anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesłuszne przyznanie rekompensaty przez Allegro.

Marcin4682
#9 Pomysłodawca#

Witam was drodzy użytkownicy. Mam taką bardzo nie miłą sytuacje która spotkała mnie na Allegro, od 6 lat korzystam z konta i tak jak każdy kupuję częściej i rzadziej sprzedaje coś.

Zdarzyła mi się sytuacja jakoś na początku tego roku, sprzedawałem telefon, po otrzymaniu pieniążków przez PayU telefon został wysłany do kupującego, kupujący stwierdził że ma jakieś tam mikrorysy na aparacie telefonu, więc zaczął się spór, allegro co jakiś czas odpisywało, Ja rzadziej ze względu na to że Allegro lokalnie i ich aplikacja "kulała" nie byłem w stanie zobaczyć ich treść i również kupującego, lecz co jakiś czas zerkałem na allegro i z kilkudniowym opóźnieniem odpisywałem im, zaproponowałem z zapytaniem rekompensatę w wysokości 100zł użytkownikowi lecz on do mnie telefonował że potrzebuje 400zł, na co mu odparłem że rekompensata jest moja dobrą wolą z tego względu że telefon jak był wysyłany to był sprawdzany, a zdjęcia które na sporze dołączył było widoczne że telefon był strasznie zatłuszczony i pobrudzony (źle użytkowany) na co odparłem że mógł sam to uszkodzić , allegro z góry przyznało jemu rekompensatę w wysokości kwoty 100zł na co odpisałem ze nic nie dostanie ze względu na to że telefon był sprawny itd. Dziś mam zablokowane konto allegro i dług w postaci 100zł tym bardziej że to było moje zapytanie o 100zł gdzie później stwierdziłem że nie przeznaczę jemu rekompensaty ze względu na uszkodzenia mechaniczne, allegro wymusza opłatę 100zł co mam w tym przypadku robić? Nie zapłacę ani złotówki za coś czego telefon nie miał i na dodatek prosiłem aby kupujący chociaż przedstawił czy paczka była cała przy kurierze na co on stwierdził ze kurier szybko sobie poszedł.

oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49

Marcin4682
#9 Pomysłodawca#

Kontaktowałem się dzień przed tą wypłatą rekompensaty telefonicznie z allegro lecz oni stwierdzili (a dokładniej Pani przez telefon) że allegro nic takiego nie wypłaca i że nie powinienem się tym przejmować bo to jest do podjęcia decyzji przez mnie. Wkurza takie podejście do klienta! nie wiem gdzie mam z tym iść aby się dowiedzieć o wymuszenie przez allegro zapłaty

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Marcin4682 Pierwszy raz słyszę, aby Allegro wypłacało kupującym jakieś rekompensaty na rachunek sprzedawcy. Sprawdź dokładnie za co Allegro naliczyło Ci te 100 zł. Może to prowizja od sprzedaży, może opłata za transakcję na Allegro Lokalnie. Jeśli nie potrafisz tego sprawdzić, to nigdzie nie dzwoń, tylko zapytaj o to Allegro przez ten formularz;https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10&subjectId=b041ba5e-6...

oznacz moderatorów

Marcin4682
#9 Pomysłodawca#

Witam @xyz96 , fajnie że mi odpisałeś chociaż Ty, 100% jestem pewny że jest to rekompensata miałem treść od allegro którą bym ci tutaj zamieścił ale niestety problem z zakładką dyskusja jest taka że nie wczytywała mi się i nie wczytuje mi się zawsze pełna treść, nie raz kupujący czy allegro coś pisało do mnie, na maila miałem informacje że ktoś coś napisał a wchodząc w spór nie miałem treści, oczywiście allegro nie zwróciło na to uwagę i olewatorsko do tego podeszło i wypłaciło rekompensatę bez żadnego rzeczoznawcy bez żadnych przesłanek mimo że telefon oni nie widzieli na oczy to wypłacili pieniążki komuś kto wymusił rekompensatę, nie podaruję tego Allegro bo to jest oszustwo z ich strony i naciągnie sprzedającego na koszta dodatkowe, podaję ci screen z treści wiadomości, wchodząc czy to w aplikację czy w stronę allegro przez komputer, prosże..jak widać treść początkowa mi się wyświetla z początku sporu a poniżej masz suwak że nie wyświetla mi się treść, sprawdzałem na dwóch róznych komputerach logując się dalej problem jest. Powiedz mi co mam zrobić gdzie się udać? czekać na sprawę sądową ?

