anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga na oszustów z Nigerii

Mari_4
#2 Obserwator#
Wczoraj otrzymałam maila z taką treścią:
"Otrzymaliśmy zapłatę za twój przedmiot. Statek przedmiot do kupującego za pośrednictwem DHL lub FEDEX lub EMS lub poczta
i podaj numer śledzenia, aby uwolnić pieniądze na swoje konto.
 
Możesz teraz usunąć swój przedmiot na naszej stronie.
 
Wyślij nam swój numer konta, jeśli nie podałeś go nam
 
wyślij swój numer śledzenia 
 
Ilość:1
Numer zamówienia:4833949493932
 
Cena przedmiotu:(PLN 1,100.00)
Opłata za wysyłkę i obsługę:(PLN 500.00)
Allegro opłata:(PLN 109.05)
Całkowite saldo na koncie:(PLN 1,490.95)
 
Gdyby brak wysyłki w ciągu trzech dni roboczych Twoje konto zostanie dezaktywowane i zawieszone
 
SMARTPHONE HUAWEI P20 PRO 6 / 128GB BLACK + FREE
 
Nazwa i adres wysyłki
 
Nazwa: KAZZIM BADMUS
Adres: 4 baruwa agboju kuje
Stan: Lagos
Kod pocztowy: 23401
kraj: Nigeria
 
 
allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.
pozdrowienia
sarah traver"
 
Wysyłają maila przez allegro po czym chcą prywatnych danych. Sprawę już zgłosiłam do Allegro.
oznacz moderatorów
153 ODPOWIEDZI 153

BoowaH
#8 Zapaleniec#

Cześć.

Wystawiłem ostatnio kilka przydasiów na allegro lokalne. Do aukcji z jednym z nich zgłosiła się osoba prosząca o kontakt e-mailowy na adres patriciaandres102@gmail.com. Nawiązałem ten kontakt. Wszystko po angielski.

Osoba ta chciała nabyć wystawiony produkt dla swojego dziecka. Po wymianie kilku wiadomości doszliśmy do uzgodnienia ceny i warunków transportu. Kupujący poprosił o możliwość wykonania płatności przez PayPal. 

W momencie, gdy podałem dane do wykonania transferu oraz poprosiłem o zorganizowanie transportu, dostałem wiadomość, że:
- transfer finansów właśnie się odbywa
- kupujący ma jednak trudności ze zorganizowaniem transportu i poprosił,
   żebym nawiązał kontakt z firmą spedycyjną Parcel2Go shipping i opłacił transport,
   który zostanie rozliczony ze mną. 

Dostałem @ z wiadomością od przewoźnika z prośbą o podanie danych oraz przelanie wskazanej kwoty na konto afrykańsko-brzmiącego nazwiska w jakimś afrykańskim banku. Kwota była zaokrąglona do 100zł i to wzbudziło moje największe podejrzenia. Poza tym wiadomość wyglądała jak wklejona wypocina emeryta uczącego się obsługi komputera...

Sprawdziłem firmę przewozową. Istnieje takowa pod adresem parcel2goshipping.com, ale, jak się okazało, nie organizują transportu do Nigerii.

Po dokładniejszym zbadaniu wiadomości od rzekomego przewoźnika okazało się, że wiadomość została wysłana z adresu parcel2goshipping@gmail.com,a na stronie internetowej był podany adres Parcel2goexpressinternational@gmail.com. Swoją drogą to która firma przewozowa ma adres pocztowy z domeny googla?!

Przekopałem internet w poszukiwaniu wyników na kilka słów-kluczy i okazało się, że to znana i praktykowana podpucha, której celem jest wyłudzenie pieniędzy.

PayPal pozwala nadawcy cofnąć transfer, więc nawet gdybym dostał łączną kwotę transakcji, została by ona odebrana.

Po wytknięciu kontrahentowi próby oszustwa kontakt się urwał.

