anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie

obuwie_online
#7 Wielbiciel#

Cześć ! jakie macie doświadczenia z allegro lokalnie ? jak sprzedaż ? zastanawiam się nad wejściem tam .Posłucham waszym rad.

Pozdrawiam !

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Client:44052296
#21 Demiurg#

@obuwie_online  lepiej zostań na normalnym allegro 😃

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@obuwie_online 

Na pewno nie nadaje się to (może nie w ogóle, ale przynajmniej zdecydowanie mniej) na firmowe konto. Chodzi o obsługę sprzedaży, która przy większej (więcej niż "garażowa" ilości ofert) szybko zacznie Ci działać na nerwy gdy będziesz chciał coś wystawić ponownie albo posortować oferty w zakładkach. Pod pewnym względem jest trochę łatwiej, bo brak produktyzacji (jak na allegro) sprawia, że wystawiasz sobie po swojemu. Łatwiej też policzyć zw względu na system opłat, a w przypadku braku zapłaty w ciągu 5 dni (czyli też jest inaczej) nie naliczy Ci się prowizja od sprzedaży (poza opcjami z odbiorem osobistym i pobraniem). Z widocznością na allegro głównym też będzie problem przy konkurencji w asortymencie z butami.

Na początku radzę spróbować wystawić coś prywatnie i przyjrzeć się jak to wygląda w praktyce. Na szerokie wody nie ma się co puszczać, bo się utopisz 🙂 A - i nie licz na komentarze umacniające Twoją pozycję, bo tych nie ma 😉

Tutaj masz wątek z tym co by należało poprawić, ale do tego droga daleka, z tego co się zdążyłem zorientować ;]

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@obuwie_online Osobiście odradzam ,chyba że boisz się uczciwej sprzedaży jak i ocen klientów .AL to zbieranina różnego typu sprzedawców od uczciwych drobnych sprzedawców po takich co za nic mają klientów. Sam wybieraj.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Ja mam dobre doświadczenia, ale moja opinia jest pisana z punktu widzenia sprzedaży garażowej a nie profesjonalnego handlu 🙂

Wg mnie warto tam wystawić część towaru z powodu niższej prowizji (w większości przypadków), braku prowizji od kosztów wysyłki i braku trafności, więc od razu po wystawieniu oferty jest mnóstwo wyświetleń. Nie trzeba też uzupełniać EANów i mnóstwa innych obowiązkowych parametrów. Są też często promocje z wyróżnieniem za 1 zł na all. lokalnie+zwykłym allegro. Za 1 zł. Twoja aukcja jest wyróżniona na zwykłym Allegro 🙂 Ale pewnie takie promocje są tylko dla kont zwykłych, niestety tylko na koncie zwykłym możesz tam również udostępnić paczkomat po stawce 8,99. Wiadomo, że z założenia jest to serwis dla Januszy, którzy czasem coś sprzedadzą, więc nie ma tam żadnej automatyzacji sprzedaży.

oznacz moderatorów