anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

4 stycznia zmiany w Regulaminie Allegro - sprawdź czego się spodziewać

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Już dziś warto przygotować się na zmiany, które wprowadzimy do regulaminu po Nowym Roku. Poświęćcie chwilę na zapoznanie się z tym, co planujemy. 

Automatycznie otrzymacie zwrot prowizji, nawet jeśli nie złożycie wniosku

Gdy Wasi klienci anulują nieopłacone zamówienie, otrzymacie zwrot prowizji bez konieczności składania wniosku. Tym samym zaoszczędzicie czas. 

Udogodnienie wprowadzimy w pierwszej połowie 2021 roku. Większa automatyzacja procesu będzie możliwa po 4 stycznia, gdy dodamy do regulaminu zapis o możliwości wykorzystania danych informatycznych w tym celu.

Wasi klienci dostaną automatyczne odpowiedzi na niektóre pytania 

Otrzymujecie mnóstwo powtarzających się pytań od klientów? Przyjdziemy Wam z pomocą. Korzystając z danych dotyczących przebiegu transakcji i płatności oraz opisów ofert, nasz bot będzie odpisywał kupującym. Każdy klient, który napisze przez formularz “Pytanie do sprzedającego” lub w Centrum Wiadomości dostanie szybką odpowiedź. To znów duża oszczędność czasu dla Was i zadowolenie Waszych klientów.

Zaznaczamy, że odpowiedzi bota nie będą wpływać na jakość sprzedaży w obszarze obsługi klienta. Jeśli klient będzie chciał mimo wszystko wysłać swoje pytanie, trafi ono do Was w standardowym trybie. 

Allegro Smart!: Wyższa kwota za dostawę metodą X-press Couriers

4 stycznia zwiększymy też maksymalną kwotę, jaką możecie otrzymać przy dostawie X-press Couriers dla przesyłek Allegro Smart! Obecnie jest to 8 zł, a będzie - 11 zł.

Nadal możecie ustawić cenę dostawy dla tej metody w przedziale 0, 01 - 14, 99 zł. Jeśli wybierzecie kwotę niższą lub równą 11 zł, przelew zwrotny będzie tej wartości. Pozostałe koszty pokryjecie w ramach rabatu dla kupującego.

Przykład: cena dostawy to 10 zł, więc wraca do Was 10 zł. Ale jeśli cena dostawy to 13 zł otrzymacie przelew 11 zł.

Sortowanie po trafności:  Nowy czynnik, który będziemy brać pod uwagę

Jak wiecie trafność ma jak najlepiej dopasować wyniki wyszukiwania do potrzeb kupujących. Chcemy jeszcze bardziej usprawnić ten proces. Nowym czynnikiem, który ma nam w tym pomóc jest: dopasowanie tytułu oferty do frazy wyszukiwania.

Wyjaśniamy jak to będzie działać:

 • przeanalizujemy tytuły ofert, które są w wynikach wyszukiwania dla danej frazy;
 • przeanalizujemy wcześniejsze wyniki wyszukiwania dla tej frazy i wybierzemy oferty, które wybierali kupujący;
 • na liście ofert wyżej pokażemy te z nich, których tytuły są podobne do tytułów ofert, które kupujący wybierali spośród wyników wyszukiwania dla wpisanej frazy.

Dodatkowo 4 stycznia zaktualizujemy listę czynników podaną w regulaminie o cechę, którą już bierzemy pod uwagę, czyli dopasowanie kategorii do frazy wyszukiwania.

Zmiany w opłatach na kontach Firma od 20 stycznia

Wiemy, że każda zmiana w cenniku wzbudza emocje. Tym bardziej warto mieć czas, by się z nią oswoić. Nowe opłaty zostaną wprowadzone do Załącznika nr 4, który jest częścią naszego regulaminu. 

Będą Was dotyczyć, jeśli macie konto firmowe i sprzedajecie w działach:

 • Elektronika
 • Moda
 • Dom i ogród
 • Supermarket
 • Dziecko
 • Uroda
 • Zdrowie
 • Kultura i rozrywka
 • Sport i turystyka
 • Motoryzacja
 • Kolekcje i sztuka
 • Firma i usługi.
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
145 ODPOWIEDZI 145

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@Knowhere Zgadza się. Produkt wisiał wystawiony długie miesiące, dopiero wypromowanie i zgłoszenie do akcji zadziałało - sprzedały się dwie sztuki (🤣), ale do tego trzeba doliczyć jeszcze 30zł opłaty za podtrzymanie akcji (1zł dziennie), promowanie akurat było z pakietu 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Chyba nawet handlarze narkotyków nie narzucają takich prowizji😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

renifer611
#9 Pomysłodawca#

Może by tak w jednakowym czasie każdy zrobił sobie  urlop na początek,na 3 dni  i nic nie wystawił...

oznacz moderatorów

LaGroszki
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie, a dla sprzedawcy rzeźnia. 

oznacz moderatorów

pablo272
#7 Wielbiciel#

Czego to tak naprawdę dotyczy  "We wszystkich podkategoriach o nazwie Pozostałe prowizja wyniesie 15%. Obecnie wysokość prowizji w tych kategoriach wynosi 10%."  W każdej wymienionej kategorii ostatni punkt.

 

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-4-stycznia-3Am3DjEykHM?utm_source=coma_ema...

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pablo272 kategorii Pozostałe 🙂 

jak ta
i ta
________
Κώστας
oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

Jest sposób na okiełznanie zachłanności allegro... miesięczne wstrzymanie sprzedaży na tej

zbójeckiej platformie. Czy tylko powiedzmy 90% sprzedawców się przyłączy? przecież dalibyśmy radę...

spadek przychodu dla allegro szedłby w miliony... 200 tysięcy sprzedawców razy 2000 tysiące prowizji daje

zawrotną kwotę 400 milionów nowiusich złotych. Co wy na takie rozwiązanie? Jak się skrzyknąć... co zrobić z łamistrajkami? bo tacy także się przecież znajdą ... allegro dostałoby sraczki... potrzeba nam jakiegoś generała,

prawnika najlepiej... i do dzieła.

oznacz moderatorów

korniszon123456
#8 Zapaleniec#

Przecież to jest totalna patologia... 

Nie dość, że dowalone prowizje od wysyłki co przy wysyłce smart jest absurdem.

Teraz jeszcze dodatkowa prowizja od wysyłki i gratis kolejne podwyżki prowizji. 

Jeden wielki cyrk. Oby wreszcie **piiip** i inne weszły do nas, bo to co się dzieje w ostatnich latach na allegro przerasta już wszelkie granice absurdu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@waldemarek_2004 Kompletnie nie znasz liczb nad którymi się rozwodzisz. We wcześniejszym komentarzu pisałeś o 100 tys. sprzedających, teraz już o 200 tys. tychże... a fakty są takie, że na koniec czerwca tego roku, firm sprzedających na allegro było ok. 117 tys. (2 tys. prowizji też nieco mnie rozbawiło, bo są tu firmy płacące prowizje idące w dziesiątki tysięcy zł miesięcznie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Knowhere @DarkStoorM zobaczcie że tylko kilku sprzedawców się bulwersuje z ponad 100 tyś działających na allegro, bo zapewne cześć z nich ma to gdzieś i wrzuca w koszt towaru, inni mają takie marże że to udźwigną, a reszta właśnie rozwija inne źródło sprzedaży więc nie jest tak źle 😄 pożyjemy zobaczymy, najbardziej po dupie dostaną nowe firmy co od niedawna sprzedają i postawili tylko na sprzedaż na allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#16 Inspirator#

@kostas11 Zobaczymy co to będzie w nowym roku. Od wprowadzenia grupowania ofert obrót spadł ponad trzykrotnie 🙂

U nas każdy grudzień generował około 60 tysi obrotu, w tym roku mamy ledwo 14 🙂

Wszyscy teraz biją się na ceny... Trudno, trzeba zmienić towar i sprzedawać śmieciuchy z Ali 🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@DarkStoorM to podpowiadanie tańszych ofert to porażka, nie dziwię się że tam jest walka o ceny 😞

Ja już podniosłem ceny na styczeń co by klienci się przyzwyczaili do podwyżek ale mam wrażenie że mając smarta mało kto patrzy na cenę bo sprzedaż mi nie siadła  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 Powinieneś też założyć, że spora część prawdopodobnie nie wie o AG, albo nawet jeśli wie, to "nie siedzą na prymitywnym forum, tylko pływają na pełnomorskich jachtach po ciepłych, błękitnych morzach", oczywiście licząc hajs zarobiony ze sprzedaży na allegro😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere  Jest dokładnie tak jak napisałeś. 2tys prowizji rozbawiło mnie równie mocno jak idących za tym pomysłem 90% sprzedawców.

