anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - gdzie jest opcja szukaj w opisach ofert?

RED
#21 Demiurg#

Allegro gdzie jest opcja szukaj w aukcji ????

właśnie mi zniknęła opcja szukaj w aukcji - jak mam teraz znaleźć potrzebne produkty?

sorry ale po typie eanie czy nazwie lub głupawych podpowiedziach systemu nie tego nie znajdę

tak jak nie znajdą tego Kupujący, którzy chcą kupować towar u mnie

 

może by tak @_HolaOla_ @cloudcloud allegro napisało wcześniej, że planuje tą opcje wyłączyć

 

oznacz moderatorów
108 ODPOWIEDZI 108

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

blokada jest w ciasteczkach

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Justmoose u mnie ta opcja znika gdy przed logowaniem wybiera się brak zgody na śledzenie

a jak to pominiesz to jest

 

generalnie allegro nie ładnie się bawicie

jesteście jak pis który zablokował możliwość wystawiania faktur do paragonów bo były brane lewe faktury na paliwo - a zapomniano, że ta opcja ułatwia życie innym uczestnikom rynku

jak w waszej nowej rzeczywistości wyszukiwania po modelu eanie i czyms tam jeszcze znajdę produkt

 

"zielona konewka w kwiatki różowe z sitkiem do podlewania róż i cebuli i pomidorów 10l "?

 

jeden produkt może pasować do wielu urządzeń - tak jest z częściami samochodowymi czy komputerami

np: matryca do laptopa xxxx

 - jedna matryca może pasować do setek notebooków - sprzedawca ma wystawić 100 ofert z 1 produktem by go dobrze opisać????

- podobnie z autami skoda vw seat to podobne auta - tysiące aukcji z 1 produktem?

 

po co?

przestańcie kłamać że numer ean jest potrzebny do czegoś innego jak unifikacji ofert i wyświetlania jednej najtańszej lub lepiej opłaconej przez sprzedawcę czy też z waszego sklepu

Kupujący nie kupują po tym numerze

 

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@RED Wyłącz profilowanie na koncie https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/personalizacja no chyba, że jest Ci niezbędne.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

U mnie działa po usunięciu ciasteczek. Dodatkowo zaznaczyłem usuwanie cookie po każdym zamknięciu przeglądarki.

oznacz moderatorów

Mirek_Woj
#8 Zapaleniec#

Czy można przywrócić opcję “szukaj też w opisach ofert”?

Nie wszyscy sprzedający podają np. autora książki, przez co nie można ich odnaleźć.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

"dlatego właśnie zbieramy teraz konkretne przykłady, w których oferta nie jest możliwa do znalezienia bez szukania w opisach. Jeżeli je masz, podaj je tutaj, przekażemy dalej. Nie jest wykluczone, że dzięki nim zmienimy swoje plany." 

Czy Allegro zawsze będzie tak postępowało? Najpierw coś spieprzyć, a potem zbierać opinie? Toż to na głowie postawione. Trzeba było najpierw przeprowadzić konsultacje z użytkownikami, a dopiero później wprowadzać KORZYSTNE zmiany. Ale nie, Allegro z właściwą sobie arogancją ma w ... tylnej części ciała swoich użytkowników i postępuje według własnego widzimisię.

oznacz moderatorów

HENIU-IKONY
#8 Zapaleniec#

Rozbudowane filtry które nic nie wyszukuja, śmiechu warte .... porażka i brak słów.

oznacz moderatorów

HENIU-IKONY
#8 Zapaleniec#

rozbudowane filtry....tak... przykład: wyszukiwanie procesora i7-7500 w kategorii laptopy bez opcji "szukaj w opisach" znajduje 100 aukcji,

a z opcją "szukaj w opisach" 532 wyniki... mam to skomentować ? chyba nie ma takiej potrzeby.

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=i7-7500&order=p&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-en...

 

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=i7-7500&description=1&order=p&bmatch=baseline-produc...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@HENIU-IKONY Chyba jest, więc już wyjaśniam Ci różnicę.

