anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysokość prowizji za sprzedaż 33%

MAMY ROZWIĄZANIE!
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_Chciałabym się dowiedzieć jak Allegro doszło do prowizji wysokości 33%. Sprzedaję jako spółka i nie mogę sobie pozwolić na prowizję, która pochłania cały zysk. Jestem więc zmuszona anulować sprzedaż i wycofać się.

Screenshot 2024-04-08 at 16.17.51.png

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
ohayo_pl
#11 Animator#

Dodałbym jeszcze

Prowizja podstawowa od sprzedaży +% (w tym koszty wysyłki)

Prowizja od sprzedaży (tego samego) promowanego produktu +%

Opłata transakcyjna (czyli bez abonamentu) +1zł

Opłata za zakup w smart

 

Wszystko zgodnie z regulaminem obowiązującym wszystkich. Może niektóre opłaty są mało intuicyjne, skoro pobierana opłata jest za wyróżnienie, ktoś mógłby pomyśleć że to jedyna opłata, a tu 60% dodatkowej prowizji od prowizji podstawowej. Więc mając prowizję 15% za wyróżnienie i sprzedaż wyróżnionego produktu prowizja skacze go 24%.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@ohayo_pl Prowizja dodatkowa za sprzedaż oferty wyróżnionej wynosi 75 % prowizji podstawowej, nie 60%. Nic dziwnego że wciskają maluczkim pakiety "darmowych" wyróżnień 😎

oznacz moderatorów
electromega_pl
#9 Pomysłodawca#

To ja jeszcze zagram kartą Allegro ADS. Makao i po makale. 

oznacz moderatorów
vinyloveplyty
#9 Pomysłodawca#

Fajny ten kalkulator który nie uwzględnia wiekszości opłat takich jak smart itp. W tych tabelkach gorzej jest się połapać niż z cenami w żabkach. Tym się UOKIK powinien zainteresować.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@prezentymarkowe pokaż jaki masz koszt dostaw i smarta, bo te 33,07 % może równie dobrze zawierać 15 % kosztów dostaw jak klienci płacą za wysyłki a allegro dolicza do salda 🙂

Żeby to zweryfikować musiał byś podać całość razem z niższymi kolumnami skąd się takie biorą opłaty, ja mam 14 % + 2 % smarty, nie promuje i żadnych innych płatnych rzeczy nie korzystam 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
prezentymarkowe
#8 Zapaleniec#

Screenshot 2024-04-16 at 17.38.43.png

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja w marcu dźwigałem ceny do góry. Powód: zlikwidowanie części progów prowizji i zrównanie prowizji z 6%, 12% i 14% na 16% prowizji. Doliczałem do tego jeszcze koszty przesyłek.

Efekt:

- sprzedaż nie wzrosła, bo dźwignąłem ceny

- kasa pobrana przez Allegro - to ok. + 80% więcej

- mój zysk: brak

- konkurencja - duże firmy - nadal wystawiają ten sam towar w niskich cenach, chociaż kupujemy go w tej samej cenie. Jak policzyłem, to sprzedają go w cenie zakupu.

Jeszcze miesiąc takiej sprzedaży i chyba zamknę interes. Bez zysków nie wydolę... A może o to chodzi?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Ta konkurencja niekoniecznie kupuje w tych samych cenach. Może biorą ilości hurtowe albo mają jakieś pakiety i w nich topione centyla 1 zł albo dostają gratisy za wielkość zakupów albo dostają coś w pakietach targowych

oznacz moderatorów
agd-akcesoria
#9 Pomysłodawca#

Myślę, że duże firmy na **piiip**, które mają po 300 stron są na zupełnie innych zasadach, może mają 3% po podwyżce i nie płacą prowizji od prowizji

oznacz moderatorów