anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro one box-kurier odbiera paczki na drugi dzień , a allegro informuje klienta że dostawa jutro

MAMY ROZWIĄZANIE!
maximpreza
#11 Animator#

Zakupy zrobione w moim sklepie do godziny 13 są wysyłane w tym samym dniu.

Allegro informuje też o tym Klienta .

Wrzucając paczkę do paczkomatu allegro one box o godzinie 13.05 kurier odbiera ją dopiero w następnym dniu , co oznacza ,że paczka nie dotrze na czas.

Jaka jest godzina graniczna podjazdu kuriera do paczkomatów allegro one box ?

Zaznaczę ,że chodzi o paczkomat one box w Gliwicach na dworcowej koło biedronki.

Zrobiłem też test i wczoraj wrzuciłem paczkę do tego paczkomatu o godzinie 11.31 i oczywiście kurier jej nie odebrał . Odebrał ją dopiero dzisiaj.

Jeśli to ma tak działać to trzeba będzie zrezygnować z tej metody wysyłek.

oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63
smykowo24_pl
#9 Pomysłodawca#

Niestety zgłaszanie konkretnych paczek nic nie daje ... Widzę, że sprawa jest ogólna, nie tylko w moim rejonie... Allegro wprowadza obowiązkowe przesyłki a nie jest na to gotowe - a my  sprzedający mamy problem, a allegro udaje, że tego nie widzi ... Każda sprawa się rozmywa... Kiedyś do 19 czekałam na kuriera -  bo z infolinii miałam informację, że będzie ... i nikt nie przyjechał ... Ostatnio paczka wrzucona do automatu po 9 i też nie została odebrana... Więc proszę nie szukać wyjaśnień w poszczególnych paczkach - tylko zainteresować się problemem ogólnie ! I może ktoś wpadnie na to, że nie jesteście jeszcze gotowi aby wprowadzać Wasze przesyłki jako obowiązkowe !!!!! Kiedyś dostałam odpowiedź, że przecież mogę usunąć Wasze przesyłki... no cóż zatkało mnie...wiadomo, że wtedy stracę smart. W inpost jak jest napisane, że można wrzucić do 15:00 to tak jest i paczki zostają odbierane w terminie - więc się da!!!!!!

oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Nie stracisz SMART, jeżeli zostawisz sobie tylko "Allegro One, One Kurier" (obsługiwany przez kurierów Allegro). My już tak zrobiliśmy. Gdy zamówiliśmy "Allegro One" (UPS) ostatni raz w środę (daliśmy wiele szans i na 100% przesyłek dla UPS, NIGDY NIE ZOSTAŁY ONE ODEBRANE ZGODNIE Z DEKLARACJĄ!), to kurier dojechał do nas w piątek po 16:00. W tym czasie zamówiliśmy na nasz koszt InPost w czwartek (bo UPS nie przyjechał ani w środę, ani w czwartek), InPost odebrał w czwartek, dostarczył w piątek około południa. Kurier UPS jeszcze miał czelność rzec, że "on specjalnie po tę paczkę przyjechał". Odpowiedzieliśmy, że już za późno, że już dostarczona 😉 Co ciekawe, kolejny raz przyjechał po tę samą przesyłkę jeszcze w poniedziałek :))))))))))))

www_e_sklep_pl_0-1706050811960.png

 

Piotr
oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Aj przepraszam... zapomniałem, że Allegro One, One Kurier jest tylko w dużych miastach... to faktycznie można stracić Smart, chyba, że włączy się DPD (chyba?). Ja tu taki "fafarafa" z "warszafki" i rozpędziłem się z tą sugestią wyłączenia UPS 😞 Pardon!

Piotr
oznacz moderatorów
meduza
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   dlaczego w Auchan Krasne/Rzeszów kurier odbiera przesyłki o godz 9 skoro graniczna godzina to 15?

oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

Jak widać problem jest globalny. Prosimy o kompleksowe wyjaśnienia. Dlaczego kurier UPS, z którym macie podpisaną umowę nie wywiązuje się z niej. Czemu płacimy za paczki, które nie są odbierane zgodnie z deklaracjami?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@meduza @mazuronline24 Ponownie sugeruję złożenie reklamacji przez formularz, który wskazała wcześniej Monika.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
meduza
#12 Orędownik#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  ale to jest standard a nie jednorazowa przesyłka

oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

Ponownie sugeruje zajęcie się sprawą kompleksowo a nie zrzucanie odpowiedzialności na sprzedających aby reklamowali to, że umowa nie działa w całym kraju. Wyciągnij rejestr od UPS i zobacz z których paczkomatów przesyłki są odbierane wcześniej niż deklaruje UPS. Zapewne skala jest ogromna. Może warto renegocjować umowę z UPS, skoro się nie wywiązują. To wasza umowa na usługi kurierskie a nie nasza sprzedających... @nat_not jaki masz problem aby tak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mazuronline24 ponieważ problem z paczkami mają tylko sprzedawcy więc niech rozwiązują swoje problemy sami, na prawdę ktoś spodziewa się, że allegro się tym zajmie? xD 

Ja ze swojej strony od dawna proponuje robić zlecenia odbioru OSOBNO DLA KAŻDEJ PRZESYŁKI a godzinę graniczną w przypadku wysyłki tego samego dnia ustawić na 0:30 - przynajmniej statystyki będą ok. 

Co do "Wyciągnij rejestr od UPS i zobacz z których paczkomatów przesyłki są odbierane wcześniej niż deklaruje UPS. Zapewne skala jest ogromna." 

Proponuje wyciągnąć statystyki z punktów a nie automatów tam czasami paczki leżą kilka dni. 

oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

@sl-aw-ekmoże warto by zebrać sprzedający którym jeszcze "zależy" i zrobić w końcu jakąś zmianę na + dla nas. W sumie bez sprzedających nie ma allegro. No chyba, że mocno poszerzą asortyment własnego sklepu :).

W całej sytuacji nieodbierania przesyłek z paczkomatów allegro one przez kuriera w zadeklarowanym czasie najbardziej rozzłościło mnie to, że jeden kupujący napisał bezpośredni do Allegro, że nie ma przesyłki a miał być i Allegro odpisało mu, że sprzedający nie nadał w terminie. SZOK!

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@mazuronline24 nie wiem czy wiesz, ale gdyby odebrał w terminie i później gdzieś ta paczka krążyła tydzień po oddziałach i w końcu kupujący skontaktowałby się z allegro z pytaniem co z jego przesyłką to allegro odpisałoby "nie wiemy, za przesyłkę do momentu doręczenia odpowiada SPRZEDAWCA!" 

oznacz moderatorów
mazuronline24
#9 Pomysłodawca#

@sl-aw-ek To w sumie nie było by kłamstwo. A stwierdzenie, że nie została nadana w terminie jest kłamstwem.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@meduza @mazuronline24 @sl-aw-ek 

Monitorujemy jakość usług świadczonych przez przewoźników, z którymi współpracujemy. Wasze opinie również mają dla nas znaczenie. Niemniej na tym etapie konieczne jest zgłaszanie każdego przypadku nieprawidłowej realizacji usługi przez formularz reklamacyjny. Tylko w ten sposób przewoźnik może się odnieść do Waszych skarg, analizując konkretne sytuacje.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
smykowo24_pl
#9 Pomysłodawca#

Widać, że nie wie Pani o czym pisze... Zgłaszamy globalny problem i nie mamy czasu każdej przesyłki reklamować osobno ! Bo nie są to pojedyncze sytuacje ... A z doświadczenia wiemy, że zgłaszanie reklamacji nic nie daje.... naprawdę mamy dużo swojej pracy , a allegro znowu chce naszym kosztem i naszą pracą uzyskać poprawę jakości SWOICH usług. Przeanalizuje SAMI SWOJE przesyłki - tu nie trzeba składać reklamacji aby było wiadomo, że nie wywiązujecie się z WŁASNYCH ustaleń i regulaminów.

oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

@sl-aw-ek myślę, że Allegro też ma problem. Jasne już jest to, że większość kupujących, którzy z ciekawości wybrali dostawę "Allegro One Box" przekonali się, że przesyłki dostają po 2-4 dniach, a nie tak jak w InPost do Paczkomatu po 1-2 dniach. Czy to warte jest ten złotówki? Może dla niektórych tak? Dla tych co mają Smart to "g..." warta usługa. W dodatku kupujący w dużych miastach NIE MAJĄ POJĘCIA jaka jest różnica w wyborze kuriera między "Allegro One Box", a "Allegro One Box, One Kurier"? Większość zapewne wybiera "Allegro One Box", bo myślą, że to jest dostawa do boxa, a ta druga to dostawa "kurierska". Prawda jest jednak taka, że "Allegro One Box" to UPS, a "Allegro One Box, One Kurier" to NIE UPS 😉 Wybranie "Allegro One Box, One Kurier" to lepszy wybór niż InPost, bo potrafią dostarczać tego samego dnia! Który kupujący to wie? Ja sam, jako kupujący naciąłem się na UPS i nie wiedziałem, że Allegro posiada jeszcze swoich kurierów "One Kurier", więc od tamtej pory NIGDY JUŻ NIE WYBRAŁEM "Allegro One" jako przesyłki! 😄

Sądzę, że tak samo czyni większość kupujących, co widać po statystykach - prawie wszyscy wybierają Paczkomaty InPost, a nie Allegro Box-y! Tak więc wielki plan konkurowania z InPost upadł, zanim dobrze się rozkręcił. Ludzie nie będą tego "g..." wybierać po prostu, bo się sparzyli kilka razy i o te kilka razy za dużo. Trudno będzie odbudować markę. Oj, trudno!

Piotr
oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@www_e_sklep_pl 
"myślę, że Allegro też ma problem. Jasne już jest to, że większość kupujących, którzy z ciekawości wybrali dostawę "Allegro One Box" przekonali się, że przesyłki dostają po 2-4 dniach, a nie tak jak w InPost do Paczkomatu po 1-2 dniach."

To wygląda zdecydowanie inaczej, jasne procentowo opóźnień i problemów jest zdecydowanie więcej (pewnie 10 a może i 100 razy więcej) jednak jest nieporównywalna skala - mogę spokojnie powiedzieć, że One nie stanową nawet 10% zamówień.. 5? No dobra u mnie w grudniu 3,5%. 

Nie chcę niszczyć Twojego świata ale przesyłki które odbiera od Ciebie kurier Allegro One a są adresowane do innego miasta i tak trafiają do UPS i w miastach w których usługi realizuje UPS to oni je doręczają 🤣 Więc Allegro One Kurier zmienia tylko to, kto odbiera paczki 😉 


oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@sl-aw-ek nie do końca tak to działa, u mnie osobne paczki są dostarczane przez UPS, te wysyłane jako allegro one box, a inny kurier dostarcza typowe allegro one box kurier, nie jest to kurier UPS. Zresztą znam ich osobiście i sami potwierdzili, że nie tykają paczek, których nie obsługują.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
www_e_sklep_pl
#11 Animator#

Nie sądzę, aby Allegro One Kurier był przekazywany do UPS, gdyż mniejsze miejscowości po prostu nie mają możliwości wybrania Allegro One Kuriera, tylko są zmuszeni wybrać Allegro One (czyli UPS). Wnioskuję to z tego, że paczki obsługiwane przez UPS (w naszym przypadku) nigdy nie zostały odebrane w deklarowanym terminie (NIGDY! ANI RAZU!), a przesyłki obsługiwane przez Allegro One Kuriera nie tylko były zawsze (ZAWSZE! NA RAZIE ANI RAZU NIE BYLI SPÓŹNIENI!) odebrane w deklarowanym terminie i w dodatku są dostarczane następnego dnia, a w obrębie tego samego miasta nawet tego samego dnia (nawet, jeżeli etykieta na liście przewozowym była "jutro").

Tak więc to nie jest mój "światek", ale moje "doświadczenie" z życia wzięte. