anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za grę

MAMY ROZWIĄZANIE!
Gork17
#9 Pomysłodawca#

Witam

Sprzedałem grę komputerową na Lokalnie. Po 2 tygodniach kupująca się odzywa, że ma problem z grą. Gra się instaluje ale ma problemy z uruchomieniem. Prawdopodobnie wina jest samej gry, gdyż jest dosyć stara (rok 2000) i zapewne gryzie się z nowymi systemami operacyjnymi. Kupująca zapytała się czy jest możliwość zwrotu.

Czy mam obowiązek przyjęcia zwrotu ?

 

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
aragil
#15 Entuzjasta#

Paint_Box Przecież martwię się o ciebie, jak nie będzie mogła tu wypowiadać się dla ciebie to pewne koniec świata.

Z reszta kto jak nie ty  fachowo wytłumaczy sprzedawcę ze słuchawki a kazein to jest to samo i musi zwrócić pieniędzy kupującemu za zwrot.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Paint_Box Według twojego toku myślenia z którym się nie zgadzam to np. wystawiając stary aparat fotograficzny (nowy ,nieużywany ) marki powiedzmy "Smiena" powinienem napisać że jest nowy kompletnie sprawny a jego wadą jest to że robi zdjęcia czarno-białe i nie są one w wersji cyfrowej a klisze są trudno dostępne lub sprzedając starą pralkę marki "Frania" napisać że używana , sprawna bez uszkodzeń mechanicznych a jej wadą jest że ubrań nie suszy a odwirowanie ma na korbę. Wystawiając samochód marki "FIAT 126 p po generalnym remoncie trzeba pewnie napisać : stan idealny ,wszystkie części oryginalne wadą jednak jest to że nie ma komputera pokładowego ,czujników cofania ,elektrycznych lusterek ,podgrzewanych foteli ,automatycznej skrzyni biegów i turbodoładowania .To kupujący jeśli nie jest czegoś pewien powinien pytać a nie sprzedawca wszystko pisać ,wystarczy logicznie pomyśleć.

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@mwmonety Tak, a sprzedając samowar należy uprzedzić, że to nie to samo, co czajnik elektryczny 🙂 Złe porównania. Gry komputerowe to nie to samo. Należało podać parametry tak, aby kupujący wiedział, że gra nadaje się do użytku tylko na starszych systemach. Byłaby taka informacja, nie byłoby problemu.

oznacz moderatorów
Gork17
#9 Pomysłodawca#

No właśnie sprzedający nic nie pytał. W konwersacji starałem się doradzić żeby sprawdzić na innych starszych systemach. Ale niby nic nie pomaga i teraz pyta się czy jest ewentualny zwrot.

 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Gork17 A u Ciebie działa? działała wcześniej gdzieś? tzn była sprawdzana? to płyta dvd lub cd? Ważne też jaki ma błąd że mu nie działa, bo faktycznie wina może być z jego strony. Po informacji o błędzie zwykle wiadomo w czym tkwi problem. Niech Ci poda te dane błędu lub spróbuje uruchomić grę z poziomu administratora ppm uruchom jako administrator

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Gork17
#9 Pomysłodawca#

Kupujący twierdzi że instalował na 3 urządzeniach i z instalacją nie było problemu. Przy dwóch urządzeniach gra nie uruchomiła się, a przy trzecim wyświetlił się tylko filmik i czarny ekran. W dodatku pobrała jeszcze z internetu tą grę i wyskakuje ten sam błąd.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Gork17 Nie spiesz się z tym oddawaniem to że gra nie działa nie znaczy że jest zepsutym bublem ,to tylko nowe urządzenie jakie posiada klient z nim współpracuje. Nie ty masz wiedzieć na czym gra odbiorca ,jak chciał kupić powinien spytać czy będzie działać na jego sprzęcie.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Gork17 Wygląda na to ze to u niego jakiś problem. Jeśli się zainstalowała to zgodna z systemem, ale może brakować jakiejś biblioteki w systemie do działania gry lub sterowniki karty graficznej mogą tworzyć problemy. Trudno powiedzieć jak się nie zna błędu konkretnego.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

To że coś nie działa "od kopa" na współczesnym sprzęcie nie oznacza, że jest bublem czy szajsem czy ma wady.. to wcale nie powoduje jakiegokolwiek oszustwa czy wprowadzania w błąd... Podobnie można by Ciebie sklasyfikować, jednak allegro gadane daje Ci szansę na "rozwój" XD.. i jak widać dajesz radę (mimo, że to nie Twoja epoka) i masz swobodę wypowiedzi mimo bardzo dużych ograniczeń i wąskotorowego myślenia. Tu "każdemu" dają szansę.

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

@Gork17 No więc lepiej przyjmij reklamację i oddaj pieniądze. Kupujący nabył coś, z czego nie może korzystać. Pozbyłeś się starej gry, nie uprzedziłeś, że nie działa na współczesnych systemach. Gdybyś to jasno określił w opisie, kupujący nie miałby podstaw do reklamacji, a tak ma podstawy.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Gork17 Niewiedza kupującego nie zmusza cię do przyjęcia reklamacji ,sam zdecyduj czy ją przyjmujesz czy nie . Jak się poczuwasz w jakimś stopniu do winy zwróć mu pieniądze ale na jego koszt ,ja tu nie widzę powodu do reklamowania tej gry z twojej winy tylko kupujący nie przemyślał zakupu i myślał że mu taka leiwa gra będzie w pełni działać na jego sprzęcie. Złośliwego negatywa też ci nie wystawi bo to AL a tam nie ma ocen.

oznacz moderatorów