A ta największa jest w wynikach wyszukiwania w podkategorii "IBM, Lenovo" (bez opisu - 25 sztuk, z opisem - 428 sztuk), do której zajrzałem. A w środku... większość lapków (tylko na pierwszej stronie, bo dalej nie chce mi się zaglądać) to takie z procesorem... Ryzen 3 3200U na pokładzie, które w wynikach wyszukiwania wyświetlają się tylko dlatego, że w opisie mają frazę "Potężna moc obliczeniowa, prawie 15% szybszy od i7-7500U"😂
A Ty przecież nie szukasz laptopa z procesorem AMD, prawda?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

w czasie, gdy pisałem swoje wypociny - ty krótko to ująłeś 🙂

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

Witajcie,

musiałem w końcu coś napisać,

bo się naprawdę dobrze bawię czytając niektóre - jakże odkrywcze - posty i odpowiedzi 😉

 

Teraz tak:

pierwszy link:

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=i7-7500&order=p&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-en...

widać że szuka po parametrach,

drugi zaś:

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=i7-7500&description=1&order=p&bmatch=baseline-produc...

parametry, tytuły i cały śmietnik w aukcjach 😉 

dlatego zwróciło 532 (na chwilę obecną) wyniki

 

Natomiast wyszukiwanie, które ja stosuje sobie wszędzie - wpisuje się je w pasku przeglądarki chrome:

site:https://allegro.pl i7-7500 

w tym konkretnym dziale - Laptopy znajduje już 104 (pierwsze wyszukiwanie 100) pozycje.

Najprawdopodobniej poza parametrem jest gdzieś jeszcze ta fraza (i7-7500) w jakimś tytule

 

Zaś te 532 wyniki ?!? 

He he, wystarczy, że w jednej aukcji w środku jest zdanie:

"Najnowszy procesor czterorowątkowy AMD Ryzen 3 3200U 2.6GHz + tryb TURBO 3.5GHz. Do dyspozycji 4 rdzenie logiczne (wątki) w systemie operacyjnym Windows 10. Potężna moc obliczeniowa, prawie 15% szybszy od i7-7500U, 3 razy wyższa wydajność od A6-9225."

I cała filozofia szukania w opisach idzie się ...  😛

 

Napiszę tak:

tego typu wyszukiwarka szukająca po parametrach jest super rozwiązaniem,

tylko jest jeden podstawowy warunek: 

- wszystkie parametry są wpisane i są wpisane poprawnie 🙂

 

Mnie też krew zalewa gdy widzę sprzedawcy "Januszy",

którzy uzupełniają je sobie wg swojej pokręconej wizji świata,

no i ostatnio coś sobie szukałem i nagle w takim wyszukiwaniu:

https://allegro.pl/kategoria/urzadzenia-sieciowe-serwery-plikow-nas-259438?bmatch=baseline-product-c...

widzę **piiip**ę, który ma wystawione (tak naprawdę prawie wszystkie jego aukcje, jak je sobie sprawdziłem) przedmioty, które w tytule mają dokładnie opisane że mają x dysków po 0HDD, a w parametrach (dyski w zestawie-brak informacji), a w (Łączna pojemność zainstalowanych dysków:2 TB).

No i  co nam po parametrach i wszystkich **piiip**ołach, które trzeba mozolnie wypełniać i każdy normalny sprzedawca to robi, a trafi się takie indywiduum, bo mu tak wygodnie i nie potrafi chyba obsłużyć formularza ze zrozumieniem wpisywanej treści.

No bo chyba uzupełnienie parametru dyski w zestawie, powinny być tak naprawdę 2 opcje: tak/nie - usunąć trzeba jak widać opcję (brak informacji), bo niektóre osoby przerasta jak widać ich podstawową wiedzę taki parametr, pomimo, że jak widać sprzedają naprawdę zaawansowany sprzęt - aż bałbym się zapytać takiego sprzedawcę o cokolwiek 😛

No a drugi parametr - "Łączna pojemność zainstalowanych dysków:2 TB" - no kurczę - przecież napisał w tytule, że dysków nie ma, to po jaką .... wpisuje 2TB i skąd to wytrzasnął???

Czy to od ilości możliwych do zainstalowania dysków? pewnie tak 😉 tylko już jak dodawali te TB, to niech też będą ładnie wyglądało dla niego 🙂

Pomijam już same opisy techniczne (wypunktowane w dolnych częściach opisów) przy tych NASach, bo też prawdziwe perełki 🙂

 

Ale i tak najlepszy wpis jaki do tej pory czytałem ze sporą nutką rozrzenienia i nostalgii 😛 był od pewnego Allegowicza, Allergowicza, czy jakoś tak, bo różnie się podpisywał  - pisał wszystko na wydechu jednym tchem wszystko wspaniałom polszczyznom bez żadnych kropek przecinków to był dopiero gość specjalnie napisałem jak on, bo miałem taką zlewkę w weekend, że nawet poniedziałek miło rozpocząłem.

 

Ale reasumując:

- wyszukiwarka z parametrami - jak najbardziej tak

- dodatkowa możliwość wyszukiwania w opisach - obowiązkowo

(bo faktycznie czasem trzeba coś dodatkowo wyszukać, czego nie ma w parametrach)

 

Ale jeszcze raz proszę - wpisujmy poprawnie parametry, zaś każdego "janusza", który takie rzeczy robi - zgłaszać do Allegro - niech usuwają takie aukcje do skutku aż zmądrzeje taki typ.

Zaś dodatkowe parametry typu EAN, jakieś bzdety z nazwami producenta, nie powinny mieć wpływu na wystawienie aukcji - chyba tam gdy znowu będę wystawiał kolejne aukcje będzie robiony masaż klawiatury w tym polu - to powinny być pola opcjonalne, a nie wymagane.

Dużo osób ma rację - jeśli mają jakiś starszy przedmiot, to czasem nie da się znaleźć - powinno się wtedy wpisywać cokolwiek, żeby w końcu Allegro zrozumiało, że to nie jest najważniejsze w parametrach aukcji.

Najważniejsze są poprawnie wpisane parametry, a nie jakieś rzeczy z sufitu - po co to komu?

No i ostatecznie - jestem zarówno po jednej i po drugiej stronie barykady 😉

Przeważnie kupuję, ale również niepotrzebne mi przedmioty sprzedaję, więc czasem zabiłbym **piiip**ów, którzy specjalnie licytują, a potem celowo nie płacą, a Allegro nic z tym sobie nie robi - tacy powinni być banowani i koniec. A z drugiej zaś strony zdarzają się naprawdę tacy sprzedawcy, którym też należałoby twarze poobijać dla zasady.

Kiedyś naprawdę obowiązywały jakieś zasady, czy ludzka życzliwość - obecnie już nie wspomnę, ja wiem, że każdy jakoś kombinuje, ale niech będą jakieś granice 🙂

No i tym ciekawym akcentem zakończę swój wywód 😛

Uff - w końcu się odważyłem 🤣

 

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

Jeszcze jedna fajna rzecz, którą nawet sam w powyższym poście wkleiłem z zacytowanej aukcji a dopiero przez przypadek spojrzałem:

"Najnowszy procesor czterorowątkowy AMD Ryzen 3 3200U 2.6GHz + tryb TURBO 3.5GHz. Do dyspozycji 4 rdzenie logiczne (wątki) w systemie operacyjnym Windows 10. Potężna moc obliczeniowa, prawie 15% szybszy od i7-7500U, 3 razy wyższa wydajność od A6-9225."

Jezu, też powinno się usuwać taką aukcję, gdzie jest pisana czysta nieprawda w takim przypadku i7-7500U kontra Ryzen 3 3200U - pomimo tego, że Intel jest z 3 kwartału 2016 - ale to jest i7:

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-7500U-vs-AMD-Ryzen-3-3200U/m171274vsm771805

Wiem, że testy testami ale bez przesady Ryzen 3 szybszy od Intel i7?

Ciekawe 😁

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@4d4mus Na cpu.userbenchmark.com patrzyłbym z przymrużeniem oka, bo dane tam potrafią być sporo przekłamane.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dkoziatek
#7 Wielbiciel#

Tragedia!

Szukanie bez opisow  jest katastrofa.

Np teraz szukalem "pilot do rolet 433mHz" ale beze tej opcji znajduje mi tylko jedna strone z nic nie wartymi wynikami a ostanio mialem wynikow na kolka stron.

Do czasu przywrucenia tej opcji nie bede korzystal z Allegro wcale. Allegro jest bezuzyteczne w tym momecie!

Zostaje tylko **piiip**s na ten moment.

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere Luzik 😉 wiem - dlatego napisałem, że testy testami a rzeczywistość swoje  - tym bardziej, że akurat tamte testy to testy stricte syntetyczne, bo nie ma fizycznej możliwości porównać tamtego i7 do obecnego Ryzena  🙂

Nawet pomimo tego, że AMD jest w nowszej technologii o 2nm litografia proca mniejsza, to jest jeszcze zupełnie inna sprawa dotycząca płyt obsługujących obydwa proce.

