anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Strona allegro lokalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
MilaiGrzes
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie.  Pytanie głównie do moderatora. Czy to jest prawdziwe ogłoszenie włącznie ze sprzedającym pod tym adresem?

https://allegro.llokallnie.online/oferta/?b=konsola-sony-playstation-5-ps5-z-napedem-dyskiem-29  
[proszę nie klikać w ten link!! Zostawiłam go jako przykład]

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to Allegro Lokalnie, fałszywa strona, nie korzystaj z niej i nie klikaj w linki na niej. Na tej stronie nie ma tego sprzedającego, jest to tylko kopia strony Lokalnie, która najprawdopodobniej ma na celu wyłudzenie danych/karty

Nie jest ona w żaden sposób powiązana z Allegro, jest to tylko adres "llokallnie" na domenie ".online" z subdomeną "allegro", założona 1 maja na fałszywe dane. 

DarkStoorM_0-1620234639102.png

 

Domeny .online są jednymi z tańszych, teraz w promocji po 99 groszy, więc będzie się roić od fałszywych stron.

Allegro Lokalnie znajduje się tutaj: https://allegrolokalnie.pl/

oznacz moderatorów
MilaiGrzes
#7 Wielbiciel#

Tak też myślałem 😏 niestety w link juz kliknąłem lecz nie przekierowałem się na stronę bankowości i wgl jest nie jest tak źle tak myślę 😅😐 lecz dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc 😊😊

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dziękuję @DarkStoorM za udzielenie odpowiedzi! @MilaiGrzes zostawiłam ten link jako przykład dla innych na co zwracać uwagę. Tak jak napisał DarkStoorM, jest to fałszywa strona i nie należy w nią wchodzić, a już na pewno za jej pośrednictwem łączyć się z bankowością itd. Samo kliknięcie w link jeszcze nie powoduje konsekwencji. Czy mogę poprosić Cię o przesłanie tej wiadomości za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres: phishing@allegro.pl? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów