anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z payu

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

Witam sprzedałem coś na allegro, kupujący zakupił przez payu minęło parę godzin a do tej pory nie widzę żeby żadnych pieniędzy do wypłaty 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

Dodam jeszcze że sprzedałem przez allegro lokalnie 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wpłaty są przekazywane sprzedającym, zgodnie z regulaminem, do końca następnego dnia roboczego po zleceniu, więc poczekaj. Zazwyczaj są przekazywane niemal natychmiast, ale nie w każdym przypadku tak musi być. Może też być tak, że wpłata była nieudana lub anulowana, więc jej nie otrzymasz - nie wysyłaj niczego, dopóki nie zobaczysz pieniędzy w zakładce Allegro Finanse tu; https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/ Nie wierz też w żadne zapewnienia o wpłacie, w przesłane potwierdzenia przelewu itp. Na Lokalnie często dochodzi do wyłudzeń towaru bez wpłaty.

oznacz moderatorów

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za informację 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:33599530, oba przedmioty, które dzisiaj sprzedałeś, mają status nieopłaconych. 

Aktualizacja:

Natomiast konta tych Kupujących zostały przez nas zablokowane.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

A jeśli towar został przekazany, jestem w stanie coś z tym zrobić? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:33599530 Przekazany tzn. że wysłałeś bez kasy na koncie?

oznacz moderatorów

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

Tak

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:33599530 Czyli dałeś się oszukać. Teraz wyślij naciągaczowi mailem wezwanie do zapłaty i wyznacz ostateczny termin. Poinformuj, że w przypadku braku wpłaty zgłosisz sprawę na policję i zrób to, jeśli nie zapłaci. Wydrukuj sobie cała korespondencję z nim i wskaż miejsce, adres, gdzie wysłałeś towar. Jeśli transakcja obyła się na jakimś forum internetowym i nie masz jego danych, wystąp do policji o ustalenie danych osobowych naciągacza.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:33599530 No to masz problem, zapewne zgłoszenie na Policję, albo gorycz porażki, nigdy nie wysyłaj towaru jak nie masz kasy na koncie. A ten kupujący chociaż z Polski, masz jego dane?

oznacz moderatorów

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

Właśnie nie bardzo mam dane, jedynie rozmowę na allegro, a przedmiotem była waluta w grze. Wysłał mi wiadomość w której imienia nazwiska nie było, ale numer konta bankowego jaki bank miasto, ale podejrzewam że są to nie prawdziwe dane 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:33599530 Zgłaszaj na Policję, przykro ale możesz mieć problem z odzyskaniem kasy.

oznacz moderatorów

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

Rozumiem. Teraz tylko się zastanawiam, ponieważ nie chciałem wydać mu przy drugiej transakcji waluty. Zgłosił spór i teraz, ci od sporu piszą że pieniądze są w jakieś chmurze 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:33599530 Chmurze ha ha, odpisz mu że waluta także jest w chmurze.

oznacz moderatorów

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

Z tym że, właśnie chyba tak czy siak straciłem kasę, wydaje mi się że policja nie za wiele z tym zrobi. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:33599530 Mam podobne przemyślenia ale warto spróbować. Jedno zapamiętaj, żadnego wysyłania towaru zanim nie będziesz miał kasy na koncie.😁

oznacz moderatorów

Client:33599530
#8 Zapaleniec#

Ojj napewno zapamiętam 

oznacz moderatorów