anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

allegro minikurier inpost nie podjeżdza po paczki

MAMY ROZWIĄZANIE!
qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Nie mogę nigdzie nadać przesyłki zamówionej przez Allegro Minikurier, a kurier nie odbiera(zamówiony podjazd).

Kiedy zaznaczam że sam nadam , nic to nie daje, nigdzie nie chcą przyjąć paczki, bo nie mają w systemie.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@qtop-pl napisz proszę o jakie zamówienie chodzi.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Chodzi o ogół, dlaczego nie mogę nadać tych paczek w punkcie, skoro jest taka opcja do zaznaczenia?

Na ten moment leży mi paczka 474400356258370317489972.

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

Dzień dobry @qtop-pl ,

uprzejmie informuję, że przesyłki można nadać tylko zgodnie ze sposobem wybranym podczas generowania etykiety nadawczej. W tym wypadku zostało do niej wybrane nadanie za pośrednictwem odbioru paczki przez Kuriera, więc nie będzie możliwe nadanie jej w PaczkoPunkcie.

W kwestii realizacji zlecenia odbioru proszę o kontakt na adres pomoc@inpost.pl oraz o podanie opisu sytuacji, numeru zlecenia i adresu jego realizacji.

Proszę także o podanie w wiadomości danych kontaktowych.

W imieniu firmy InPost przepraszam za niedogodności.

 

oznacz moderatorów
na-obcasach
#11 Animator#

@InPost ,z WzA nie można nadać paczek Kurier InPost inaczej niż podjazd kuriera.A jak to jest w przypadku Managera InPost.Da się tam wygenerować etykietę zamówienia z allegro,tak żeby przy tej formie dostawy,można było nadać paczkę w paczkopunkcie?,czy też pozostaje tylko zamówienie kuriera po odbiór paczki

oznacz moderatorów
keichi
#13 Ambasador#

Tak, w Managerze Inpost bez problemu możesz nadać przesyłkę kurierską w Paczkomacie. 

oznacz moderatorów
qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Nadal nie wiem czy jest możliwość nadania takiej przesyłki bez zamawiania podjazdu.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przesyłki Allegro miniKurier24 InPost albo Allegro Kurier24 InPost, nadasz przez Wysyłam z Allegro wyłącznie, jeśli zamówisz podjazd kuriera lub zaniesiesz przesyłki do oddziału InPost.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier24-inpost-oraz-allegro-minikurier24-inpost-inform...

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Bzdury piszesz @LEW433 - tutaj ważną kwestią jest, jaka etykieta została wygenerowana. Jeśli 'nadam paczkę w paczkomacie' to nadasz wszędzie, jeśli kurier, to tylko kurier, nie wiem jak wygląda sprawa z paczko punktami, ale przypuszczam, że paczkomatowe przyjmą. 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Tak jest w regulaminie Allegro, doczytałam więc?🤔

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Musisz wybrać odpowiednią opcję nadania już podczas generowania etykiety. Kurier nie podjedzie po przesyłki, które mają status nadania w paczkomacie. Ja robię tak: na pierwszych przynajmniej 5 przesyłek generuję etykiety dla kuriera i zamawiam podjazd, na kolejne to różnie - jeśli wiem, że się nie wyrobię to paczkomaty. Kurier odbierze WSZYSTKIE przesyłki. Gdybyś miał więcej pytań, pytaj - z impostem jestem dość dobrze zaznajomiony 😉

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

My nadajemy poprzez menadżera i tam podczas importu możemy wybrać sposób nadania. Tak na marginesie. Nie wiem czy to tylko u nas ale niedaleko mamy epake i tam możemy zostawić paczkę z każdym sposobem nadania (paczkomat, kurier, paczkopunkt)

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Nie wiem, jak działa epaka, pewnie mają umowę podpisaną na wszystkie rodzaje paczek. Jeśli korzystasz z managera to tak, jak pisałem wcześniej - musisz mieć etykietę z opcją odbioru przez kuriera a najlepiej 5, żeby podjazd był bezpłatny. W managerze zaznaczasz te paczki po które ma podjechać kurier i go zamawiasz. 

oznacz moderatorów
qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Możesz uściślić, co mam zmienić w momencie nadawania paczki.

Przy późniejszym wyborze nadania w paczkomacie, nic nie działa(nigdzie nie mogę jej nadać, i tak muszę zamówić kuriera, taki patent na zarabianiu na podjazdach?)

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

W momencie generowania etykiety MUSISZ wybrać kuriera. Nie wiem jak bardziej obrazowo Ci to przedstawić...

oznacz moderatorów
qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Ale właśnie mi chodzi żebym mógł je nadać sam... obojętnie, czy w punkcie, czy w paczkomacie, żeby wyszły nie zależnie od kuriera.

oznacz moderatorów
biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Niektórym nie pomożesz...

oznacz moderatorów
qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Żeby pomóc, trzeba najpierw zrozumieć o co chodzi...

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

W momencie tworzenia wysyłki wybierasz jak chcesz wysłać, proste.

oznacz moderatorów
qtop-pl
#9 Pomysłodawca#

Nadaję przez Allegro, nie ma opcji wyboru jak chcesz nadać, kurier czy Paczkomat lub jakiś punkt, mogę zmienić miejsce odbioru przesyłki przez kuriera i to czy przesyłkę klient dostanie na adres czy odbierze z paczkomatu i tyle.

oznacz moderatorów