anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż telefonu

lapi55
#1 Nowicjusz#

Witam. Mam pytanie co zrobić. W niedzielę rano sprzedałem Iphona na allegro lokalnie. Był wystawiony z płatnością przy odbiorze osobiistym oraz inpost. Od momentu sprzedaży brak był kontak z kupującym(nie odpisywał na email oraz telefon jest cały czas nie aktywny). Po dwóch dniach napisał do mnnie na emaila omijając allegro że kłopoty rodzinne i takie tam. Oświadczył że pomylił sie co do płatności żeby podac mu numer konta i wysłać za granicę. Nie wiem ale mam jakies podejrzenia co do dobrych zamiarów kupujacego. napisałem mu żeby skontaktował  się z allego z prośba o zmianę sposobu płatności żeby mógł zapłacić poprzez allegro. Ale kontakt jest bardzo utrudniony i przez to pprzedłuża mi się sprzedaz telefonu. Jakies rady co zrobić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@lapi55 wygląda na standardowe oszustwo , zaczekaj na Moderatorki .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Kupujący poprosi o numer konta, wyśle sfałszowane potwierdzenie przelewu i będzie naciskał na szybką wysyłkę.
Standardowa procedura oszustów 😕

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@lapi55 

Bardzo uważać. Pewności 100% nie mam ale to śmierdzi wałkiem. Nie wystawiać odbiór osobisty. Czasy sensownego wystawiania ofert tego typu minęły. Prowizję Ci Allegro naliczy. Na lokalnie nie jest łatwo ją odzyskać. Jak chcesz, podaj mu swój numer konta ale na pewno nie graj w nim w żadne linki i inne cuda. Ja wpłaci na konto ok. Żadna gra w przesłałem potwierdzenie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@lapi55 Konto kupującego jest już zablokowane. W tej sytuacji najlepiej wystawić towar ponownie na sprzedaż.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Ludzie czasem kupują z zagranicy. Ale jest też dużo oszustw i trzeba uważać. Samo podanie numeru konta niczym Ci nie szkodzi, wpłaci to wyślesz, nie to nie. Nie klikaj w żadne linki, nie loguj się do banków w celu odebrania płatności itp, bo to są oszuści. 

oznacz moderatorów