W międzyczasie odezwał się do mnie ktoś jeszcze w podobnym tonie.
Pisał z tego adresu: cortniluke@gmail.com   

Mam nadzieję, że pomoże to ustrzec się innym przed takimi próbami naciągania.
Przyglądałem się wielokrotnie wszystkiemu i wygląda to na prawdę wiarygodnie na pierwszy rzut oka,
ale sypie się, gdy zagłębić się w szczegóły

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

DOBRZE, NAWET BARDZO DOBRZE, SZACUN! 😄
zrobiłeś to co należało z właściwymi wnioskami! 😄

oznacz moderatorów

ines66
#7 Wielbiciel#

To prawda! Do mnie też pisali, chcieli kupić Łóżko dla dziecka, wysyłka do Niemiec, a odezwał się parcel2goshipping@gmail.com z Nigerii. Dostałam maila na 2 maile, o wpłacie 1000PLN żebym zapłaciła za transport, a powinnam dostać 1 mail. Trochę się pogubili w przekręcie haha

Podejrzane zwroty w słownictwie w mailu - God bless you, albo usilne namawianie do założenia Paypall aby tam dokonać płatności.

oznacz moderatorów

justyna_mucha
#7 Wielbiciel#

HA !

od razu co mi nie pasowało ! 

Dokładnie taka sama historia jak powyżej. Tylko odezwał się do mnie kapitan statku z dalekiej podrózy, któy nie ma dostępu do niczego innego niż paypall. Bez pytania przelał mi na paypall 255 EUR dodatkowo in plus na przelew za transport. Miałam go zrobić ze swojej karty kredytowej lub konta, na jakąś dziwną firmę przewozową typu krzak....

 

Po za paypall dostałam takiego maila:

.International shipping company.Overseas shipping its effects, furniture and personal items.Sending weekly to more than 5000 destinations. Daily collection from anywhere in the world.
Overseas International Quality Expert Moving Services Transport and Logistics Company. As full members of BIFA we are proud to carry insurance services and insurance cost savings to our customers.We specialize in the care of her belongings and safelypack them with our unique export packing   system, which providesfull maritime insurance, which is underwritten by Royal & Sun Alliance.We also use our buying power to get the best shipping ratesavailable for movement.Daily collections have most of the United States and weekly departures to over 5000 different destinations worldwide.Our experienced staff are here to make your fast, smooth and trouble free international movement as possible. They will be available to answer any questions or queries youYou can have on their movement.
Dear:
We have correctly calculated the cost of Shipping fee according to the delivery address given to us by the buyer and pick your own address.Shipping fee cost is €255.00 EUR however, has asked us to expect that the cost of Shipping fee from you through online Transfergo money transfer. You will send the cost of  Shipping fee to our agent who will come to collect it. Here are the details you need to send money shown:
Beneficiary Bank name:Union Bank of Nigeria
Name: Ahmed Kafayat Abimbola 
Postal code:200221
City:Ibadan
State:Oyo
Country: Nigeria
Account number: 0105335824
Email: linda4330@yahoo.com    
You will need to send money through Transfergo money transfer, you can easily do that by logging to the Website www.transfergo.com and follow the process you will have to send us the screenshot of the payment proof
We will be looking forward to reading from you in order to know when to expect the money and arrange the date and time of collection.For more details please contact us.Thank you,Shipping LLC Parcel2goRelocation specialists and excess baggage.************************************************** **********Sorry our website is undergoing maintenance, upgrading some services are still not convinced, come back to us through our email customer support desk @ ( parcel2goshipping@gmail.com )   ..................... customers for comments
Generalnie uwaga na adres 
Angela Larry  to kapitan statku !!!!!
i parcel2go 
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Na AG takich tematów jest na pęczki, więc lepiej dla innych, gdy takie przypadki będzie się wklejać w jeden zbiorczy wątek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Piotrek0398
#7 Wielbiciel#

Też otrzymałem propozycje kupna przedmiotu z mojego allegro lokalne od niejakiej patricia ortega i tak jak piszecie powyzej, też przewoźnik, który mial odebrać przesyłkę był z Nigerii i miałem przelać 850zl po czym miał być przelew zaksięgowany na założonym koncie PayPal pisząc z uw nabywcą gwarantował mi że po chwili otrzymam pieniądze za sprzedawany przedmiot wraz z pieniędzmi, które już przelałem przewoźnikowi. Po sprawdzeniu jeszcze raz wszystkiego zacząłem sprawdzać wiarygodność tych firm i stron na których piszą o przekrętach i tak trafiłem tutaj z prośbą  o pomoc jak poradziliście sobie z tą sytuacją. Z góry dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów

Danek_fender
#7 Wielbiciel#

Ta patricia ortega 2 dni temu napisała do mnie. Ale od razu wiedziałem że to przekręt. Na razie ustalamy warunki he he he. Trochę bekę z niej zrobię albo z niego. Pozdrowionka i więcej takich wiadomości i info 

oznacz moderatorów

allegrosa
#7 Wielbiciel#

A co się dzieje z AUTAMI 🙂 .. Masakra ... aukcje całe wklejone z tych kiedyś wystawionych .. Nawet VIN auta jest oryginalny ( nie podany w aukcji ) .. podszywanie pod salony sprzedaży aut w Polsce .. No i stary numer >> wpłać połowę a auto kurier lawetą przywiezie .. masz tydzień na sprawdzenie i wpłacenie drugiej części 😉 ... Ciekawe gdzie są ludzie co się dają na to nabierać 😉 ..

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@allegrosa Tak się sprzedaje i ktoś tak kupuje auta?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

douonczam do pytanja @LEW433 😮

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@allegrosa No wiesz, głupich nie sieją. Widocznie wciąż gdzieś tam są, skoro te wszystkie przekręty - mimo upływu lat - nadal działają.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BoowaH
#8 Zapaleniec#

Cześć.

Widzę, że temat ożył. 

Moje doświadczenia z transakcjami online pokazują, że nie brakuje kontrahentów bazujących na naiwności.
Mentalnie zakładamy, że wszyscy mają dobre intencje - sprzedający i kupujący.

Kiedy dochodzi do transferu środków, wówczas mogą dziać się cuda - uszkodzony towar, brak towaru, ignorancja przy próbie egzekwowania swoich praw,cegła w paczce, itp.

Z moich doświadczeń wywnioskowałem, że kupując coś lub sprzedając należy założyć dwa warianty rozwoju wydarzeń: dobry (happy end) i zły (poniesienie całkowitej straty). 

Będąc przygotowanym mentalnie i merytorycznie na oba przypadki dużo łatwiej jest zadbać o swój interes, jeśli transakcja okaże się przekrętem lub towar będzie niepełnowartościowy z jakiś względów.

W opisanym powyżej przeze mnie przypadku przez pewien moment byłem dość podekscytowany rozwojem wydarzeń - to osłabiło moją czujność. Dopiero wnikliwe sprawdzenie tła stojącego za ofertą kupującego (po tym jak dostałem @ z prośbą o przelew do banku w Nigerii) pozwoliło mi upewnić się, że ktoś próbuje mnie oszukać.

Ale żeby było ciekawiej - jak opadły emocje przypomniałem sobie, że kiedyś czytałem artykuł o dokładnie takiej metodzie wyłudzania pieniędzy.

Także: Czuj, czuj, czuwaj i emocje na wodzy!

oznacz moderatorów

paragis1
#7 Wielbiciel#

Screenshot_2020-08-18-00-48-02.png

Screenshot_2020-08-18-00-47-55.png

Screenshot_2020-08-18-00-47-49.png

Screenshot_2020-08-18-00-48-16.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie widać.brak akceptacji moderatora.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

paragis1 zignoruj ,to próba wyłudzenia , a broń Cię klikać na podany link .!!!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Niby ci generałowie armii i kapitanowie statków mają dostęp tylko mejla, ale jakimś magicznym sposobem logują się na AL😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

zamiast zakładać kolejny temat o tej samej bzdurze, lepiej wcześniej sprawdzić, czy nie było takiego (a było wiele) na forum.

oznacz moderatorów

paragis1
#7 Wielbiciel#

ok. dzieki!!!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@paragis1, wierszyk mój przeczytaj o tym 😛

oznacz moderatorów