anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - gdzie jest opcja szukaj w opisach ofert?

RED
#21 Demiurg#

Allegro gdzie jest opcja szukaj w aukcji ????

właśnie mi zniknęła opcja szukaj w aukcji - jak mam teraz znaleźć potrzebne produkty?

sorry ale po typie eanie czy nazwie lub głupawych podpowiedziach systemu nie tego nie znajdę

tak jak nie znajdą tego Kupujący, którzy chcą kupować towar u mnie

 

może by tak @_HolaOla_ @cloudcloud allegro napisało wcześniej, że planuje tą opcje wyłączyć

 

oznacz moderatorów
108 ODPOWIEDZI 108

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Oba kompy w tej samej sieci?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Knowhere Nie

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

brat_chemik
#8 Zapaleniec#

Ja mam 5 komputerów w tej samej sieci w rożnych przeglądarkach i w jednych jest ta opcja w innych nie...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@brat_chemik Z tego co widzę po wpisach niektórych osób, zapewne jest to zapisane w cookies (skoro komuś opcja się nie pojawiała, gdy był zalogowany, a w trybie prywatnym przeglądarki już była widoczna).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

brat_chemik
#8 Zapaleniec#

@Knowhere 

Moderator

@Jeans-net @pinsplash @Knowhere Wiem już w czym problem. Tę opcję wyłączyliśmy testowo (na okres 2 tygodni) u połowy użytkowników, bo docelowo planujemy z niej zrezygnować.

Ponieważ jednak zgłaszacie, że wyniki standardowego wyszukiwania (nawet po zmianach, o których pisała @_HolaOla_) nie spełniają Waszych oczekiwań, przekazałam Wasze opinie do zespołu odpowiedzialnego za optymalizację pracy wyszukiwarki.

 

Nie wiem jak to działa ale będąc zalogowanym na jednym koncie ta opcja jest na kilku komputerach a na innych nie. Nie ma znaczenia tu przeglądarka czy cookies


Ktoś pomógł Ci w rozwiązaniu problemu?
Kliknij To jest rozwiązanie! i pomóż innym znaleźć najlepszą odpowiedź!

Natalia
Allegro Gadane
Moderator
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Ja właśnie testowałem na kilku przeglądarkach i czasami to jest a czasami nie ma. Czyszczenie z reguły pomaga ale po jakimś czasie znika.
I mowa tu o szukaniu bez logowania więc teoria że dla niektórych użytkowników włączyli tę opcję testowo chyba nie ma sensu. Całkowicie losowo to wyskakuje 🙂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Sprawdź czy nie widzisz tej opcji również wtedy, gdy zaczynasz pisać w oknie wyszukiwarki. Opcja powinna się pojawiać (tak jak widać na zrzucie @Knowhere)  na samym dole rozwijanej listy po kliknięciu w tym polu.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Jeans-net
#9 Pomysłodawca#

Niestety nie działa, po rozpoczęciu wpisywania szukanej frazy nie pojawia się okienko "szukaj również w opisach ofert"Nie działa. Wpisuje tekst i niestety nie pokazuje się okienko "szukaj też w opisach ofert"Nie działa. Wpisuje tekst i niestety nie pokazuje się okienko "szukaj też w opisach ofert"

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Brak 😐

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma, od wczoraj się nie pojawia, nie da się wywołać tej opcji żadnym sposobem.

oznacz moderatorów

Jeans-net
#9 Pomysłodawca#

Też mi bardzo brakuje powyższej funkcji. Sprzedajemy spodnie. Wyszukujemy jeansy po modelu katalogowym, który mieliśmy wpisany jedynie do opisu. Teraz nie mam żadnej możliwości zweryfikowania, czy mamy dany model w sprzedaży.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Jeans-net @pinsplash @Knowhere Wiem już w czym problem. Tę opcję wyłączyliśmy testowo (na okres 2 tygodni) u połowy użytkowników, bo docelowo planujemy z niej zrezygnować.

Ponieważ jednak zgłaszacie, że wyniki standardowego wyszukiwania (nawet po zmianach, o których pisała @_HolaOla_) nie spełniają Waszych oczekiwań, przekazałam Wasze opinie do zespołu odpowiedzialnego za optymalizację pracy wyszukiwarki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Justmoose
#8 Zapaleniec#

@nat_not dzięki za informację i potwierdzenie, co się wydarzyło. Kamień mi z serca spadł dosłownie 😉

Mam nadzieję, że mimo wszystko nie zrezygnujecie z tej funkcji szukania po treści ofert, bo jest wręcz niezastąpiona przy szukaniu rzeczy o specyficznych parametrach. Jeszcze dzisiaj będę intensywnie z tej opcji korzystać 🙂 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@nat_not Dziękuję i mam nadzieję że wesprzesz nas 🙂 Jak widziałaś na przykładzie - nie działa 😞 Po prostu nie można wyszukać aukcji. Rozumiem ze jak ktoś szuka "nowe buty adidas model : xxx" to pewnie znajdzie  w ten sposób. Ale to nie sprawdza się w kolekcjach i Antykach gdzie bardzo dużo jest podane w opisie, bo to są rzeczy jednostkowe.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

HENIU-IKONY
#8 Zapaleniec#

ręce się załamują... kto wpada na takie pomysły by usuwać tak istotną funkcję ? Allegro gratuluje.... i współczuję.... i nie pozdrawiam.

oznacz moderatorów

mariuszposylek
#11 Animator#

Wyszukiwanie części samochodowych po nr OEM, OE zabiliście także.

oznacz moderatorów

kaja23_2005
#7 Wielbiciel#

Szanowni Allegro,

Po raz pięć tysięcy sto ósmy udowodniliście, że nie rozumiecie klientów. Chcecie zrobić z Allegro wyłącznie sklep z nowy  towarem, który się kupuje bez zadawania pytań, to powiedzcie to otwarcie.

Po co usuwać jakąś opcję, skoro dla X klientów jest NIEZBĘDNA! Jak znajdziesz na przykład, mądralo, który wpadłeś na ten pomysł, drukarkę postscriptową. Wiem, że nie wiesz co to jest, ale to DLA MNIE jest ta opcja, nie dla ciebie. Drukarka bez postscriptu nie obsługuje formatów drukarskich, nie nadaje się do testowania wydruków poligraficznych. Było ułatwienie, ale już go nie ma, bo Allegro

Jak znajdziesz kartę graficzną short profile?. Opisywaną jako short profile, shortprofile, profil krótki, profil niski, low prowile, lowprofile, lp... jak się chce coś znaleźć w Allegro to trzeba te wszystkie parametry wpisać, a teraz nie można

 

jak się szuka komputera, który jest na procku Ryzen 2600 to trzeba wpisać "szukaj w opisie" i w cydzyszłowie "Ryzen 2600" i na przykład dołożyć do tego konkretną kartę

Ktokolwiek, kto ma JAKIEKOLWIEK pojęcie o potrzebach użytkowników Allegro nawet przez sekundę nie wpadłby na pomysł wyłączania tej funkcji. To że, 75% klientów kupuje jak leci nie patrząc dokładnie na opis, to ja wiem, że to jest wasze marzenie - kupić towar X 30% drożej i nie zwrócić i najlepiej kupić go 5x aż będzie dobry. Są jednak tacy, którzy swoje pieniądze traktują z szacunkiem.

 

Zniszczyliście system komentarzy, zniszczyliście wiele super funkcji na portalu, teraz przyszedł czas na kolejną, bo ktoś, kto ma pewnie 23 lata zarabia 10 tys. i kupuje co chce po prostu nie wie jak używać allegro, ale je zmienia. Innego wytłumaczenia nie ma

oznacz moderatorów

Justmoose
#8 Zapaleniec#

Sprawdziłam przed chwilą wszystkie kompy w domu i rezultat jest dosyć dziwny - opcja 'szukaj też w opisach ofert' jest dostępna w trybie incognito na Chrome, jest też widoczna na Edge. Będąc zalogowanym do swojego konta Google i używając allegro - opcji tej nie ma.

 

I teraz już zupełnie nie wiem - zasugerowałam się postem admina allegro, że funkcja jest usuwana z racji dostępnych rozbudowanych filtrów... a wygląda to jak jakaś... awaria? Byłoby super, gdyby ktoś z allegro potwierdził co się dokładnie dzieje. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Justmoose Wyczyść cookies oraz cache przeglądarki i napisz czy pomogło.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów