anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nie anuluje transakcji po 7 lub 14 dniach- brak realnej zmiany

MAMY ROZWIĄZANIE!
netrot
#8 Zapaleniec#

W allegro dla licytacji posiadamy 3 warianty "anulowania"
Nowe zasady są nieskuteczne, gdyż klient zapomina po kilku dniach zapłacić i tym bardziej wybrać jak zamierza zapłacić. 

1. Po wybraniu - Szybkie płatności elektroniczne

  • Czas na zapłatę: 7 dni
  • Dotyczy: płatności Allegro Finanse oraz innych szybkich przelewów

2. Po wybraniu- Tradycyjny przelew bankowy

  • Czas na zapłatę: 14 dni
  • Dotyczy: standardowych przelewów międzybankowych

3. Brak wyboru metody płatności (najczęstszy wariant)

  • Czas na zapłatę: 30 dni
  • Dotyczy: sytuacji, gdy kupujący nie wybierze żadnej opcji płatności po zakończeniu aukcji

    Podsumowując:

    Brak realnej zmiany: W praktyce, kupujący albo płacą w ciągu kilku dni od zakończenia aukcji, albo sprzedający muszą czekać pełne 30 dni. @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  
oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@netrot Dziękuję, że podzieliłeś się tą opinią. Jakie zmiany w tym obszarze proponujesz?

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@nat_not wprowadzenie jednego obligatoryjnego terminu

oznacz moderatorów
netrot
#8 Zapaleniec#

Jednolity termin 7 dni na zapłatę dla aukcji kup teraz i licytacji

Proponuję wprowadzenie jednolitego terminu 7 dni na dokonanie płatności, niezależnie od wybranej metody płatności lub braku jej wyboru.

Takie rozwiązanie przyniosłoby następujące korzyści:

1. Uproszczenie i ujednolicenie zasad dla kupujących w przypadku aukcji kup teraz i licytacji
2. Eliminacja zamętu związanego z różnymi terminami i pretensji do sprzedających
3. Przyśpieszenie procesu finalizacji transakcji
4. Ułatwienie zarządzania sprzedażą dla sprzedających bez nadmiernego oczekiwania na zapłatę

Zdarzają się sytuacje, gdy dwóch kolejnych zwycięzców licytacji nie dokonuje płatności, co zmusza mnie do czekania aż 60 dni, zanim mogę ponownie wystawić przedmiot. To ogromna strata czasu, zwłaszcza gdy wiem, że było wielu innych zainteresowanych kupujących do których nie pozwalają się Państwo skontaktować.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Ja również postuluję o skrócenie tego absurdalnie długiego czasu 30 dni w przypadku braku wyboru metody płatności.
Niedawno nastąpiły zmiany na lepsze ale nie wiedziałem że w przypadku braku wyboru metody płatności nadal jest to 30 dni czekania...

Przez długi czas nie wystawiałem licytacji właśnie z tego powodu.
Ostatnio postanowiłem dać jednak kolejną szansę tej metodzie sprzedaży i co? 
Dwie aukcje zakończone sprzedażą, kompletna olewka ze strony kupujących i oczywiście muszę czekać miesiąc.

PORAŻKA ☹️

@RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@netrot @RED @komis-bell Dzięki, przekazałam wasze opinie. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
netrot
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi Super, proszę o informację czy i jaka została podjęta decyzja.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@netrot Ostatnią zmianę wprowadzali chyba ze 3 lata więc na kolejną też przyjdzie nam poczekać...

oznacz moderatorów
netrot
#8 Zapaleniec#

Zmiany są bardzo poważne i wprowadziły dodatkowe zamieszanie zamiast jednolitego terminu mamy 3 terminy i pogorszenie sytuacji więc kiedy jak nie teraz pochylić się nad tematem.

oznacz moderatorów
netrot
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Jaki postęp poczyniono w tej sprawie ? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
netrot
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Jaki postęp poczyniono w tej sprawie ? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@netrot W przypadku jakichkolwiek zmian w tym zakresie, z pewnością będziemy was informować na forum, jak i w aktualnościach Allegro. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
netrot
#8 Zapaleniec#

@w_kiwiDziękuję serdecznie za odpowiedź. Miedzy zdaniami domyślam się, że jest zwrotna odpowiedź pozytywna, ale nie wiadomo jakie będą zmiany jeszcze dokładnie w tym etmacie wprowadzone, tak ?

oznacz moderatorów
netrot
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Czy coś wiadomo w sprawie? Pragnę podkreślić, że upłynęło już 10 dni. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@netrot dla Ciebie, choć @w_kiwi pewnie też o tym nie wie... Kiedyś pytano o postulowane zmiany na  A.Lokalnie. Były postulaty. Nic z tego nie wynikło. Pojawiały się czasem zmiany kosmetyczne, jak to 7 dni ( jak widac nieskuteczne). Podejrzewam ze mówimy o latach ( jeśli w ogóle) a nie o dniach czy tygodniach.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@netrot Znając Allegro i ich tempo - myślę, że jeśli zobaczymy jakieś zmiany w tej kwestii to nie szybciej niż pod koniec przyszłego roku o ile w ogóle jakieś zmiany się pojawią.

Obym się mylił 🙄

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@netrot tak jak pisała Wiktoria, jeśli decyzja zostanie podjęta i zdecydujemy się na wprowadzenie jakichkolwiek zmian w tym zakresie na pewno będziemy Was o tym informować. Niemniej to raczej bliżej nieokreślona przyszłość, niż kwestia kilku dni. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ To niebywałe, że Allegro po dłuugim czasie wprowadziło zmiany na które czekało naprawdę wielu użytkowników ale finalnie kompletnie nic się nie zmieniło bo nadal trzeba czekać 30 dni jeśli ktoś sobie zalicytuje dla zabawy lub od niechcenia 🤣

Ktoś kto chce zapłacić za licytację wybierze metodę dostawy i zapłaci.
Ktoś kto nie chce zapłacić - nie będzie wybierał metody dostawy więc trzeba czekać 30 dni...

Pisałem to już nie raz tu na forum i napiszę po raz kolejny.

W 1969 roku ludzie wylądowali na księżycu przy pomocy komputerów o mocy obliczeniowej kalkulatora a w 2024 roku z tak rozwiniętą technologią, programowaniem itd. Allegro nie potrafi wprowadzić w życie tak prostej i banalnej zmiany jak ograniczenie czasu na opłacenie licytacji.
(Pomijam już tu w ogóle kwestię skąd wziął się ten absurdalnie długi termin 30 dni.)

Allegro po latach czekania wprowadza zmianę która niczego nie zmienia.

To nawet nie jest śmieszne.

dsfdshh.jpg


oznacz moderatorów