Nie widziałem płyty na jakiej siedział tamten i7, ale jestem prawie pewien, że Pcie miało przepustowość 2x, a w tym lapku szyna Pcie jest x3, obecny laptop z AMD obsługuje już dyski Nvme, a wtedy chodziły max ssd i na pewno Sata była pewnie II.

Idę o zakład, że gdyby wsadzić tamtego i7 do porównywalnej płyty co ma ten Ryzen, to nawet nie byłoby co porównywać - i nie nie jestem fanem Intela 😋 - obecnie przesiadłbym się na Ryzena 7 lub 9 a o Intelu bym zapomniał do czasu, aż dogonią AMD 😛

oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Dokładnie sprzedawcy manipulują opisami na potęgę a Allegro milczy ciesząc się z zysków na nabitych w butelkę klientach.

Tutaj większość aukcji jest sprzeczna sama w sobie, w jednym aukcji miejscu coś napisane że jest a w innym że nie ma a ty potem spróbuj się kłócić że niezgodne z opisem to w zależności co będzie bardziej na rękę sprzedawcy będzie wmawiał że ważniejsze było to wpisane tam na górze a nie tam na dole.

Albo tytuły typu "Super smartfon prawie jak iphone huawei samsung sony ..." i już zasięgi rosną 😐

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

@KostekMax 

Dlatego Allegro, skoro już i tak bez wazeliny wchodzi klientom w pewne miejsca, to powinni najpierw dać ban na sprzedaż po raz pierwszy na 24h, drugi raz na 3-7 dni, trzeci raz Permban - jednakże to samo powinni robić i z "januszami" Kupującymi, których jest ostatnio coś za dużo - bo się za bardzo rozbrykali, gdy ich tak Allegro popieściło i dało "dzieciom Neo" niebezpieczne zabawki do rączki - bo to jest dokładnie to pokolenie z tego okresu - obecne pokolenie nie jest aż tak bardzo tępe (tylko czasem jeszcze jest gorsze - ale to stado samo się na szczęście przerzedza - np. typ Zombifon sam wchodzi pod koła z nosem w telu) 😛

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

Słuchajcie wszyscy 🙂

@RED @KostekMax @dkoziatek @Knowhere @HENIU-IKONY 

jest ta nieszczęsna opcja - ale jest pewien haczyk 😛

Niestety za to Allegro powinno beknąć i za to na pewno zapłaci, gdy ktoś złoży pozew do UOKiK, bo to podchodzi pod podstawowe prawa i konstytucję 🙂

Sprawdziłem najpierw u siebie we wszystkich przeglądarkach jakie mam: Chrome, Opera, Edge - sprawdzałem normalnie i w trybie incognito - i co? i nic - nie miałem tego pola 😞

I cuś mnie tknęło 🤔

Ponieważ jak każdy nienawidzę gdy coś mi się narzuca i proponuje na siłę, więc standardowo wszędzie jak wyskakiwała mi ta informacja o zgodzie na ciasteczka, to wszędzie miałem wyklikane, że się nie zgadzam na profilowanie i już.

Wyczyściłem ciasteczka - i tym razem wyraziłem zgodę klikając Przejdź dalej i TADAM  -  JEST 🙂

Wszystko działa i jest pole wyszukaj w opisach - no kurde czary-mary - i to we wszystkich przeglądarkach.

Generalnie nie może to być uzależnione od tego, czy się zgadzam na profilowanie i funkcjonalność wtedy jest dostępna - jest to ograniczenie swobód obywatelskich, nie ważne jakiej jesteśmy opcji politycznej, religijnej, co lubimy itd.

Mam nadzieję, że moderatorzy szybko przekażą to info do działu technicznego, bo jak ktoś to zdąży komuś zgłosić - to tym razem za taki numer Allegro zapłaci za to ładną sumkę i będą nowe opłaty za pomysły z tematu "Jakie nowe opłaty zaserwuje nam Allegro" 😛

 

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

Ciasteczka przeważnie czyścimy tutaj:

Screenshot_1.png

i wtedy pojawia nam się:

Screenshot_2.png

oznacz moderatorów