@waldemarek_2004  Prawda jest taka, że znalazłbyś może z kilka % chętnych osób na coś takie w tym morzu łez.

Pracuje dla jednej z największych firm w pewnej kategorii. Prowadzę ich konto na Allegro od ponad roku i w grudniu osiągnęliśmy obrót ponad 1 miliona złotych (i nie nie mamy 100tys ofert - jest ich około 6500 niepowielonych produktów) Prowizja z tego wszystkiego to prawie 124tys złotych (biorąc pod uwagę również opłaty Allegro ADS) Każda zmianę Allegro bardzo dokładnie analizuje i wprowadzam na Allegro na tyle często aby nasza marża cały czas stała na tym samym poziomie. 

Wcale mnie już nie dziwi kiedy na naszej stronie mamy już niższe ceny i faktycznie darmowe wysyłki przy produktach od pewnego progu kwotowego. Na nasze szczęście Allegro to już tylko 15% przychodu całej firmy 🙂

Pozdrawiam wszystkich w tych ciężkich czasach. Trzymajcie się 🙂

oznacz moderatorów

waldemarek_2004
#9 Pomysłodawca#

uśrednione wszystko ... wszyscy nie zgodzą się zaniechać sprzedaży... są firmy płacące dziesiątki tysi, a są i takie co generują kilka tysięcy, stąd takie liczby... nie czepiaj się... zresztą im większe kwoty to ty gorzej dla allegro, czyż nie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@waldemarek_2004  na miesiąc mało kto pójdzie są tu duzi sprzedawcy zatrudniający pracowników, za bolesne dla nich, można zacząć od weekendu też zaboli ;D

________
Κώστας
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

To co robi Allegro jest już niesmaczne, a wręcz żalosne, liczą, ze ludzie nie zauważą i będą płacić krocie przez niewiedzę. Przecież taka podwyżka to właściwie, gdyby Allegro było uczciwie, to usunęłaby taką podkategorię bo nikt już nigdy świadomie jej nie użyje. Wykorzystywanie niewiedzy  dla osiągnięcia zysku to nie wygląda zbyt dobrze i pachnie jakąs desperacją.

oznacz moderatorów

eskot_pl
#7 Wielbiciel#

Rozumiem że allegro dla tych co nie przyporządkowują swoich ofert do dedykowanych pod produkt kategorii wymyśliło właśnie tak wysoką prowizję w kategorii Pozostałe, jednak robiąc porządek w swoich aukcjach nie ma gdzie wrzucić właśnie tych ofert bo allegro nie utworzyło konkretnej podkategorii... Chyba nie jest to w porządku bo chciałbym klientowi ułatwić dotarcie do oferty poprzez wskazanie prawidłowej podkategorii ale allegro takiej nie utworzyło więc dlaczego mam jako sprzedawca na tym cierpieć gdzie z 6 % te produkty dostają teraz 15 % prowizji...  

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@eskot_pl Dlatego że w "Pozostałe" bardzo często lądują rzeczy niestandardowe. Dla których nie opłaca się tworzyć kategorii/podkategorii. Allegro chce takich sprzedawców wygonić - i pewnie im się to uda.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

eskot_pl
#7 Wielbiciel#

Niestety nie mogę się zgodzić gdyż dla osób z branży gastronomicznej są to produkty standardowe dla których stworzenie przejrzystych podkategorii byłoby ułatwieniem generującym większą sprzedaż a tak to wszystko jest w worku Pozostałe a teraz na tym my sprzedawcy musimy cierpieć bo nie ma gdzie tych produktów umieścić żeby nie płacić 15 % prowizji.

oznacz moderatorów