anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
775 ODPOWIEDZI 775
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@serauto Dziękujemy za zgłoszenie. Konto jest zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
korf
#8 Zapaleniec#

korf_0-1619805450233.png

 

To ja zgłaszam kolejnego oszusta

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@korf dziękuję! To konto też zablokowaliśmy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
JA19899
#7 Wielbiciel#

Tez właśnie z tym człowiekiem mam problem i nie wiem dlaczego allegro nie blokuje go po całośći tylko jedne zamowienie

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@JA19899 Podaj proszę login lub adres mailowy tego użytkownika. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
magda_p1984
#8 Zapaleniec#

Właśnie wczoraj dostałam ofertę od kogoś z Nigerii trochę się zdziwiłam, ale mąż Mnie uświadomił 

IMG_20201123_101047.jpg

oznacz moderatorów
magda_p1984
#8 Zapaleniec#

Screenshot_2020-11-23-10-10-00-499_pl.interia.poczta_next.jpg

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@magda_p1984 To konto jest już u nas zablokowane, ale brawa dla męża za czujność. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kosa60
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20201128-232543_Gmail.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kosa60 Nie odpowiadaj na prywatne i nie wysyłaj, jak nie masz kasy na koncie.

oznacz moderatorów
kosa60
#7 Wielbiciel#

Witam ja mam właśnie taka sytuacje coś z gościem nie tak 

oznacz moderatorów
Coldar
#8 Zapaleniec#

Witaj, czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail (mathewfedrick95@gmail.com) z pozdrowieniami

 

Czy nadal masz na sprzedaż? Odpowiedz mi z powrotem na adres mattewpstragowska@gmail.com. Czekaj na wiadomość e-mail z odpowiedzią. Pan Mattew Pstrągowska.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Coldar Ciągle aktualne.

oznacz moderatorów
Coldar
#8 Zapaleniec#

typowe ich pytanie o przedmiot: "od jak dawna go posiadasz i jaka jest jego ostatnią cena", żadnych konkretnych pytań o sprzedawany przedmiot

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

Może jakiś filtry zakładać do wyłapywania tych wiadomości przez system i wyświetlać je jako prawdopodobieństwo możliwości oszustwa?

"Witaj, czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? ...@gmail.com..."

W każdej tego typu wiadomości zawsze występuje kilka tych samych wyrażeń łączących się ze sobą.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Soulast
#7 Wielbiciel#

Nie korzystam zbyt często z "Allegro Lokalnie" ale już otrzymałam wiadomość o 3ej w nocy:

 

"Dobry dzień. Czy Twój przedmiot jest nadal dostępny w sprzedaży? jeśli tak, odpowiedz na mój adres: ( *****@gmail.com ) do dalszej dyskusji ..."

 

Oczywiście wiadomość od "Client:95125923" czyli anonim i z doświadczenia wiem że to scam. 

Takie wiadomości są bardzo popularne na e-b-a-y-u. I kończą się zazwyczaj wysyłką towaru za granice na koszt sprzedawcy. Oczywiście sprzedawca otrzymuje 0. 

Dziwne że mimo lat doświadczenia serwis allegro jest w tyle z tym problemem i pozwala anonimowym użytkownikom najprawdopodobniej z Ugandy robić takie przekręty.

Mam nadzieję że ktoś z pracowników allegro weźmie przykład jak sobie z tym o-l-x poradził. Gdzie cenzurują adresy mailowe oraz konta bankowe.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Soulast To typowe i bardzo często spotykana na Allegro Lokalnie. Inni codziennie tu o tym piszą. W miejsce jednego zablokowanego konta pojawia się 10 nowych.

oznacz moderatorów
Soulast
#7 Wielbiciel#

Typowe ale jak widać nadal dość poważna sprawa bezpieczeństwa która nie została jeszcze rozwiązana.

W dodatku to raczej robią osoby nierejestrowane na allegro lokal. Co pogarsza sytuacje ponieważ nie ma nawet opcji aby uniemożliwić takim osobom zakup albo wysyłanie takiego typu wiadomości. 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Soulast  tak jak napisał @xyz96 to bardzo częste tutaj. A że wysyłają? Bo ciagle są ludzie którzy się nie zastanawiają ( albo Ci którym pieniazki przesłaniają logiczne myślenie )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Soulast
#7 Wielbiciel#

( albo Ci którym pieniazki przesłaniają logiczne myślenie ) <- w samo sedno. 

 

Na YT jest kanał chyba o nazwie Poszukiwacze Okazji. I tam wrzucają właśnie takowe historie które są przesłane przez ofiary. I to właśnie dzięki również nim jestem świadomy pewnych myków z których zazwyczaj scam-er korzysta. 

oznacz moderatorów