Telefon.PNG

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcie jest ukryte, niewidoczne. Jeśli jest prawdą to co piszesz, a trudno mi w to uwierzyć, to takie działanie Allegro jest bezprawne. Absolutnie tego nie płać przed wyjaśnieniem sprawy w oficjalnej korespondencji, ani po wyjaśnieniu, jeśli jest tak jak piszesz.  Niech Allegro poinformuje Cię, że wymaga od Ciebie kwoty 100 zł, ponieważ za Ciebie uznało reklamację kupującego (do czego też nie ma prawa) i wypłaciło mu te 100 zł i teraz Ty jesteś zobowiązany zwrócić tę kwotę Allegro.

Napisz przez podany wyżej formularz, jeśli nie możesz napisać z konta zawieszonego, to napisz z innego, albo bez logowania.

oznacz moderatorów

Marcin4682
#9 Pomysłodawca#

Treść którą ci pokazałem to widać z 10 stycznia a konwersacja była do lutego, marca lecz tylko miałem na maila powiadomienia że ktoś wypowiedział się w sporze ale nie widzę co napisali itd. u góry to są zdjecia telefonu gdzie rzekomo były rysy na telefonie a dokładnie na szkle aparatu i gość pod światło zrobił zdjęcia że niby telefon ma takie coś jak wysyłałem w stanie idealnym a nie brudny i zatłuszczony.

Telefon2.PNG

oznacz moderatorów

Marcin4682
#9 Pomysłodawca#

Ogólnie to pisałem że mogę się zgodzić na 100zł lecz później pisałem że się wycofuje z tego bo allegro jest jednostronne a po analizie zdjęć i wersji kupującego stwierdzam ze jest uszkodzenie mechaniczne i nic mu nie wypłacę a allegro dalej swoje i w końcu tak zrobiło że wypłaciło środki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcia widzisz tylko Ty, dla innych są ukryte. Nie dyskutuj tutaj dalej, napisz do Allegro przez formularz, niech Ci przedstawią swoje stanowisko na piśmie. Pamiętaj, nie masz żadnego obowiązku uznania roszczeń kupującego, a Allegro nie może tych roszczeń uznawać za Ciebie.

oznacz moderatorów

Marcin4682
#9 Pomysłodawca#

@xyz96Dzięki ci bardzo.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Marcin4682 Wypłaciliśmy Twojemu klientowi rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących. Jej wysokość to 100 zł - taką kwotę uzgodniłeś z klientem w dyskusji, po czym nie wywiązałeś się ze swojej deklaracji.

Jeśli Twój klient otrzymuje rekompensatę POK, oczekujemy, że zwrócisz nam te pieniądze. Informację na ten temat znajdziesz w artykule.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not Bardzo proszę, nie zastraszaj sprzedającego tym artykułem, ponieważ to nie jest zapis z regulaminu, a artykuł wprowadza w błąd. W regulaminie nic nie napisano na temat konieczności zwrotu przez sprzedającego wypłaconej przez Allegro rekompensaty z POK. Jest tylko mowa o przeniesieniu roszczeń. Sprzedający absolutnie nie ma żadnego obowiązku uznania takich roszczeń. Reklamację (w tym przypadku jest to reklamacja) rozpatruje sprzedawca i jego ostateczne stanowisko jest istotne, a nie Allegro. Jeśli reklamacja zostaje odrzucona, kupujący może wystąpić na drogę sądową, Allegro nie ma kompetencji sądowniczych.

Podobnie przy niedostarczeniu towaru – tu także sprzedawca nie ma obowiązku zwrotu Allegro wypłaconej rekompensaty, wynikającego z regulaminu. Dopiero po korzystnym dla Allegro wyroku sądu może mieć taki obowiązek.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

"Jeśli wypłacimy Twojemu klientowi rekompensatę w ramach POK, musisz zwrócić tę kwotę na nasz rachunek bankowy."

Jakie musisz? Musi? Na jakiej podstawie musi? Artykuł ewidentnie wprowadza w błąd. Chcecie rozdawać pieniądze z POK po przez Was uznanej reklamacji, to rozdawajcie, ale nie zastraszajcie sprzedawców. Macie takie same prawa po przeniesieniu roszczeń, jakie miałby sam kupujący. On też mógłby wystawić sprzedawcy fakturę na 100 zł, tylko sprzedawca nie ma obowiązku jej płacić.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Natalia - od kiedy Allegro jest stroną REKLAMACJI ??? Zawsze myślałem że to relacja Sprzedający - Kupujący??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@nat_not 

"zaproponowałem z zapytaniem rekompensatę w wysokości 100zł użytkownikowi lecz on do mnie telefonował że potrzebuje 400zł, na co mu odparłem że rekompensata jest moja dobrą wolą z tego względu że telefon jak był wysyłany to był sprawdzany, a zdjęcia które na sporze dołączył było widoczne że telefon był strasznie zatłuszczony i pobrudzony (źle użytkowany) na co odparłem że mógł sam to uszkodzić , allegro z góry przyznało jemu rekompensatę w wysokości kwoty 100zł..."

Pani Natalio, nie macie prawa wychodzić przed szereg, a tym bardziej nie macie prawa żądać  zwrotu 100 zł, które sami wypłaciliście.

 @Marcin4682 zaproponował rekompensatę, ale finalnie się na jej wypłatę nie zgodził i miał do tego prawo.

Celem rozpatrzenia reklamacji, kupujący powinien odesłać telefon na swój koszt sprzedającemu, który zadecyduje, czy reklamację uzna lub odrzuci. Nie rozpatruje się jej w ramach sporu Allegro na odległość.

Jak można wierzyć na słowo kupującemu?

Jesteście w stanie zweryfikować, czy kupujący oględnie mówiąc nie grzebał przy telefonie i go nie uszkodził?

Już kiedyś tutaj napisałam i powtórzę - przestańcie gloryfikować kupujących, bo nie zawsze są w porządku.

 

Wiola
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 

"Marcin4682 zaproponował rekompensatę, ale finalnie się na jej wypłatę nie zgodził i miał do tego prawo."

Sprzedający zaproponował rekompensatę, a więc uznał roszczenia kupującego. Kupujący użył POK, bo sprzedawca "zapomniał" zapłacić.

"Celem rozpatrzenia reklamacji, kupujący powinien odesłać telefon na swój koszt sprzedającemu, który zadecyduje, czy reklamację uzna lub odrzuci. Nie rozpatruje się jej w ramach sporu Allegro na odległość. Jak można wierzyć na słowo kupującemu?"

Kupujący dostarczył dowody w postaci zdjęć i filmów. Żądanie odesłania rzeczy w tej sytuacji byłoby nadmierną uciążliwością. Zwłaszcza, że sprzedawca już uznał reklamację.

"Jesteście w stanie zweryfikować, czy kupujący oględnie mówiąc nie grzebał przy telefonie i go nie uszkodził?"

Reklamacja dotyczyła cech widocznych gołym okiem. Każdy może je zweryfikować.

"Już kiedyś tutaj napisałam i powtórzę - przestańcie gloryfikować kupujących, bo nie zawsze są w porządku."

Za to sprzedawcy zawsze są uczciwi i POK jest niepotrzebny. 😏

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:79179573

Na podstawie zdjęć trudno stwierdzić, czy kupujący nie kłamie i czy nie grzebał wcześniej w telefonie.

Ludzie często dla świętego spokoju proponują, że zwrócą konkretną kwotę, jednak Allegro nie będąc stroną transakcji uznało wstępną sugestię sprzedającego za uznanie reklamacji.

Wychodząc przed szereg wypłacili 100 zł, pomimo, iż sprzedający wycofał się z oferty, żądając ich zwrotu od niego.

Od potwierdzenia czy telefon jest sprawny czy nie jest reklamacja. Takie jest prawo.

Nie mówię, że wszyscy sprzedający są w porządku wszędzie znajdziesz czarną owcę. Po wpisach na forum widać kogo Allegro ewidentnie faworyzuje.

Wiola
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Wioletta2701 

A Ty ciągle o jakimś grzebaniu. Reklamacja nie dotyczyła grzebania tylko rys widocznych na filmach. Obejrzałaś? Bo ja tak. I o co chodzi z tą "wstępną sugestią"? OP w pierwszym wpisie stwierdził, że rekompensata była jego wolą. Po takiej deklaracji Allegro nie miało już dużo do roboty.

@Marcin4682 

Na filmiku umieszczonym na YT w dniu 8 stycznia 2020 widać IMEI telefonu. To na pewno ten telefon, który sprzedałeś kilka dni wcześniej?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:79179573 

Aby ubiegać się o rekompensatę z POK trzeba złożyć wniosek oraz pełną garść dowodów w załączniku, a tu jakże dobre Allegro ni stąd ni zowąd przyznaje rekompensatę kupującemu.

Jakim cudem?

Wiola
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Ale niech sobie przyznaje, ich sprawa. Bezprawna jest informacja podana w artykule Pomocy, że sprzedający musi oddać Allegro te pieniądze, bezprawne jest uznanie przez Allegro reklamacji za sprzedającego i wypłata żądanej kwoty kupującemu na rachunek sprzedawcy. Sprzedający ostatecznie tej reklamacji nie uznał i do dziś zdania nie zmienił, a regulaminowy termin 24 godziny na odpowiedź w dyskusji na Allegro nic nie znaczy. Regulamin allegro nie ma zastosowania w procesie reklamacji.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@xyz96 

Zgadzam się 🙂

Przeczytaj, co zamieściłam na końcu wszystkich postów dot. tej sprawy. Pamiętam, jak sama składałam wniosek do POK i ani grosza nie dostałam, a Allegro teraz takie hojne 😉

Wiola
oznacz moderatorów