anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro.cz i konto w CZK - weryfikacja

takiejakie_pl
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam wrażenie, że allegro.cz otwierane jest "na wariackich papierach". Dlaczego tak piszę? Bo mam prosty problem którego nie potrafię rozwiązać.
Otóż od miesięcy mamy konto w CZK ale do tej pory nie było używane. Jeszcze parę dni temu chciałem dodać je do wypłat na Allegro, ale okazało się, że możliwość będzie, ale za parę dni. Dzisiaj widzę, że wpadła pierwsza sprzedaż (zaskoczyło nas otwarcie allegro.cz). No to szybko, żeby nie popłynąć na przewalutowaniu podpinam konto. Najpierw problem z dodaniem konta ("bo proces już jest w trakcie"), ale udaje się. No i weryfikacja. Dostaję informację, że będę musiał przelać 1 zł (!) na wasze konto... Ok... Trudno... Kupujemy korony... Wybieram 'szybki przelew' i mam do zapłaty... 1 zł (cóż za niespodzianka). No ale mBANK + PayU nie pozwalają płacić w złotówkach. I teraz mamy "weryfikacja w trakcie" i nie wiemy co zrobić.
No i jak zrobić, żeby prowizja była pobierana z salda Allegro?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

takiejakie_pl
#8 Zapaleniec#

No ale mBANK + PayU nie pozwalają płacić w złotówkach.

 Miało być "No ale mBANK + PayU pozwalają płacić w złotówkach TYLKO z kont w złotówkach"

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@takiejakie_pl otrzymałam informację, że przelew weryfikacyjny powinien zostać w koronach, aby pokrywały kwotę 1 zł. Tutaj znajdziesz informacje na temat konta do wypłat dla Allegro.cz

 

Natomiast prowizja jest naliczana na rachunek "rozliczenia z Allegro" 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

takiejakie_pl
#8 Zapaleniec#

Wyjaśnię:
1. Z konta walutowego w banku polskim (mBank) nie mogę przelać "1 zł albo równowartość", bo o wybraniu szybkiego przelewu (mTransfer) NIE MA do wyboru kont walutowych, tylko złotowe.
2. Ciekawostka: przelew "w koronach, aby pokrywały kwotę 1 zł" to koszt 1 zł + 25 zł za przelew.
3. Nie mam możliwości zrobić czegoś innego (nawet usunięcia konta), bo "Proces weryfikacji jest w trakcie".
4. Za chwilę likwiduję wszystkie oferty na Allegro.cz, bo:
a) wprowadziliście nas w błąd umożliwiając wystawienie ofert a dopiero później umożliwiając podpięcie konta, którego weryfikacja jest niemożliwa i ma kosztować 25 zł.
b) do prowizji od sprzedaży (i każdego zwrotu) będę musiał doliczać 25 zł za przelewy - zabawa robi się droga
c) każda sprzedaż, oprócz prowizji to ok. +5% straty na przewalutowaniu.
d) nie można ustawić cen w CZK wyższych +10%, chociaż realne koszty (np. transportu) są wyższe.

oznacz moderatorów

babymarket_eu
#8 Zapaleniec#

czyli jaka jest ta prowizja

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@takiejakie_pl konsultuję Twoje zgłoszenie. Wrócę do Ciebie z informacją, jak tylko uzyskam odpowiedź. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

YourPleasure
#7 Wielbiciel#

Czy udało się  rozwiązać problem jak zweryfikować konto walutowe mBank?

oznacz moderatorów

enigma-art_pl
#7 Wielbiciel#

też czekam na odpowiedź. Mamy ten sam problem. Konto walutowe w CZK specjalnie założone. W celu weryfikacji wymagacie wpłaty 10CZK. Po wybraniu przelewu on-line włacza się wpłata 1zł i już wtedy nie można wybrać konta walutowego. Po zrobieniu przelewu 1zł ze złotówkowego po kilku dniach dostajemy informację że konto się nie zgadza.

W kolejnej próbie wybieramy przelew własny. I znowu w danych do wpłaty jest konto w złotówkach i do wpłaty 1zł. Coś chyba nie tak z tą waszą weryfikacją.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@takiejakie_pl No i jak zrobić, żeby prowizja była pobierana z salda Allegro?

Prowizji z salda nie pobierają, dostaniesz na koniec miesiąca fakturę w koronach 😞

I problem się robi na kursie w tym roku skacze o 5 % w górę, problem mniejszy jak masz konto w koronach i z wypłat zapłacisz prowizję i wymienisz na złotówki jesteś w plecy 5% ale jak zrobisz wypłatę z przewalutowaniem to jesteś w plecy 10 % jak kiepsko trafisz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tym sposobem można już zacząć pakować walizki - Alle zarobi, sprzedający straci. Ceny towaów nie są aktualizowane wg aktualnego kursu... Życzę powodzenia. Audentes natura iuvat - jak mawiali starożytni...

oznacz moderatorów

TotalShopping
#9 Pomysłodawca#

Ja już wywaliłem dostawy DHL do Czech bo policzyli mnie za dodatkowe ubepieczenie. UWAGA - po kilku dniach wysłali info oficjalnie do wszystkich sprzedających na maila że w przypadku wysyłki DHL Czechy w przeciwieństwie do wszystkich innych dostaw w polu ubezpieczenie należy wpisać „0”. Logiczne bardzo 😂. Walczę o zwrot naliczonych nieuczciwie opłat z tytułu niepoinformowania o tej nielogicznej zależności. Mało tego, w dalszym ciągu jest tak że jak nadajesz paczkę przez DHL Czechy np. wartość zakupionego towaru to 800 CZK. UWAGA! W polu wartości do ubezpieczenia zaciąga się 800 PLN. Żczę powodzenia w takim „podbijaniu” rynku czeskiego. Następnym moim krokiem będzie pewnie całkowite wycofanie się z tego rynku jeżeli nie udostępnią mi wypłat w CZK na konto prowadzone w CZK. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Też odnoszę takie wrażenie.

oznacz moderatorów

TUPTUSNINA
#7 Wielbiciel#

Jak dodać konto walutowe założone w polskim banku z IBANEM CZ . Wasz system przyjmuje tylko IBAN PL plus numer konta walutowego . Przy wpisaniu IBANU CZ wyskakuje błąd . Na konto walutowe z IBANEM PL nie można codziennie wypłacić środków , trzeba czekać dwa tygodnie . To ewidentny błąd techniczny powaszej stronie , który zmusił mnie do zamknięcia wszystkich ofert na ALLEGRO . CZ 

oznacz moderatorów

babymarket_eu
#8 Zapaleniec#

Porada dla wszystkich - konto w koronach czeskich założone w polskim banku ma 2 pierwsze litery PL, a nie CZ.  Wpisując numer konta IBAN  musimy zamieścić ciąg cyfr poprzedzony literami PL. Konta rozpoczynające się od liter CZ to konta z banków czeskich. Rachunek daje się wprowadzić w formularzu allegro, ale w określonym formacie ze spacjami w konkretnych miejscach. Kilka prób i można osiągnąć sukces. Nie należy się poddawać.

oznacz moderatorów

TUPTUSNINA
#7 Wielbiciel#

Czy możesz podać w jaki sposób wpisać ten numer 

oznacz moderatorów

Nattrade
#2 Obserwator#

Czy możesz podać przykład z tym iban zależy mi żeby wypłaty były codziennie a nie co dwa tygodnie mam konto walutowe ale rzeczywiście zaczyna się oni od polskiego iban Pl xxxxx

oznacz moderatorów