anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
784 ODPOWIEDZI 784
juby1980
#2 Obserwator#

Witam,

chciałem napisać ze też dostaje takie męczące wiadomości ,które zaraz wkleję ,abyście mogli je zablokować. Mogę usunąć te wiadomości z allegro lokalnie??

I jeszcze jedno pytanie ,dlaczego chcąc wystawić przedmiot na allegro wywala mnie na allegro lokalnie. Straszny z tym jest problem, tak naprawdę to to lokalnie to jest porażka totalna, wiem o czym pisze bo na allegro jestem już 13 lat i zawsze było ok, a teraz jacyś oszuści , naciągacze i mam wrażenie ze to allegro lokalnie niejako się nam narzuca. Chce wystawić na allegro a tu kieruje na allegro lokalnie--wstyd nieprawdaż?

a teraz obiecane maile

 1)Witam, czy nadal masz na sprzedaż swój przedmiot na allegro? jeśli tak, proszę o kontakt na mój osobisty e-mail ... (leopoldchristoph1990@gmail.com)

2)Witam, interesuje mnie Twoja "Reklama". Czy jest to nadal dostępne? Jeśli tak, po prostu napisz do mnie na mojej osobistej poczty (adorjanpietro06@gmail.com) dziękuję Adorjan

3)Witam, składam zapytanie o ofertę, która mnie interesuje, potrzebuję więcej informacji proszę o jak najszybszy kontakt (Konradkarski88@gmail.com) Pozdrowienia

4)Hello, Do you have it for sale? Reply me on my email (williamsgreat1011@gmail.com) Thanks!

5)czy nadal jest na sprzedaż, proszę o kontakt na mój e-mail (dndorcas001@gmail.com)

6) Tego nie jestem pewien ale odpisalem mu na allegro ,odziwo nie podał swojego maila,zobaczymy jak sie potoczy-niejaki [edycja] -moze to i normalny uzytkownik-kto wie 😉  a tak pisał (troche nie składnie)

Witam! 1. Czy można to poskładać i wypróbować? Albo jezeli nie to czy jest kompletna? 2.Czy ten kawał blachy(?) na zdjęciach to miecz i ile waży? Czy przyczepa jest zdolna do jazdy i czy jest zarejestrowana ? Jeżeli tak to ile kosztuje? Ile waży pusta łódka? Takie pytania na początek, bo wydaje mi się że tym nie pływałeś. Naprawdę chcę coś kupić. Na razie.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@juby1980 w tej chwili nie ma możliwości usunięcia wiadomości z chatu. Podczas spotkania z Ekspertem Allegro Lokalnie został poruszony ten temat, nasz Ekspert odpowiedział, że przyjrzy się skali tego problemu i być może będziemy mogli przyspieszyć jakieś usprawnienia. 
Jeżeli chodzi o wystawianie na Allegro, a nie na Allegro Lokalnie, to wciąż masz możliwość wystawienia oferty na Allegro, jeśli klikniesz w zaznaczony na zrzucie link. 

la_nika_0-1621276381375.png

Czy mogę poprosić Cię o podanie loginów kupujących, od których otrzymałeś te wiadomości? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
juby1980
#2 Obserwator#

w takim mega tempie(spamu) nie będę mógł znaleść normalnej wiadomości.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
juby1980
#2 Obserwator#

i prosze chociaż ten spam od tych naciągaczy  mi usuńcie

oznacz moderatorów
inka2799
#9 Pomysłodawca#

Bardzo prosze o zablokowanie kupującego , który nęka mnie od dłuższego czasu, CLIENT 101302559, za każdym razem zmieniają sie  cyfry 

oznacz moderatorów
juby1980
#2 Obserwator#

z

zapomniałbym

1) to    Client:101237064

2) to    adorjanpietro2

3) to     Client:101062877

4) to    Client:101268268

5 to    Client:101277147

6) to   [edycja]  (może i normalny user)

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@juby1980 większość kont jest już zablokowana, zgłosiłam to które nie było, a ostatnie wydaje się być w porządku, ale podeślę do weryfikacji i wrócę z odpowiedzią. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
juby1980
#2 Obserwator#

Z ostatnim też tak przypuszczałem.

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam .

p.s.

usuńcie mi ten spam 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@juby1980 teraz już wszystkie są zablokowane, ale to ostatnie jest okej, więc możesz spokojnie odpowiadać na szczegółowe pytania tego Kupującego 😉 
Nie mamy możliwości usunięcia tych wiadomości, ale przypomnę temat zespołowi Allegro Lokalnie, gdy tylko będziemy mieli jakieś informacje, damy znać! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Finalmen
#7 Wielbiciel#

Z przykrością stwierdzam czwartą próbę oszukania mnie tym samym ogłoszeniu. Proszę o zablokowanie. Ten to.już naprawdę się nawet nie wysilił.

Screenshot_20210519-070111.png

oznacz moderatorów
taipan1975
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, być może już zablokowany ale podaje kolejnego z dzisiaj (19.05). Proszę o interwencję.

 

 

Client:101295691

"Is this still available? If so, email me here karolinwojciech093@gmail.com with your personal email? Cheers."

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@taipan1975 @Finalmen Oba konta są już zawieszone.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
monii_1
#7 Wielbiciel#

Widzę że mail adorjanpietro06@gmail.com już się tu przewija. Dzisiaj dostałam wiadomość od crusie405

(Witam, interesuje mnie Twój "Wózek". Czy jest to nadal dostępne? Jeśli tak, po prostu napisz do mnie na mojej osobistej poczty (adorjanpietro06@gmail.com)
dziękuję)
Adorja

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@monii_1 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
sadowski6
#7 Wielbiciel#

gfdgdfgfdgdfgf.png

oznacz moderatorów
Astabian
#7 Wielbiciel#

Witam, ta sama sytuacja co wyżej: dndorcas001@gmail.com próbuje wyłudzić moje dane - imię, nazwisko, nr konta i nr IBAN oferując zapłatę za urządzenie bez jego oglądania co jest absurdem, bo sprzedaje myjnię samochodową 🙂 proszę zablokować, client:101303629 i obawiam się, że będzie tak robił w nieskończoność dopóki nie zablokujecie jego nr IP, niestety nie mam jak sprawdzić.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Astabian Zablokowaliśmy wskazane konto.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Astabian
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję, mnie nadal męczy pisząc emaile 😉 Muszę go zablokować.

oznacz moderatorów
Finalmen
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20210521-102652.png

 To już naprawdę robi się nudne. 7 próba oszustwa na moim biednym pianinie. Następny gnojek z translatora. Może Allegro jakiś plebiscyt zorganizuje za ilość prób wyłudzeń? 😉

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Finalmen Dziękuję za zgłoszenie. Konto zablokowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów