anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
P_polak
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedający mnie oszukał. Najprawdopodobniej użył do tego aplikacja API SCAM, przez co sfałszował wysłany przedmiot. U mnie w historii ofert nie widnieje żadna wysłana oferty ani nic z tych rzeczy. Dostałem informacje właśnie, że to może być API SCAM i mam z tym iść na policję, a następnie wysłać to POK. Czy jeżeli dostanę papiery od policji to mam je wysłać POK, a oni wyślą mi pieniądze? Czy jak to działa? Bo sprzedający raczej nie przyzna się do oszustwa od tak.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
xyz96
#21 Demiurg#

@P_polak Jeśli nie otrzymałeś towaru po wpłacie, nie musisz nawet zgłaszać sprawy na policję, możesz to zrobić, ale nie musisz. Wypełnij wniosek po 14 dniach od zakupu.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Tak, tylko to  jest przedmiot w grze, a on mi wysłał niby zdjęcie, że zaakceptowałem wymianę

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Jeśli handel tego typu przedmiotami jest dozwolony i nie łamie przepisów i/lub regulaminu danej gry - spokojnie możesz ubiegać się o zwrot środków z POK. A być może Allegro odda nawet wtedy, gdy w/w handlować nie wolno. Nie dowiesz się, póki nie sprawdzisz. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Handlować raczej wolno bo nie ma z tym problemu, jest po prostu zakaz prowadzenia ruletek etc. Czyli nie zgłaszać sprawy na policję?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@P_polak Nie musisz zgłaszać sprawy na policję. Po prostu wypełnij i wyślij wniosek. Jeśli Allegro uzna, że jednak konieczne jest zgłoszenie na policję, zostaniesz o tym po złożeniu wniosku powiadomiony. W większości przypadków, gdy sprawa nie budzi wątpliwości, zgłoszenie nie jest wymagane. Przeczytaj regulamin POK; https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/9

oznacz moderatorów
Client:69659928
#8 Zapaleniec#

@P_polak Zacznij od otwarcia dyskusji ze sprzedającym - tam opiszesz swój problem i będziesz miał możliwość poproszenia pracownika allegro o pomoc. Jeżeli takową dyskusję zakończyłeś napisz bezpośrednio do Allegro z prośbą o jej wznowienie. Kiedy minie 14 dni od zakupu i nie otrzymałeś zakupionego przedmiotu, włączasz się do POK i wypełniasz wniosek - jeżeli nie otrzymałeś przedmiotu możesz zarówno poprosić o zgłoszenie sprawy na policje przez Zespół Allegro jak i osobiście zgłosić sprawę. Zazwyczaj (w moim przypadku również) do wypłacenia pieniędzy z POK wystarczy zaświadczenie o złożeniu zawiadomienia, o które będziesz musiał się upomnieć na komisariacie. Od siebie mogę ci powiedzieć, żebyś nie szedł na rękę sprzedającemu - nie baw się w dostarczanie przedmiotu "w późniejszym" terminie. 

Pozdrawiam i życzę pozytywnego rozwiązania sprawy,

Kamil

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Jest otwarta dyskusja i on twierdzi, że wysłał.. Wezwałem allegro, ale proponuje mi znajomy iść z tym na policje bo miał taka sytuację.

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Już mu szzedłem na rękę z powodu kłamstwa z dostawą, ostateczny był termin w czwartek, ale no jak widać sfałszował potwierdzenei dostawy więc nei wiem czy iść teraz na policję cz yczekać na allegro.

oznacz moderatorów
Client:69659928
#8 Zapaleniec#

Na twoim miejscu zacząłbym od skontaktowania z Zespołem Allegro - oni najlepiej będą wiedzieć od czego powinieneś zacząć. Raczej nie masz co liczyć na otrzymanie rekompensaty bez złożenia zawiadomienia na policji ze względu na dostarczenie przez sprzedającego (sfałszowanego) potwierdzenia wysłania i odbioru przedmiotu.

Ile dni minęło od daty zakupu i uregulowania płatności?

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

jutro mija tydzień bodajżę, ja będę w domu koło 20 dopiero to jakoś koło 20 podjadę na komendę złożyć zawiadomienie.

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

P_polak_0-1605870604509.png

 takie coś allegro odpowiedziało. Czekać do poniedziałku czy iść na policję?

oznacz moderatorów
Client:69659928
#8 Zapaleniec#

Niestety musisz się trzymać terminów - "Formularz winien być wysłany do Allegro.pl nie wcześniej niż po 14 dniach, ale nie później niż 180 dni od zawarcia umowy zakupu Towaru."

Nie masz co iść na policję przed upływem 14 dni bo po prostu nie przyjmą twojego zgłoszenia. Żeby złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa potrzebujesz wydruków wszystkich wiadomości wymienionych ze sprzedającym, wydruk oferty, potwierdzenie zakupu i dokonania wpłaty. Osobiście polecam opisać dokładnie problem, z datami etc. - niby robią to na policji ale uwierz mi, dziecko z podstawówki napisałoby sensowniejszą kartkę z pamiętnika. 

Jak złożyć zawiadomienie o popełnienia przestępstwa przeczytasz tutaj: klik 

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Nie ma nic o 14 dniach, jedynei POK od 14 dni. Czyli wrócę do domu, wydrukuję wiadmości ze sprzedającym, potwierdzenie przelewu itp. I pójdę 

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Nie ma żadnych danych prócz nazwy jego na Allegro, co w takim wyapdku zrobić?

oznacz moderatorów
Client:69659928
#8 Zapaleniec#

Poszukaj maila zatytułowanego jako "Sprzedający otrzymał Twoją wpłatę: nazwa przedmiotu". Na dole będziesz miał zakładkę DANE SPRZEDAJĄCEGO.

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Mam tylko "data przekazania" "razem zapłacono" "metoda płątności" " nr płatności" "kupiony przedmiot" w tym mailu

 

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Są dane w rozpoćzeciu zakupu

oznacz moderatorów
P_polak
#7 Wielbiciel#

Co zrobić w takim wypadku jak allegro takie coś uznało? 

P_polak_0-1605878287283.png

 

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów