anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzany klient

celkam2007
#9 Pomysłodawca#

Uwaga na Client:104082740.

Podejrzany podmiot. Pieniędzy na PAYU nie otrzymałem. Zakup odbył się w niecałą godzinę po zamieszczeniu na allegro o godzinie 00:01.

Zakup na 

Ander Jrco

ul. Grunwaldzka 182, 60-162 Miami

tel. 722 706 898

email. andernwix956@outlook.com

oznacz moderatorów
392 ODPOWIEDZI 392

MadzikRMA
#7 Wielbiciel#

Ciąg dalszy historii, dobrze że chociaż nie wysilił się do zmiany nazwiska bo nie znaleźli byśmy tego tematu. Standard- kliknął kup z odbiorem i wysłał maila że chce przesyłkę do Włoch. Prosimy o zablokowanie oszusta i zwrot prowizji. DziękujęScreenshot 2024-01-31 at 16-51-16 Sprzedałeś Konsola Sony PlayStation 5 ps5 CFI-1216A jak nowa - magdazeler@gmail.com - Gmail.png

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MadzikRMA dziękuję Ci za zgłoszenie. To konto jest już zablokowane w naszym systemie, a Twoja oferta wznowi się automatycznie po 5 dniach. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MadzikRMA
#7 Wielbiciel#

Bardzo się cieszę, prosiła bym również o zwrot prowizji bo własnie dostałam email od Allegro z prosba o zapłatę ponad 100zł przez tego oszusta. Dziękuję

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MadzikRMA proszę bardzo, korekta jest już widoczna w Twoich rozliczeniach z Allegro

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MadzikRMA
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo

oznacz moderatorów

nikinet
#7 Wielbiciel#

 Allegro powinno dokładniej weryfikować osoby zakładające konto.

Myślę, że coraz więcej będzie takich "akcji" z wyłudzaczami.

oznacz moderatorów

rafalu2000
#7 Wielbiciel#

Powinniście lepiej weryfikować te konta bo policja z tym nic nie chce robić. Złożyłem zawiadomienie na policję ale według nich jeśli ktoś jest z zagranicy to trudno się współpracuje z Włochami czy Grecją bo tamtejsza policja ponoć długo odpowiada więc nasza policja dochodzi do wniosku, że to marnowanie czasu i papieru - dosłownie taką informację uzyskałem od policjanta.

A ta osoba jak thomas przewija się na tym forum już kilka razy. Taktyka jest za każdym razem taka sama. Ta osoba wybiera sposób zapłaty przy odbiorze dzięki czemu dostaje dane sprzedającego i później pisze na prywatny adres email próbując wyłudzić przedmiot podając fałszywe potwierdzenie zapłaty.

oznacz moderatorów

rafalu2000
#7 Wielbiciel#

Czy adres do wysyłki to Turyn?

oznacz moderatorów

starbrowars
#7 Wielbiciel#
 

Cześć Grzegorz,

masz nową wiadomość w Centrum Wiadomości

Nowa wiadomość od Client:74920468

 

🙂Dzień dobry,możesz przesłaćswój📧mail,? jestem gotowa kup teraz Rękawice zimowe Helikon Ranger Winter U.S. Brown za 150zl przez,Allegro🤝zakup,

,pozdrawiam

07 lutego 2024, 16:53

W Centrum Wiadomości możesz odpisać na wiadomość bądź uzyskać jej tłumaczenie.

OTWÓRZ WIADOMOŚCI

 

 

Możesz odpowiedzieć na tę wiadomość mailowo lub poprzez Centrum Wiadomości.

 

To kopia maila. Ewidentny wyłudzacz.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@starbrowars dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

itachitxx
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dziś trafiło i na mnie. O 0:09 Client:122350947 dokonał zakupu z odbiorem osobistym na dane:

Odbiorca
Lynn Lill
+48 717 915 511
lonyradegbeike@gmail.com

 

Tym razem podali stacjonarny numer telefonu z Wrocławia. Proszę o anulowanie opłaty prowizyjnej, która została naliczona za tą transakcję i blokadę konta nieuczciwego delikwenta 😊

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@itachitxx Dziękuję za zgłoszenie, konto zostało już zablokowane. Zleciłam też korektę naliczonej opłaty za sprzedaż

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

itachitxx
#8 Zapaleniec#

Ekspresowo. Dziękuję 😊

oznacz moderatorów

brzyto
#2 Obserwator#

Witam

30 Maj. 2024, 00:20 zaupiono u mnie aparat przez Client:122351007. Próbowałem kontaktować się z kupującym - brak odzewu. Teraz trafiłem na to forum i zauwazyłem że już były problemy z tym kupującym. Pojawia sie on cylkicznie w różnych "mutacjach". Bardzo proszę o zablokowanie konta oraz anulowanie opłaty jaką mi naliczono za sprzedaż.

Sugeruję weryfikować nowych klientów - np nr telefonu, bo kolejne osoby mogą mieć problem.

Odbiorca
Pawel Lynn
+48 717 915 511
lony.radegbeike@gmail.com

 
 
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@brzyto Zleciłam korektę naliczonej opłaty, konto jest już zablokowane 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

brzyto
#2 Obserwator#

@ko_alkaBardzo dziękuje za szybką reakcję.

oznacz moderatorów

itachitxx
#8 Zapaleniec#

Długo nie trzeba było czekać na powtórkę. Dziś o 2:33 kolejny fikcyjny kupujący, tym razem Client:122588983 dokonał zakupu z odbiorem osobistym na dane:

Pawel Lynn

tel: +48 717 915 511

e-mail: a.degbeikeoguntadehill@gmail.com

Tym razem również podali stacjonarny numer telefonu z Wrocławia. Proszę o anulowanie opłaty prowizyjnej, która została naliczona za tą transakcję i blokadę konta nieuczciwego delikwenta.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@itachitxx dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy już to konto. Otrzymałeś też korektę naliczonej opłaty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

yasminaa18
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Screenshot_20240610_044958_Allegro.jpg

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   

W zeszłym tygodniu wystawiłem przedmiot na sprzedaż na Allegro Lokalnie. Przedmiot został sprzedany, a wybraną metodą płatności był odbiór osobisty z płatnością przy odbiorze. Niestety, kupujący nie odpowiada na moje wiadomości w celu umówienia się na odbiór i płatność. Obawiam się, że kupujący nie ma zamiaru odebrać przedmiotu i zapłacić za niego, co wiąże się dla mnie z poniesieniem kosztów i zablokowaniem możliwości sprzedaży przedmiotu innym zainteresowanym osobom.

Czy mógłby Pan/Pani pomóc mi w rozwiązaniu tej sytuacji? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

oznacz moderatorów

yasminaa18
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240610_050252_Gmail.jpg

Screenshot_20240610_050308_Opera.jpg

Po wysłaniu wiadomości przez czat na Allegro otrzymałem wiadomość e-mail z zapytaniem, czy mógłbym wysłać aparat do Wielkiej Brytanii za pośrednictwem kuriera. Przeszukałem Wasze forum Allegro Gadane i znalazłem wątek z podanym adresem e-mail.

oznacz moderatorów