anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

4 stycznia zmiany w Regulaminie Allegro - sprawdź czego się spodziewać

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Już dziś warto przygotować się na zmiany, które wprowadzimy do regulaminu po Nowym Roku. Poświęćcie chwilę na zapoznanie się z tym, co planujemy. 

Automatycznie otrzymacie zwrot prowizji, nawet jeśli nie złożycie wniosku

Gdy Wasi klienci anulują nieopłacone zamówienie, otrzymacie zwrot prowizji bez konieczności składania wniosku. Tym samym zaoszczędzicie czas. 

Udogodnienie wprowadzimy w pierwszej połowie 2021 roku. Większa automatyzacja procesu będzie możliwa po 4 stycznia, gdy dodamy do regulaminu zapis o możliwości wykorzystania danych informatycznych w tym celu.

Wasi klienci dostaną automatyczne odpowiedzi na niektóre pytania 

Otrzymujecie mnóstwo powtarzających się pytań od klientów? Przyjdziemy Wam z pomocą. Korzystając z danych dotyczących przebiegu transakcji i płatności oraz opisów ofert, nasz bot będzie odpisywał kupującym. Każdy klient, który napisze przez formularz “Pytanie do sprzedającego” lub w Centrum Wiadomości dostanie szybką odpowiedź. To znów duża oszczędność czasu dla Was i zadowolenie Waszych klientów.

Zaznaczamy, że odpowiedzi bota nie będą wpływać na jakość sprzedaży w obszarze obsługi klienta. Jeśli klient będzie chciał mimo wszystko wysłać swoje pytanie, trafi ono do Was w standardowym trybie. 

Allegro Smart!: Wyższa kwota za dostawę metodą X-press Couriers

4 stycznia zwiększymy też maksymalną kwotę, jaką możecie otrzymać przy dostawie X-press Couriers dla przesyłek Allegro Smart! Obecnie jest to 8 zł, a będzie - 11 zł.

Nadal możecie ustawić cenę dostawy dla tej metody w przedziale 0, 01 - 14, 99 zł. Jeśli wybierzecie kwotę niższą lub równą 11 zł, przelew zwrotny będzie tej wartości. Pozostałe koszty pokryjecie w ramach rabatu dla kupującego.

Przykład: cena dostawy to 10 zł, więc wraca do Was 10 zł. Ale jeśli cena dostawy to 13 zł otrzymacie przelew 11 zł.

Sortowanie po trafności:  Nowy czynnik, który będziemy brać pod uwagę

Jak wiecie trafność ma jak najlepiej dopasować wyniki wyszukiwania do potrzeb kupujących. Chcemy jeszcze bardziej usprawnić ten proces. Nowym czynnikiem, który ma nam w tym pomóc jest: dopasowanie tytułu oferty do frazy wyszukiwania.

Wyjaśniamy jak to będzie działać:

  • przeanalizujemy tytuły ofert, które są w wynikach wyszukiwania dla danej frazy;
  • przeanalizujemy wcześniejsze wyniki wyszukiwania dla tej frazy i wybierzemy oferty, które wybierali kupujący;
  • na liście ofert wyżej pokażemy te z nich, których tytuły są podobne do tytułów ofert, które kupujący wybierali spośród wyników wyszukiwania dla wpisanej frazy.

Dodatkowo 4 stycznia zaktualizujemy listę czynników podaną w regulaminie o cechę, którą już bierzemy pod uwagę, czyli dopasowanie kategorii do frazy wyszukiwania.

Zmiany w opłatach na kontach Firma od 20 stycznia

Wiemy, że każda zmiana w cenniku wzbudza emocje. Tym bardziej warto mieć czas, by się z nią oswoić. Nowe opłaty zostaną wprowadzone do Załącznika nr 4, który jest częścią naszego regulaminu. 

Będą Was dotyczyć, jeśli macie konto firmowe i sprzedajecie w działach:

  • Elektronika
  • Moda
  • Dom i ogród
  • Supermarket
  • Dziecko
  • Uroda
  • Zdrowie
  • Kultura i rozrywka
  • Sport i turystyka
  • Motoryzacja
  • Kolekcje i sztuka
  • Firma i usługi.
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
145 ODPOWIEDZI 145

DrapexPL
#12 Orędownik#

O kolejna podwyżka, nie nadążam ze zmianami cen...

W mojej kategorii, przy obecnej cenie, średnio o 46 groszy mniej w kieszeni na aukcji.

 

Brawo:)

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@DrapexPL  nie wiem czy jesteś tego świadomy, cenę tej podwyżki pokryją kupujący, sprzedawcy wliczą sobie wyższą prowizję w cenę produktu 😂🤣

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

@Client:79577720 oczywiście, jestem tego świadomy. Sam prawdopodobnie podniosę ceny w moich ofertach - zapewne o symboliczną złotówkę, nie wliczając produktów z cenami z końcówką X9,99 bo już 49,99 to nie to samo co 50,99...;)

 

Ale z 91.99 na 92.99 - jak najbardziej, ale to dopiero  w nowym roku.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To będzie moim zdaniem postępowało. Najpierw dopłata 99 groszy do Smarta, potem 2.99, a jeszcze później 8.99, czyli całość.  Ceny towarów pójdą w górę o 8.99, cena Smarta spadnie z 49 zł za rok do 1 zł, a naiwni kupujący będą wniebowzięci, bo będą mieli "darmowe" dostawy. 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 sad but true 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@pinsplash - W tonacji "D"

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not TIP : zlikwidujcie trefność. Nikt zorientowany z niej nie korzysta - popularność = tak, po cenie = tak. Trefność wybierają przypadkowi kupujący, którzy nie znają realiów ( tak , tak Ci z gatunku : " po 3 minutach anulowałem zakup" )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nic nowego, czyli kolejne podwyżki prowizji. Do tego w zasadzie już się przyzwyczaiłem. Ciekawe ile jeszcze można wycisnąć ze sprzedawców ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

alfamedlublin
#9 Pomysłodawca#

nazywajmy to po imieniu... to jawne skór******two ze strony tego dziadowskiego portalu.

oznacz moderatorów

alfamedlublin
#9 Pomysłodawca#

nazywajmy to po imieniu... to jawne s k ó r ****** t w o   ze strony tego dziadowskiego portalu.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@pinsplash Moim zdaniem jest to ukryte połączenie z grupowaniem ofert 😉

  • Trafność pozwoli łatwiej odnaleźć szukany produkt
  • grupowanie pozwoli dodatkowo wybrać najtańszą ofertę
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Prowizje 12 - 15 % przecież to rozbój w biały dzień 😞 Dobrze że kupujący ją pokrywają 😄 a potem psioczą na sprzedawców że podnoszą ceny 😄  + 1 - 2 zł do smarta + 3,99 zł kurier + prowizja od wysyłki i mamy jakieś 20 % prowizji przy marży 15 % ciekawe kiedy dobije to do granicy się rypnie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

alfamedlublin
#9 Pomysłodawca#

Miejmy nadzieję że już wkrótce i powstanie coś nowego

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@alfamedlublin nic to nie zmieni bo do allegro kupujący się przyzwyczaili i poznali 🙂 wolą zapłacić więcej i robić zakupy na znanym gruncie, przerabiałem to już z 2 - 3 lata temu próbując klientów ściągnąć do sklepu internetowego, dalej kupują na allegro produkty droższe niż w sklepie + mając smarta to nawet nie patrzą na cenę taka nasza natura 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

czyste_jutro
#7 Wielbiciel#

Teraz nawet E_B_A_Y tańszy od Allegro! :(((((((

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Bardzo dobre biznesowe podejście ! Kilkadziesiąt % wyższy obrót rok do roku , to jeszcze Wam za mało 😄 

O ile "dopłatę" do paczkomatów jakoś byłem w stanie przetrawić o tyle wzrost prowizji, który proponujecie to już przegięcie pały. 10% prowizja, którą miałem w moich kategoriach sprzedażowych stanowiła spory procent narzuconej przeze mnie marży. Teraz jedna kategoria o 2% w górę a druga o 5 % !!! W moim przypadku nowa wysokość prowizji oraz dopłata do paczkomatów =  kilka tys. wyższa faktura co miesiąc.

Nie rozpisze się już za dużo o mega żenadzie jaką było zwiększenie obrotu dla sprzedawcy z 5 do 7,5 tys. aby otrzymać 15 MONET dla NASZYCH WSPÓLNYCH KLIENTÓW !

Czy ktoś z Państwa pomyślał o sprzedawcach, choć w małym stopniu? Czy mierzycie tylko w krótkoterminowy zysk. 

 

Podwyżki, które oferujecie nie są jedynymi, które sprzedawca będzie musiał wrzucić w cenę produktu: 

Kursy walut kilka % w górę

producenci przez pandemię , dostosowując wymogi podnoszą ceny o kilka % 

allegro dorzuca 2-5 % podwyżkę prowizji 

dopłata kilka-kilkanaście % do smarta 

 

Żeby zachować zysk na tym samym poziomie, ceny muszą wzrosnąć u mnie o około 10-15%. Myślę, że u innych sprzedawców podobnie bądź jeszcze bardziej. 

 

Testujecie sprzedawców lepiej , jak rząd obywateli z obostrzeniami covid'owymi :DDD 

 

Na ten moment allegro jest już dużo droższe od zakupów na innych platformach/sklepach internetowych. Argument darmowej wysyłki nie jest już tak istotny jak kiedyś, teraz wszyscy to oferują po przekroczeniu określonego progu kwotowego i to bez abonamentu ... 

Sprzedawca przy dobrym wolumenie paczek dostaję dobre ceny od spedytorów i zaręczam, że nie są gorsze od tych oferowanych na allegro 😉 

oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

Widzę że poprostu chcą odwrócić uwagę tą dopłatą 1 zł i 1,99zł do smart paczki, od tego że wszystkie prowizje idą w górę od 20 stycznia.

Dziękujemy Wam nasze DROGIE ALLEGRO w tych czasach zarazy, toć wiemy, że wszystko co robicie to dla naszego dobra! 

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mrpartner są już wątki na ten temat po co kolejne 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mrpartner
#12 Orędownik#

Tak tylko, sam osobiście chciałem im podziękować.

Co byśmy nie napisali nigdy nie obniżą prowizji... dobrali sie do koryta i trzeba jak najwięcej się nażreć.

oznacz moderatorów