anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro ONE BOX - Dodatkowe opłaty

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

Hej,

Ostatnio zauważyłam że naliczyli mi dodatkowo 204,55 zł za przesyłkę 12szt wkładów ( 450g tyle waży jedna sztuka). Dodatkowa opłata za paczke gabarytową i wage ponad 31.5kg

Paczka na logike z kartonem waży maksymalnie 7kg, Złożyłam reklamacje i odrzucili ją twierdząc że paczka ważyła 40kg. Zadzwoniłam do klienta i potwierdził że dostał 12 szt wkładów i podał nawet wymiary paczki na oko.

Czy ktoś miał taki problem ? Gdzie najlepiej uzyskać rekompensatę / odszkodowanie za stracony czas za próbę wyłudzenia dodatkowej opłaty ?

Uważnie sprawdźcie rozliczenia Allegro bo opłat jest dużo i łatwo przeoczyć takie coś

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A jakie były (dokładne) wymiary paczki?

oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

20x30x15

 

szer x dł x wys

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Wysłane przez Wysyłam z Allegro? Czy takie wymiary też były wpisane na liście przewozowym?

oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

wysyłam przez allegro , wymiary na liście troche inne sory o takie : 

paczka
Wymiary i waga
30 x 30 x 15cm, waga 7.0kg
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A to ciekawe 😮

Zawołajmy moderatorki  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Przygotuj nr zamówienia, może coś wykopią

oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

Wszystko mam gotowe, tu chodzi też o to że dla mnie to próba wyłudzenia jest bo klient potwierdza również co dostał i ile ważyło , jest także fv 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PSORBIX gabarytowa wychodzi 2,7 kg i co im zrobisz 😄  Proponuje zmienić przewoźnika !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

No bez karni nie mogą być, może ktoś miał też taki problem, albo zna się na takich próbach wyłudzenia

oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

Akurat wyłaczam tą forme dostawy i tak jest to 1% moich paczek

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PSORBIX @DarkStoorM myślę że i UPS i DPD rekompensują se dopłatami niską stawkę jaką dali allegro za przesyłki 😞 a nuż jeden z drugim się nie dopatrzą i siup są do przodu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

No też tak myśle ale takie próby wyłudzenia są karalne, i dlatego też pytam gdzie najlepiej i do kogo się udać po odszkodowanie, rekompensatę za wyrządzone krzywdy i stracony czas, teraz dokładnie codziennie sprawdzam rozliczenia 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PSORBIX zgłoś to oficjalnie do UOKiK 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PSORBIX szkoda czasu, lepiej zgłoś do UOKiK i zmień przewoźnika, przecież ta dostawa nie jest obowiązkowa 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Ja tylko czekam aż zmuszą nas do dodania tego przewoźnika, aby utrzymać Smart! Oby nie 😞

@PSORBIX Szkoda, że nie masz zdjęcia tej paczki, możliwe, że byłoby bardzo przydatne w tej sytuacji

oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

No szkoda, już trochę czasu zmarnowane, nie odzyskam go ale lubie doprowadzać sprawę do końca

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PSORBIX Godzinę temu złożyłaś odwołanie od decyzji reklamacyjnej, więc poczekaj proszę na jej rozpatrzenie. Zgodnie z zasadami odpowiedź od nas w tej sprawie otrzymasz do 14 dni od daty złożenia odwołania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

Tak, ale próbuje zasięgnąć informacji bo dla mnie to wygląda na próbę wyłudzenia, co dalej z czymś takim robić 

oznacz moderatorów

PSORBIX
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ Pierwsza decyzja reklamacyjna też ma duży wpływ na niekompetencje pracowników Waszej flagowej metody dostawy i według mnie świadczy o tym, że po prostu została wydana ot tak bez żadnego potwierdzenia moich dowodów 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PSORBIX Dlatego też jeśli się z nią nie zgadzasz, masz prawo złożyć od niej odwołanie, co zresztą już zrobiłaś. Sprawa zostanie przeanalizowana ponownie przez inną osobę odpowiedzialną za reklamacje. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów