anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Ma3k
#7 Wielbiciel#

Kupujący chce otrzymać zwrot, nie mam na allegro finanse czy mogę zwrócić kupującemu na przykład na numer?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ma3k możesz , na numer konta podany przez klienta , będziesz miał male salto ze zwrotem prowizji , ale da się to ogarnąć . Masz również możliwość doładowania konta AF .

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@Ma3k 

Można zasilić konto. To bezpieczniejsza droga, bo masz zarejestrowany zwrot na samym Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/zasilenie-allegro-finanse-kw...

Nie wiem czy działa przy lokalnie.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ma3k jeśli nie masz środków na saldzie Allegro Finanse, to zwróć wpłatę bezpośrednio na konto kupującego. Zasilenie Allegro Finanse kwotą potrzebną na zwrot jest dostępne tylko do kont firmowych. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Ma3k
#7 Wielbiciel#

Co w przypadku gdy zrobie zwrot a kupujący zgłosi na allegro że nie dostał produktu ani zwrotu?

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ma3k potwierdzenie prawidłowego wykonania zwrotu środków , czyli wiadomość od klienta z nr. rachunku do zwrotu , potwierdzenie wykonania przelewu .

oznacz moderatorów
Ma3k
#7 Wielbiciel#

Okej, dzięki

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Może sobie mówić jak masz potwierdzenie zwrotu.

oznacz moderatorów
skip2
#9 Pomysłodawca#

A jak to ma się do odzyskania środków za obsługę transakcji ? Co wtedy trzeba zrobić by odzyskać te środki ?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@skip2 występujesz o zwrot prowizji musisz mieć odstąpienie od kupującego plus potwierdzenie przelewu który dobrze opisz nr nr transakcji za którą zwracasz

oznacz moderatorów
skip2
#9 Pomysłodawca#

Aha, ok. A jak mam uzyskać od kupującego odstąpienie od umowy ? I gdzie mam zgłosić wystąpienie o zwrot. (link?)

oznacz moderatorów
skip2
#9 Pomysłodawca#

Chcę zwrócić kupującemu pieniądze pomimo że dostał sprawny towar, nie umiał go uruchomić. Zwrócił mi przedmiot, nie jest uszkodzony i chodzi tylko o to bym mógł mu zwrócić pieniądze bez stracenia tzw. opłaty za transakcję (co by nie gadać to prowizja). Powinny być jakieś proste formularze a nie płakanie o pomoc na AG.

Najchętniej bym uzupełnił konto na allegro i stamtąd przelał mu poprzez formularz ale okazuje się że prywatni sprzedawcy nie mogą. Ani kupujący nie ma formatki "poproś sprzedającego o możliwość zwrotu" ani sprzedający możliwości doładowania konta w celu zwrotu pieniędzy. 

Co ja mam zrobić by uczciwie zwrócić pieniądze samemu nie będąc w "plecy"?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@skip2 weź jakiś formularz odetąpienia z sieci niech wypełni podpisze się i wyśle ci skan / zdjęcie przez centrum wiadomości. Niech ci wyśle wiadomośc na jaki nr konta to przelać.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  moderatorki dadzą linka do zwrotu prowizji sprzedawcy

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@skip2 Potwierdzenie odstąpienia od umowy (to może być nawet zrzut ekranu zwykłej wiadomości od klienta, w którym informuje Cię o odstąpieniu towaru) i potwierdzenie zlecenia przelewu zwrotnego prześlij nam przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
skip2
#9 Pomysłodawca#

Nie ma jak załączyć załącznika....

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

kartke z odstapieniem wrzuc do paczki

oznacz moderatorów
skip2
#9 Pomysłodawca#

Jestem sprzedającym na Allegro Lokalne !

Potrzebuję jakiegoś formularza w którym mogę załączyć pliki z wyciągu bankowego ze zwrotem pieniędzy i oświadczenie kupującego o odstąpieniu by odzyskać koszty.

oznacz moderatorów