anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - gdzie jest opcja szukaj w opisach ofert?

RED
#21 Demiurg#

Allegro gdzie jest opcja szukaj w aukcji ????

właśnie mi zniknęła opcja szukaj w aukcji - jak mam teraz znaleźć potrzebne produkty?

sorry ale po typie eanie czy nazwie lub głupawych podpowiedziach systemu nie tego nie znajdę

tak jak nie znajdą tego Kupujący, którzy chcą kupować towar u mnie

 

może by tak @_HolaOla_ @cloudcloud allegro napisało wcześniej, że planuje tą opcje wyłączyć

 

oznacz moderatorów
108 ODPOWIEDZI 108

Knowhere
#21 Demiurg#

@RED Co to za opcja "szukaj w aukcji"? Pytam, bo ni cholery nie mogę skojarzyć o czym piszesz😐

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

główne okienko allegro czego szukasz?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@RED Ach, wyszukiwarka po prostu:) Hm, dziwne, u mnie działa jak należy (nawet w innym wątku robiłem wklejkę chwilę temu).
Może po prostu wyczyść cookies i cache przeglądarki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli chodzi Ci o "szukaj także w opisach" to faktycznie nie ma, zniknęło.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Kurde, tylko u mnie działa?😂

szukaj_w_opisach.png

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Opcja “szukaj też w opisach ofert” jest funkcją, którą udostępniliśmy, gdy wyszukiwarka nie uwzględniała jeszcze parametrów. Pierwotnie ta funkcja nazywała się “szukaj też w opisach ofert opisach i parametrach”. Aktualnie wyszukiwarka Allegro automatycznie przeszukuje oferty uwzględniając:

  • parametry,

  • tytuły,

  • kategorie.

Dodatkowo, gdy kupujący szuka danej frazy, przeszukujemy także wartości, jakie sprzedający uzupełnił w sekcji Pasuje doStale pracujemy nad tym, aby wyniki wyszukiwania jak najlepiej oddawały to, czego szukają kupujący, dlatego od początku 2019 roku grupujemy oferty z tym samym produktem, dzięki czemu użytkownicy łatwiej znajdą oferty, które spełniają ich oczekiwania. 

 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Justmoose
#8 Zapaleniec#

To jest jakiś obłęd - jak możecie usuwać opcję 'szukaj po opisach', a nie tylko tytułach, skoro ogrom sprzedawców nie jest w stanie uzupełnić parametrów???????? Pomysł świetny, gdyby w allegro znalazły się wszystkie parametry tego świata. W jaki sposób sprzedawca uzupełni mi parametry aukcji, wskazując unikalny typ drewna, rzadko spotykanego materiału w połączeniu z klasą ścieralności, jakich poszukuję?

Nie jestem w stanie pracować bez tych funkcji, ponieważ tylko dzięki szukaniu po treści ofert byłam w stanie na całym allegro znaleźć może z 3 przedmioty, jakie ewentualnie mogły spełniać wymogi. Jestem po prostu załamana brakiem tej opcji... błagam, naprawcie tę wyszukiwarkę bo bez pracy zostanę 😞

oznacz moderatorów

kl-9
#7 Wielbiciel#

Popieram w całości, szukanie niszowych, branżowych towarów staje się w tej chwili mocno utrudnione. Znaczna część ofert, szczególnie te wystawiane przez prywatne osoby i mniejsze firmy nie posiadają pełnych parametrów, w dodatku parametry nie pokrywają wszystkich cech produktu, po których można go wyszukiwać. Zmianę od razu zauważyłem, bo bez niej zamiast kilkunastu wyników dla przykładowego hasła które wpisywałem jeszcze przed weekendem w kategorii części samochodowe, otrzymuję teraz bez szukania po opisach równe 0.... Brawo, świetny kierunek rozwoju!

oznacz moderatorów

znykan1
#7 Wielbiciel#

można używać czegoś takiego site:allegro.pl Lizard 2x15W lep

szukałem lepu do lamp owadobójczych (lizard 2x15) i dopiero taka składnia w google pomaga coś znaleźć, niestety, wymuszanie takich kombinacji nie wiem komu służy :((

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ No niestety osoba która wpadła na ten pomysł to...... ze względu na płeć przeciwną nie użyję słów uważanych powszechnie za obraźliwe.

Zrobiłem test. Może w kategoriach z nowymi przedmiotami, powtarzalnymi to się sprawdza. Ale NIE W KOLEKCJE CZY ANTYKI.

Ale aby nie być gołosłownym Olu - pytanie do Ciebie:

Aukcja https://allegro.pl/oferta/towarzystwo-gimnastyczne-sokol-legitymacja-ksiazki-9319768631

Szukam Sokoła Czechosłowackiego. I taka aukcja jest

Ale jak wpiszę : sokol* czech* w  wyszukiwarce ( bez zaznaczania opisu bo tego już nie ma) to...aukcja niknie!

Działacie zarówno przeciwko Kupującym ( nie mogą znaleźć aukcji i licytowac/kupić) jak i Sprzedajacym bo nie mogą sprzedać.

Ustaliliśmy więc że zmiana nie służy ani Sprzedającym ani Kupującym - pytanie komu? 🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Jeans-net
#9 Pomysłodawca#

Też mi bardzo brakuje powyższej funkcji. Sprzedajemy spodnie. Wyszukujemy jeansy po modelu katalogowym, który mieliśmy wpisany jedynie do opisu. Teraz nie mam żadnej możliwości zweryfikowania, czy mamy dany model w sprzedaży.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Jeans-net  jeżeli chcesz sprawdzić czy sprzedajesz dany model, uzupełnij pole Sygnatura (działa jedynie w zakładce Moje Oferty, żeby wyszukać po numerze)

DarkStoorM_0-1592897652606.png

 

oznacz moderatorów

HENIU-IKONY
#8 Zapaleniec#

tak... przykład: wyszukiwanie procesora i7-7500 w kategorii laptopy bez opcji "szukaj w opisach" znajduje 100 aukcji, a z opcją "szukaj w opisach" 532 wyniki... mam to skomentować ? chyba nie ma takiej potrzeby.

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=i7-7500&order=p&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-en...

 

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=i7-7500&description=1&order=p&bmatch=baseline-produc...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kl-9
#7 Wielbiciel#

Brak opcji szukaj w opisach uniemożliwia odnalezienie ofert, w których sprzedawane są zestawy towarów. Przykładowo szukam blokady rozrządu o numerze 0197-A1 która powinna wchodzić w skład zestawów oferowanych na Allegro, po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę brak wyników.

W aplikacji mobilnej wyszukiwanie po opisach wciąż działa, bez problemu znajduję kilkadziesiąt ofert. Brak tej funkcji jest totalnym okaleczeniem wyszukiwarki. Nie da się wszystkiego zawrzeć w parametrach, listy elementów wchodzących w skład zestawu, specyficzne frazy na temat materiału itp, nie są możliwe do odnalezienia bez wyszukiwania po opisie! Proszę o zgłoszenie tych kwestii do osób odpowiedzialnych za tą zmianę....

oznacz moderatorów

aukcje123
#7 Wielbiciel#

"dzięki czemu użytkownicy łatwiej znajdą oferty" to jest kłamstwo, przez ta funcke szukanie trwa do kilku razy dluzej poniewaz produkty ktore dodaja uzytkownicy i roznia sie nieznacznie np. szukajac telefonu huawei p30 jest 1 wielki smietnik po grupowaniu, traktowanie ludzi jak kroliki doswiadczalne to tez jakis poroniony pomysl, zamiast dodac opcje wylaczenia udzialu w beta testach to co chwile jakies dziwne zmiany a bardzo dobrym przykladem jest sama opcja szukaj w opisach ktora kiedys zescie wrzucili na dol "wszystkich kategorii" obok opcji szukania.

usuniecie opcji szukaj w opisach dziala na niekorzysc samego serwisu bo nie da sie znalezc czesci przedmiotow chyba ze to celowe dzialanie aby sprzedawac tylko te promowane i sugerowane przedmioty

oznacz moderatorów

Justmoose
#8 Zapaleniec#

Ja jestem załamana brakiem szukania po opisach aukcji. Często szukam bardzo unikatowych przedmiotów, których nie znajdę ani po parametrach (bo ich nie ma), ani po tytułach aukcji - bez szukania po treści aukcji nie będę w stanie już robić zakupów na allegro, bo nie znajdę w milionach aukcji tego, czego szukam. Nawet żarcia kotu nie kupię, bo je tylko karmę z rybą - a parametru 'ryba' w filtrach karm mokrych niestety nie ma.... 😜 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@RED
@xyz96
@Justmoose
@kl-9
@pinsplash

Co Wy, za przeproszeniem, pitolicie? Opcja jest (sprawdzałem przed chwilą) i była (co zresztą widać na zrzucie, który zamieściłem wyżej te kilkanaście godzin wcześniej).
To, że allegro zaliczyło jakąś wtopę nie znaczy od razu, że coś usunęli. Po tylu latach na allegro już powinniście być przyzwyczajeni do tego, że tydzień bez awarii jest tygodniem straconym😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Knowhere Sprawdziłem 2 kompy - na obu brak.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów