anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro - gdzie jest opcja szukaj w opisach ofert?

RED
#21 Demiurg#

Allegro gdzie jest opcja szukaj w aukcji ????

właśnie mi zniknęła opcja szukaj w aukcji - jak mam teraz znaleźć potrzebne produkty?

sorry ale po typie eanie czy nazwie lub głupawych podpowiedziach systemu nie tego nie znajdę

tak jak nie znajdą tego Kupujący, którzy chcą kupować towar u mnie

 

może by tak @_HolaOla_ @cloudcloud allegro napisało wcześniej, że planuje tą opcje wyłączyć

 

oznacz moderatorów
108 ODPOWIEDZI 108

bogdan_se
#7 Wielbiciel#

Brak "szukaj też w opisach ofert"

w kompie są założone dwa konta Allegro od około 20 lat - na moim brak "szukaj też w opisach ofert" a na koncie żony jest opcja "szukaj też w opisach ofert". Ponadto historia wyszukiwanych ofert i podpowiedzi wyświetlają się na obu kontach ale na moim jest brak "szukaj też w opisach ofert".

Resetowanie ciasteczek i rożnych ustawień nic nie pomaga...

Dlaczego tak jest ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bogdan_se są testy na wybranej grupie, allegro dąży do tego żebyś kupił co im się podoba i według nich najlepiej pasuje do tego co szukasz 🙂

Dlatego masz na jednym koncie brak szukania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bogdan_se
#7 Wielbiciel#

OK dzięki, słyszałem o tych testach ale te problemy byly poruszane w 2020 roku a nadal tak jest. jedyne rozwiązanie to chyba wylogować się, znaleźć co trzeba i dopiero wtedy kupić 🙂

oznacz moderatorów

brat_chemik
#8 Zapaleniec#

Od kilku dni na większości komputerów zniknęła mi opcja "szukaj też w opisach ofert" zaznaczana ptaszkiem w przeglądarce głównej Allegro.

Teraz nie dość że sam nie mogę znaleźć niektórych  swoich przedmiotów  to klienci nie mogą znaleźć produktów o " wspólnym mianowniku" w moich ofertach.  Po to jest opis chyba żeby zawierał cechy produktu, jeżeli więc nie da się szukać po słowach w opisie to w ogóle traci to sens. Nie wszystkie przedmioty mają cechy pasujące do Waszych parametrów...

Co ciekawe w jednej sieci w tych samych przeglądarkach ta opcja jeszcze jest, na innych już nie ma... co się dzieje?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@brat_chemik Opcję usunięto testowo dla części użytkowników na dwa tygodnie. Po tym czasie ma wrócić.

oznacz moderatorów

sylbow
#7 Wielbiciel#

A jaki ma sens taki test i to jeszcze dla części użytkowników. Też nie mogę wyszukiwać i to mnie strasznie denerwuje i uniemożliwia odnalezienia tego czego szukam.  Moja odpowiedź na test - to chore coś ograniczać zamiast rozszerzać. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@sylbow Allegro chce tą opcję zlikwidować i obserwuje czy ludzie będą się burzyć..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

brat_chemik
#8 Zapaleniec#

Moderatorka napisała że docelowo chcą tą opcję wyłączyć....


 

 
Moderator

@Jeans-net @pinsplash @Knowhere Wiem już w czym problem. Tę opcję wyłączyliśmy testowo (na okres 2 tygodni) u połowy użytkowników, bo docelowo planujemy z niej zrezygnować.

Ponieważ jednak zgłaszacie, że wyniki standardowego wyszukiwania (nawet po zmianach, o których pisała @_HolaOla_) nie spełniają Waszych oczekiwań, przekazałam Wasze opinie do zespołu odpowiedzialnego za optymalizację pracy wyszukiwarki.


Ktoś pomógł Ci w rozwiązaniu problemu?
Kliknij To jest rozwiązanie! i pomóż innym znaleźć najlepszą odpowiedź!

Natalia
Allegro Gadane
Moderator
oznacz moderatorów

HENIU-IKONY
#8 Zapaleniec#

Po prostu ręce się załamują takimi działaniami allegro, szukam czegoś konkretnego i bez tej opcji szkoda tylko czasu, więc odpuszczam, więc nie kupię, będę szukac gdzie indziej, allegro nie zarobi, ja nie kupie i powoli będę opuszczać allegro - ciekawa polityka. Bardzo delikatnie tutaj to napisałem ale oczywiście cisną się na usta ciężkie słowa i takie też wirtualnie przesyłam allegro pisane z coraz to mniejszej litery.

oznacz moderatorów

jgaluszka
#8 Zapaleniec#

Usuwanie opcji "Szukaj też w opisach ofert" jest bez sensu. Miałoby to sens jeśli byłoby rozszerzone znacznie menu parametrów wyszukiwania po prawej stronie ekranu.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Może allegro zakłada, że skoro są wymagane parametry, takie jak model, marka, kod producenta, to wyszukiwanie w opisie już nie będzie potrzebne 😄

Było jakieś info dlaczego to usuwają? Pewnie dostanę odpowiedź typu: "badania allegro wykazują, że tylko 1% użytkowników korzysta z tej funkcji". Nikomu ta opcja nie przeszkadza, dla jednych jest potrzebna, inni nie zwracają uwagi.

Pamiętajcie, że nie tylko parametry określają produkt. To, że wprowadzicie ogromną liczbę parametrów wymaganych nie zawsze sprawi, że ktoś odnajdzie ten konkretny przedmiot.

Przykład:

  • 100 sprzedawców sprzedaje jakiś szklany czajnik, który znajduje się w bazie produktów.
  • Kupujący szuka szklany czajnik ze stalowym dzióbkiem
  • Jeden sprzedawca ma w opisie wzmiankę: "stalowy dzióbek", bo sam stworzył opis pomijając opis hurtownika i to on sprzeda ten czajnik kupującemu

Wiem, że oferta ma opcjonalne pole "Cechy Dodatkowe", lecz nie można tego edytować jeżeli pierwsza osoba doda produkt do bazy, a nie każdemu chce się zgłaszać błędów w produktach, bo cała baza ma błędne dane...

To jest tylko jeden przykład. Kupujący są różni i na pewno znajdują się frazy spoza listy parametrów...

oznacz moderatorów

HENIU-IKONY
#8 Zapaleniec#

Jako następny rewolucyjny krok proponuję aby allegro w ogóle usunęło wyszukiwarkę przedmiotów oraz również kategorie- wtedy będzie to dopiero rewolucja na skalę globalną i allegro wzniesie się tym samym na wyżyny swojego ......

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Allegro to taki dyktator "coś to przypomina" My będziemy inni ,my będziemy słuchać ludzi no będziemy ale tylko jak nam będzie pasowało

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

@brat_chemik @LEW433 @DarkStoorM @pinsplash @sylbow @xyz96 

znalazłem odpowiedź 

4d4mus_0-1593031562669.png

 

przeczytajcie ten temat - przed chwilą dodałem jak to rozwiązać 

4d4mus_1-1593031562670.png

 

na końcu tematu:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-gdzie-jest-opcja-szukaj-w-aukcji/m...

 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Zamykasz okno z otwartym allegro.

Usuwasz cookies.

Po ponownym otwarciu allegro w wyskakującym oknie nie wyrażasz zgody na ciasteczka.

I działa. Logowanie nie wpływa na brak opcji. 

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

@akcesoria-net-pl 

Tak, ale jest drobne maluteńkie ale ...

Bardzo dużo ludzi nie zna się na kompach - sorki, ale to jest fakt 😞

dlatego trzeba powklejać jakieś prnscrny lub łopatologicznie wyjaśnić,

na wszelki wypadek w tamtym poście to zrobiłem 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@4d4mus

Zainstalować
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/cookie-autodelete/
https://chrome.google.com/webstore/detail/cookie-autodelete/fhcgjolkccmbidfldomjliifgaodjagh
skonfigurować (chociaż to za mocne słowo w przypadku tego dodatku, bo aż tak wiele opcji nie ma) i po bólu.

Ewentualnie to
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/redirector/
https://chrome.google.com/webstore/detail/redirector/ocgpenflpmgnfapjedencafcfakcekcd
i ustawić przekierowanie linków tak, żeby zawsze dodawał do URL-a parametr &description=1 (dopóki allegro nie wycofa tej opcji całkowicie, będzie działać).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@4d4mus wiem🤣

ale założyłem, że umio obsłużyć gugla w wersji podstawowej

https://www.google.com/search?client=opera&q=jak+usunąć+cookies&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

oznacz moderatorów

4d4mus
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere @akcesoria-net-pl 

Panowie, ja to mam w małym paznokciu u nogi 😉

ale naprawdę byście się zdziwili, jak to wygląda u osób, które dopiero dostały komputer, szczególnie u osób starszych.

Jest to panika w oczach, że coś popsują - obsłużyć Googla ?!? really?!?

to już jest wyczyn wszechczasów - najechanie myszką na coś i trafienie w to - to jest wyczynem 🙂

Po iluś próbach i uruchomieniach kompa, gdy jako-tako opanowana jest sztuka obsługi myszki, dopiero zaczyna się zabawa, że nie wspomnę o pisaniu na klawiaturze metodą biblijną (szukajcie a znajdziecie).

Później są telefony w nocy, że coś popsułem, bo komputer piszczy, nie chce się zamknąć/włączyć, skrót na pulpicie się przesunął, itp. itd.

Tak jest przy początkach - a co, gdy wnuczek/wnuczka pokazali jak szukać na Allegro i teraz nie ma wyszukiwarki (w opisach)???

Czy wy myślicie, że oni wiedzą co to są cookies - a już ich usunięcie to "mission impossible", czy ludzie korzystają ze skrótów Ctrl+F5 lub Ctrl+R - wielu pierwszy raz o tym teraz pewnie przeczytało 🙂

Niestety, wiem jak jest - wiele osób na pewno to przerabiało z kimś takim i wie co to jest.

Dlatego uważam, że uwarunkowanie od możliwości skorzystania z dodatkowego przeszukiwania w aukcjach istniejące dopiero po wyrażeniu zgody na korzystanie z cookies w bardzo poważnym stopniu zahacza o konstytucje i ograniczanie swobód obywatelskich, w szczególności takim osobom - a w szczególności poprzez wyrażenie zgody poprzez takie śledzenie połączone z profilowaniem użytkownika poprzez cookies - ta opcja musi zostać jak najszybciej wykluczona z cookies, bo naprawdę grozi to Allegro bardzo poważnymi konsekwencjami prawno-finansowymi z niezgodnością z konstytucją i kodeksem cywilno-prawnym.

Było to poruszone w którymś temacie, gdy chodziło o wrzucenie klienta na czarną listę - to jest ta sama opcja, tylko teraz zastosowało taką czarną listę samo Allegro nie przemyślawszy decyzji, ani konsekwencji, które wynikają z zastosowania takiego rozwiązania w stosunku do wszystkich kupujących i sprzedających, bo są ukrywane przed kupującymi wyniki w pewien mocno podejrzany sposób.

Moderatorzy @_HolaOla_ @cloudcloud  - czy możecie to przekazać do odpowiednich osób, zanim ktoś nie zgłosi tego faktu do jakiejś instancji?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@4d4mus Tak, wszystkie opinie i sugestie związane z tym tematem, które pojawiły się na Allegro Gadane przekazaliśmy już do zespołu odpowiedzialnego za to rozwiązanie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów