcale nie odezwie? Co wtedy z paczką? Ma leżeć u mnie bez końca?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

1 święta są

2 możesz mu wyznaczyć termin np 7dni na odpowiedź i określenie się jak nie odpowie to wtedy np zwracasz kasę

3 mozesz poprosic allegro o kontakt z nim jako dupochron dla siebie jak sie odbija masz podkladke

4 po realizacji punktow 2 i 4 zrobisz zwrot a allegro widzi ze zrobiles wszystko co sie dalo by sprawe wyjasnic i zwroca prowizje 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@michal921992 edytowałam już tytuł tego wątku, a jeśli chodzi o zwrot środków kupującemu za tę transakcję, wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Dziękuję za edycję postu! 

"Zwrot jest realizowany z Twoich środków Allegro Finanse. Jeżeli na Twoim koncie nie ma wystarczającej kwoty, nie możesz zrealizować zwrotu w ten sposób. W tym wypadku skontaktuj się z kupującym, aby ustalić inną metodę zwrotu pieniędzy."

Środki z Allegro Finanse mam już wypłacone, więc nie mogę zrobić w taki sposób zwrotu dla sprzedającego... 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tylko na podane przez niego konto bankowe, ale jak ...skoro się nie odezwie, a może odezwie>poczekaj chwilę.

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Okej, chyba rozgryzłem jak zrobić zwrot wpłaty, jeśli środki za sprzedaż zostały już wypłacone. Można w Allegro finanse, rozliczenia z Allegro, zrobić nadpłatę, tak aby powiększyć bieżące saldo i wtedy chyba z tego salda pójdzie zwrócić wpłatę dla kupującego.

Proszę potwierdzenie moderatorów. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na AL nie wpłacisz na konto AF.

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Zrobisz, jest opcja "zrób nadpłatę" przy saldzie na Allegro Finanse a poniżej jest rozliczenie ze sprzedaży tej kurtki z allegro lokalnie. 

Samo Allegro podaje, że "Zwrot jest realizowany z Twoich środków Allegro Finanse. Jeżeli na Twoim koncie nie ma wystarczającej kwoty, nie możesz zrealizować zwrotu w ten sposób. W tym wypadku skontaktuj się z kupującym, aby ustalić inną metodę zwrotu pieniędzy." 

Zobaczę czy się odezwie ten szanowny Pan kupujący, jeśli nie to spróbuję tak zrobić.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na AL nie zrobisz wpłaty na konto AF.!!!

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Na Lokalnie nie, ale na zwykłym Allegro tak. Rozliczenia są połączone. Na zwykłym Allegro mam wszystkie rozliczenia sprzedaży z Lokalnie. 

oznacz moderatorów
michal921992
#10 Popularyzator#

Nie wiem jakim cudem, ale kupujący przed chwilą odebrał paczkę (termin odbioru minął dziś rano rano). Przed chwilą dostałem powiadomienie, że paczka została odebrana. Zamykam temat, bo problem rozwiązał się sam 😀😀😀

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I sam sobie rozwiązałeś problem, taki Wielkanocny prezent.🤣

oznacz moderatorów