anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
784 ODPOWIEDZI 784
Coldar
#8 Zapaleniec#

Kiedyś również kupujący dostawali punkty i opinie, teraz nie można nic sprawdzić.

oznacz moderatorów
magda_p1984
#8 Zapaleniec#

Dokładnie, Mój mąż tez na yt właśnie coś takiego obejrzał i Mnie ostrzegł przed takimi. 

oznacz moderatorów
sla82
#7 Wielbiciel#

Hej,

Na początku grudnia otrzymałem propozycję zakupu przedmiotu z allegrolokalnie (Client:94886318) z pytaniem o wysyłkę za granicę - napisałem, że nie ma problemu, ale nie rozeznawałem szerzej tematu. Po zaakceptowaniu oferty i podania adresu odbioru towaru otrzymałem informację, że pieniądze już są przelane na moje konto PayPal, razem z kosztem wysyłki i dodatkową kwotą na opłaty prowizyjne i że dostanę potwierdzenie z PayPal i 2gologistics oraz że pieniądze są zamrożone dopóki nie zrobię przelewu zgodnie z przesłaną instrukcją. Wtedy zapaliła mi się lampka ostrzegawcza - na koncie PayPal nie miałem żadnej informacji, że pieniądze na mnie czekają i będą odblokowane po przesłaniu nr listu przewozowego, a po sprawdzeniu rzekomych wiadomości z PayPal i 2gologistics wszystkie były z adresów @gmail.com. Oczywiście żadnych pieniędzy nie przelałem - ostatnio dostałem jeszcze maila z fałszywego PayPala, że jak nie przeleję pieniędzy na wskazane konto (jakiś koleś z Nigerii) to mnie będzie ścigać FBI i CIA.

Także należy uważać.

oznacz moderatorów
klifordd
#9 Pomysłodawca#

Pisałam wczoraj o tym problemie, oszust podobno zablokowany przez Allegro, adziś znowu do mnie napisał, cytuję: 

Client:95713999KUPUJĄCY
 
Sprzedawaj bezpiecznie!

Zachowaj czujność, gdy kupujący:

  • proponuje kontakt bezpośrednio na skrzynkę e-mail
  • proponuje wyższą cenę i płatność poza Allegro
  • prosi o wysyłkę do innego kraju
  • pisze łamaną polszczyzną lub w obcym języku
Dowiedz się więcej

Witam, widziałem Twoje ogłoszenie na allegrolokalnie.pl, czy nadal masz ten produkt na sprzedaż, skontaktuj się ze mną na mój email (adamsscott442@gmail.com) w celu dalszej rozmowy

dzisiaj, 18:37

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@klifordd To ten sam? Więc jak zablokowany?

Gdyby nawet był zablokowany, na jego miejsce przyjdzie dziesięciu następnych.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@klifordd To nowe konto, ale już je zablokowaliśmy. Dziękuję za Twoje zgłoszenie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I co z tego że powstanie 10 nowych, dobrze że są blokowane.

oznacz moderatorów
magda_p1984
#8 Zapaleniec#

Do Mnie napisał jaki oburzony, a Ja nic nie zgłaszałam nie przypominam Sobie 🙄🤔

Screenshot_2021-01-17-20-41-46-383_pl.interia.poczta_next.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@magda_p1984 Obrazka nie widzimy, moderator musi zatwierdzić.

oznacz moderatorów
aba1608
#7 Wielbiciel#

Ten problem jest chyba globalny. Wystawiłam ten sam przedmiot zarówno na Allegro jak i **piiip** - na obu tych platformach próbowano mnie oszukać. 

Przez Allegro zgłosił się zainteresowany z prośbą, żebym odpisywała mu mailowo - nie za pośrednictwem serwisu aukcyjnego, sam ten fakt już powinien wzbudzać podejrzenia. Zainteresowany chciał, abym wysłała mu paczkę klasycznie - do Nigerii twierdząc, że pieniądze już przelał a ja otrzymam je po podaniu numeru śledzenia. 

oznacz moderatorów
Gordon-Freeman
#8 Zapaleniec#

Witam,

prawie codziennie otrzymuję wiadomości od oszustów. Wszystkie o takiej samej treści tylko adres mailowy się zmienia:

"Witam, czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? jeśli tak, wróć do mnie na mój osobisty e-mail ... (josephroland1990@gmail.com)"

 

Proszę więc o zablokowanie kont:

Client:96468131

Client:96668498

Client:96883816

Client:96974275

Client:97004747

 

Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Gordon-Freeman Bardzo dziękuję. Zablokowaliśmy już wszystkie konta, które wskazałeś. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Gordon-Freeman
#8 Zapaleniec#

Ta zabawa chyba nigdy się nie skończy. Kolejne wiadomości, teraz już nawet po polsku nie za bardzo umieją pisać 😂

"czy jest nadal dostępny w sprzedaży, kidnyl wróć na mój adres e-mail (zalewskaa693@gmail.com) w celu dalszej rozmowy"

Proszę o zablokowanie:

Client:96995430

Client:97164987

 

Pozdrawiam 🙂

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Gordon-Freeman Dzięki za czujność, zablokowaliśmy już oba konta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Gordon-Freeman
#8 Zapaleniec#

Witam,

Już coraz mniej takich wiadomości ale jeszcze się pojawiają. Kolejny do zablokowania:

Client:97402384

"Witam, czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail ... (josephroland1990@gmail.com)"

 

Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
sla82
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Poraz kolejny dostaję wiadomość, tym razem coś takiego:

 

Client:97460814
KUPUJĄCY

Do you still have this game for sale? Kindly get back to me at my personal email (filipsandra218@gmail.com) for further conversation.

oznacz moderatorów
Wesoly_
#7 Wielbiciel#

Również dostałem wiadomość od:

 

josephroland1990@gmail.com 

 

czyli widzę krąży @ po różnych sprzedających 

oznacz moderatorów
harisame
#7 Wielbiciel#

Witam,

a ja mam coś takiego:

Czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? Uprzejmie odpowiedz mi na mój e-mail Joshuabard822@gmail.com Dziękuję Ci Joshua

Client: 98242417

 

pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
Agaska5
#8 Zapaleniec#

Client: 98609431 i 98491860 

treść wiadomości: Witam, czy nadal masz swój przedmiot na sprzedaż? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail ... (leopoldchristoph1990@gmail.com)

oznacz moderatorów
Agaska5
#8 Zapaleniec#

Client:98669803 

treść wiadomości: czy dalej masz to na sprzedaż? Proszę o kontakt na mój osobisty adres e-mail (agnieszkaolinska0@gmail.com) w celu dalszej rozmowy. 

oznacz moderatorów