anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem podejrzany link przez Whatsapp dotyczący kupna mojego przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Erykkonieczka772
#7 Wielbiciel#

Witam, kupujący podesłał mi link przez Whatsapp, gdzie mam podać login, hasło, pin do banku i inne poufne informacje w celu "przesłania pieniędzy" na moje konto. Myślę, że to najprawdopodobniej oszustwo. Proszę o pilne sprawdzenie277891263_263589695915714_2121116445097870280_n.jpg

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
Agent555
#17 Koryfeusz#

Napewno jest to oszust. Niczego nie podawaj i w nic nie klikaj bo możesz stracić pieniądze.

oznacz moderatorów
Erykkonieczka772
#7 Wielbiciel#

Dzięki, ostatnio mnóstwo jest oszustów na allegro.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na AL jest to już plaga a każdy zablokowany bezkarnie zakłada inne konta i dalej szuka jeleni ,zwłaszcza wśród osób które zaczynają przygodę z handlem na portalu. Żadnemu klientowi nigdy nie jest potrzebny twój adres meilowy .

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ewidentna próba oszustwa .Nic nie podawaj bo będziesz chodził goły .

oznacz moderatorów
_KRZOCHO_
#2 Obserwator#
Wystawiłem przedmiot na allegro lokalnie. Zainteresowany odezwał się na WhatsApp z informacją że zarezerwuje przedmiot a wysyłkę chce przez inpost. Wczesniej pytajac gdzie mam konto na które chce przelać kwotę. Wysłała email z podejrzanego adresu. Na szczęście szybko zorientowałem się że brakuje oficjalnego logo inpost i nie wchodziłem w link. Podaję numer osoby która pisała w imieniu jakieś kobiety.
 
663 824 500

 

poniżej treść wiadomości. 

Screenshot_20220929-164135_Chrome.jpg
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_KRZOCHO_ dziękuję za Twoje zgłoszenie! Dobrze, że zachowałeś czujność. Czy mogę poprosić Cię o przesłanie tej wiadomości za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
lukasz_0012
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj zaraz po wystawieniu przedmiotu otrzymałem informację na Whatsapp o proźbie wysłania adresu email.

+48 726 373 329

Po sprawdzeniu numeru okazało się,że nie jestem pierwszą osobą,której się to zdarzyło z tego właśnie numeru, dlatego przestrzegam innych.

https://www.nieznany-numer.pl/Numer/726373329

Ciekawe czy osoba ze zdjęcia wie,że jej wizerunek jest wykorzystywany w takim celu.

 

https://postimg.cc/30BJJNZS 

https://postimg.cc/XX0fJP8d 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Setki takich prób wyłudzeń jest.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@lukasz_0012, dziękuję za Twoje zgłoszenie. 🙂 Ponieważ wszystko odbywa się poza Allegro, niestety nie możemy podjąć żadnych działań, aby taki numer zablokować.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:43797930
#8 Zapaleniec#

Witam, dzisiaj kupujący twierdził, że zakupił odemnie przedmiot o potwierdzenie dostałam w smsie

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Może to być próba oszustwa, jak kupił i zapłacił to środki muszą być tu:https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ nie ma nie odpowiadaj i nie wysalaj towaru.

oznacz moderatorów
Client:43797930
#8 Zapaleniec#

Nie kupuje, oraz nie sprzedaje pierwszy raz. Środki zaraz sprawdziłam czy są w allegrofinanse.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ok.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:43797930 zmienili metodę i teraz wysyłają SMSem 😞 to wałek 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Magda-Folwark
#7 Wielbiciel#

Uwaga,

oszuści- kupujący , podają fałszywe linki do banków w celu przelewu płatności .
Wszystko wyglada tak jakby była transakcja przez Allegro .

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Magda-Folwark czy otrzymałaś prośbę o podanie e-maila i później link do takiej płatności? Czy możesz podać login/loginy osób, które przysłały do Ciebie taką wiadomość.
E-mail, który otrzymałaś możesz przesłać za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl odpowiedni zespół zajmie się Twoim zgłoszeniem niezwłocznie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Magda-Folwark
#7 Wielbiciel#

Nasza korespondencja była przez whatsup, tam dostałam link, który był przekierowaniem przez Allegro do płatności , wchodząc pod ten link pojawiały się informacje , które nigdy ani Bank ani Allegro nie żądałby od kogokolwiek .

Niestety oszust usunął szybko przesłane mi linki , w naszej korespondencji nie są już widoczne.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Magda-Folwark rozumiem, dziękuję za informację i ostrzeżenie dla innych. Dobrze, że zachowałaś czujność.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kkrasnowski
#1 Nowicjusz#

Ledwo wystawiłem przedmiot do sprzedaży na a\Allegro Lokalne i już otrzymałem sms o jego zakupie od Allegro. Treści Potwierdzenie sprzedaży przedmiotu: [edycja]  link odsyła do wyboru banku i podania danych do logowania hasła i peselu ! Po chwili kontakt z numeru +48889880522 przez WhatsApp z pytaniem o dostępność przedmiotu i chęć zakupu , do zakupu wymagane jest podanie maila !  Zaskakujące jak dane z Allegro są przekazywane takim oszustom ?

oznacz moderatorów