anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowanie konta + brak możliwości wypłaty środków.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Xxiaa
#2 Obserwator#

Witajcie! Potrzebuję porady 😞 

Allegro zablokowało mi konto i uniemożliwiło wypłatę środków. Jasne - miało ku temu swoje powody, jako on podali, że chodzi o zbyt długi czas wysyłki (dwa dni robocze).

Poprosili mnie o weryfikację konta i zapewnienie, że wszystkie paczki, które wysłałam, zostaną nadane do kupujących. Żaden problem. Wysłałam dowód, potwierdzenia nadania przesyłek i wszystkie inne dokumenty, jakich Allegro wymagało. 

Dostałam informację zwrotną, że pierwsze dokumenty są niewystarczające. Dosłałam kolejne, po czym dostaję informację, że nie przeszłam weryfikacji i mam zbanowane konto na czas nieokreślony i uniemożliwiono mi wypłatę śrdoków...

Czy ktoś spotkał się z taką praktyką?  Miał ktoś podobną sytuację? #help

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przejrzyj i poczytaj sobie tu na forum jest mnóstwo wątków w tym temacie . Wyjaśnić problem możesz tylko z Działem bezpieczeństwa allegro ale to nie działa zbyt szybko ani nie bywa proste.

oznacz moderatorów
Xxiaa
#2 Obserwator#

No właśnie szukałam takiego przypadku, ale takiego niestety, jak ja, nie ma nigdzie 😞 Ale dzięki, spróbuję w tym dziale. 

oznacz moderatorów
Xxiaa
#2 Obserwator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Szanowni Moderatorzy, 

A co mam zrobić z tym? -> Dzień dobry,

dziękuję za przesłane zdjęcia. Usunęliśmy je już z naszej bazy. Proszę to samo uczynić na swojej poczcie i urządzeniu.

Przykro mi, ale weryfikacja nie przebiegła pomyślnie. Odwieszenie konta wiązałoby się ze zbyt dużym ryzykiem dla bezpieczeństwa przyszłych transakcji. Na podstawie art. 2.12 Regulaminu Allegro konto pozostanie zawieszone na czas nieokreślony. W oparciu o art. 8.7 Regulaminu Allegro nie wyrażamy również zgody na ponowną rejestrację w Serwisie.

Gdzie mam się odwołać? Poprosić o szczegółowe informacje? W tym momencie nie mam możliwości wypłaty środków, ani towaru...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Xxiaa Prawda jest tak że nigdzie, cóż sam fakt że moderacja nie podejmuje tematu.☹️

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Xxiaa Niestety ale jeśli to jest odpowiedź jaką otrzymałaś to pozostaje jedynie się z tym pogodzić 😕

Dostałaś bana na czas nieokreślony i brak zgody na ponowną rejestrację - nie wygrasz z tym, nie ma szans (tzn. szanse są ale jedynie czysto teoretyczne więc się na to wcale nie nastawiaj)

Co do wypłaty środków - pozostaje Ci chyba jedynie rozwiązanie umowy z allegro i usunięcie konta - wtedy będą musieli się z tobą rozliczyć ze zgromadzonych środków.

oznacz moderatorów
Xxiaa
#2 Obserwator#

Nie wiem, co kliknęłam, że ten komentarz dałam jako rozwiązanie. 

 

Tylko że nie jestem przedsiębiorcą. Działałam na allegro lokalnie, więc nie mogę im wypowiedzieć umowy. A z uzasadnienia od Allegro wynika, że to przez czas wysyłki (2 dni), potraktowali mnie jako bota. 

Nie mam towaru, ani środków. 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Xxiaa W korespondencji którą prowadzisz z działem bezpieczeństwa zapytaj jak masz wypłacić swoje pieniądze.

oznacz moderatorów
Xxiaa
#2 Obserwator#

A myślisz, że tego nie zroibiłam? Standardowa, allegrowa cisza 🙂 

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Xxiaa Na odpowiedź trzeba czasem trochę poczekać.

oznacz moderatorów
Xxiaa
#2 Obserwator#

Jasne. Powiedz to samo moim opłatom 🙂

oznacz moderatorów