anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga! Podejrzane wiadomości

MAMY ROZWIĄZANIE!
Inoika
#8 Zapaleniec#

Uważajcie proszę na podejrzane wiadomości w języku angielskim i osoby próbujące podjąć kontakt poza Allegro.

Właśnie „klient” chciał mnie wrobić we wzorcowe oszustwo, nieco przypominające tzw. przekręt nigeryjski, który polega na wyłudzeniu pieniędzy. 

Wklejam nazwę tegoż „klienta”:

[edycja]

Czy ktoś miał podobną sytuację? Zastanawia mnie skala problemu. 

 

 

oznacz moderatorów
784 ODPOWIEDZI 784
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PatrixF Polecamy się na przyszłość, dziękujemy i również życzymy spokojnego wieczoru!

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
czarna874
#8 Zapaleniec#

Wczoraj dostałam wiadomość że mam się odezwać pod ten sam adres mailowy odezwałam się. Chodzi o sprzedaż mebli. Dziś dostałam pytanie jak długo je mam i za ile chce sprzedać. Odpowiedziałam a pytający stwierdził że mam się gdzieś logować i on zapłaci paypalem a meble odbierze kto inny, mam podać dane jak imię i nazwisko adres email i nr Whatsapp? 

oznacz moderatorów
czarna874
#8 Zapaleniec#

Wczoraj dostałam identyczna propozycje. 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czarna874 czy możesz podać login osoby, która pisała do Ciebie z taką propozycją? Proszę nie przesyłaj swoich danych, ponieważ najprawdopodobniej to próba oszustwa. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
czarna874
#8 Zapaleniec#

Client102407079 tylko tyle 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czarna874 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
zielleninka
#7 Wielbiciel#

Dostałam informację od kupującego z pytaniem czy oferta jest aktualna oraz  z prośbą o odpowiedzbna jego prywatny mail.. czy powinnam się obawiać iż jest to próba oszustwa? Czy gdy do mnie ktoś pisze powinien wyświetlić się jego nik. W tym przypadku były tylko cyferki. 

 

 w załączeniu screen rozmowy.

Screenshot_2021-08-20-17-24-06-031_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zielleninka To najprawdopodobniej próba wyłudzenia towaru bez wpłaty lub próba wyłudzenia pieniędzy. Kupujący będzie Ci przysyłał sfałszowane potwierdzenia wpłat i wymagał wysyłki, albo będzie domagał się wpłaty na koszty przesyłki zagranicznej, które potem rzekomo zostaną zwrócone. Najlepiej nie odpowiadać na takie wiadomości, a jeśli już, to nie wysłać towaru bez pieniędzy widocznych w zakładce Allegro Finanse lub na koncie bankowym.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

zielleninka nick to mogą być same cyferki i nic to nie znaczy . Jeśli chodzi o najdroższy produkt jaki oferujesz / fotelik / to byłbym czujny szczególnie jeśli dostaniesz link w odpowiedzi . Po mojemu nie warto , odpowiedz ,że prosisz o konwersację w ciągu tej wiadomości , mam oczywiście na myśli pytanie przez system allegro .

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na prywatny jego adres meilowy nie odpowiadaj ,tylko przez kontakt ze sprzedającym jak będzie zainteresowany to sprzedawaj tylko przez Allegro .

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

zielleninka tu masz rozwiązanie Twojego problemu =https://allegro.pl/uzytkownik/Client%3A102335374

 

Client:102335374(0 ofert)konto zawieszone

 

 

oznacz moderatorów
adik1979
#8 Zapaleniec#

Witam. Otrzymałem taką wiadomość (screen w załączniku). Chyba próba oszustwa. 

Screenshot_20210825_064508_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Napisz o co chodzi bo obrazka na razie nie widać, musi zatwierdzić moderator.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@adik1979 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Aras3333
#7 Wielbiciel#

Witam, też otrzymuje już kilkukrotnie takie wiadomości 

Cześć, czy jest jeszcze dostępny w sprzedaży? Czy cena podlega negocjacji? Czekam na Twoją odpowiedź bezpośrednio na mój e-mail pod adresem ( alicese40@gmail.com ). Po prostu odpowiedz bezpośrednio na mój e-mail. Cieszę się, że odpisałeś. Pozdrawiam

Client:102378061

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Aras3333 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
czarna874
#8 Zapaleniec#

Wczoraj dostałam wiadomość z prośbą o kontakt na email michealchiz826@gmail.com klient 102407079 odpowiedziałam na pytanie które zainteresowany zadał, odpowiedziałam a w następnym mailu już był zainteresowany i stwierdził że firma podjedzie po meble (bo te wystawiłam) a on zapłaci przez PayPal. Mam mu podać imię nazwisko adres email i nr Whatsapp. Oczywiście wszystko w języku angielskim. Boje się, że wejdę w bagno. Możecie coś z tym zrobić? 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ewidentna próba wyłudzenia jakich ostatnio sporo na allegro ,zwłaszcza lokalnym .Olej go ,nie dawaj żadnych danych i zgłoś do allegro.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@czarna874 Prawdopodobnie to próba wyłudzenia towaru bez pieniędzy. Otrzymasz sfałszowane potwierdzenie wpłaty, a potem kupujący będzie nalegał na wydanie towaru. Najlepiej nie odpowiadać na takie wiadomości. Bez pieniędzy widocznych w zakładce Allegro Finanse lub na koncie bankowym niczego nie wydawaj.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@czarna874 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów