anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszust włamał się na konto i z niego dokonał sprzedaży bez wysyłki i zwrotu środków

Client:91916359
#8 Zapaleniec#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

potrzebuje pomocy 

parę dni temu gdy nie miałam telefonu pod ręką, na moje konto włamał się oszust 

wstawił ogłoszenie sprzedaży iPhone’a w kwocie 1 400 zł. Kupujący zainteresowany tą ofertą zapłacił za to, ale gdy chciał zwrot pieniędzy, nie otrzymał go

ze miałam podany numer telefonu na koncie skontaktował się ze mną z zapytaniem czy ten post jest mój czy też od oszusta, i dopiero wtedy dowiedziałam się o całej sytuacji 

została wdana dyskusja o problemie z ogłoszeniem i brakiem możliwości zwrotu pieniędzy od oszusta 

Nie mam za bardzo pojęcia co ja mogę zrobić w tej sytuacji, czy powinnam sama to jakoś konkretnie zrobić, czy coś muszę konkretnego w tej dyskusji napisać bym nie poniosła konsekwencji za coś, czego nie zrobiłam 

bardzo proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

az1rael
#21 Demiurg#

Zgłoszenie na policje art 286 i wzięcie od policjanta dokumentu o wszczęciu postępowania w sprawie inaczej allegro odda  mu kasę i obciązy ciebie.

oznacz moderatorów

Client:91916359
#8 Zapaleniec#

Poważnie? Nawet jeśli podkreśliłam w dyskusji że ktoś włamał się na moje konto i to włamywacz wstawił tego posta i na konto włamywacza poszedł przelew i że ja nie mam z tym tak jakby nic wspólnego? 
Nie wezmą tego jakoś pod uwagę?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Poważnie - idź to zgłosić. 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@Client:91916359 

Ok. to tak z drugiej strony. Jeżeli pieniądze poszły na konto "włamywacza" to znaczy że nie był to zakup przez system Allegro finanse. Skąd więc Allegro ma wiedzieć na czyje konto pieniądze poszły? Po drugie, skąd mają wiedzieć że ktoś Ci się włamał. Owszem, mogą sprawdzić IP logowania ale czy to jest100% dowód? Ja Ci wierzę ale to tylko kwestia wiary.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@serwis-texas @komis-bell @az1rael spokojnie , zgłoszenie na policję owszem , ale klient ma w dyskusji wykazać ,że transakcja została opłacona . Jeśli płatność przeszłaby przez AF to ów ...... może na razie nie oszust nie miałby możliwości ich wypłacić  ,podejrzewam ,że klient został zrobiony na BLIK-a

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@mdrogeria nie, nie został "zrobiony na blika" bo właściciel konta allegro zwrócił środki kupującemu. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Halfrunt tak , długo mi zeszło bo paki wchodziły jedna za drugą  i dopiero zatwierdziłem wpis . @Client:91916359 włącz dwuetapowe logowanie jak radzą .

oznacz moderatorów

Client:91916359
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria tak też właśnie zrobiłam.

mam nadzieje ze deugi raz się tak nie stanie 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@mdrogeria "bo paki wchodziły jedna za drugą" szczęściarz no ale nie każdemu od wczoraj allegro dopłaca do produktu 12% 😜

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja nie zgłosisz to też podejrzane!

oznacz moderatorów

Client:91916359
#8 Zapaleniec#

Okej udało mi się jakby zwrócić te środki z allegro kupującemu 

ale dziękuję wszystkim za odpowiedzi bo nie miałam jednak nigdy takiej sytuacji a nie chciałabym być obciążona za coś czego nie zrobiłam 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:91916359 włącz logowanie dwuetapowe i nie kombinuj.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Nie da się zjeść ciastka i mieć ciasto 🍰 🍰 🍰 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zasada jest prosta

nie zgłosisz na policji oszustwa, możemy przyjąć, że sama jesteś oszustem lub z nim współpracujesz

allegro nie ma uprawnień policji

oznacz moderatorów

Client:91916359
#8 Zapaleniec#

W sumie mam jeszcze pytanie 

minęło już tak parę dni od tego zdarzenia i do dzisiaj mam zablokowane konto. Kontaktowałam się z Allegro i wyjaśniałam sytuację ale nie dostałam ani odpowiedzi zwrotnej ani nic 

i z tego co się domyślam i tak czytam te wszystkie inne posty, mało możliwe że odblokują mi to konto, co nie? xd 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:91916359 to dział bezpieczeństwa przeprowadza szczegółową analizę na Twoim koncie i on podejmuje decyzje. Odpowiedzi przychodzą zgodnie z kolejnością przyjmowania zgłoszeń. Sprawdzałeś SPAM?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:91916359 napisz proszę jeszcze raz za pomocą formularza, a gdy otrzymasz automatyczną odpowiedź od Alliny (czatbota) kliknij proszę, że chcesz otrzymać odpowiedź od Doradcy. 
Twoja poprzednia sprawa została automatycznie zamknięta po automatycznej odpowiedzi Alliny.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:91916359
#8 Zapaleniec#

A to może wyjaśniać czemu nie dostałam odpowiedzi no na SPAM też nic nie miałam. Dobra spróbuję, dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów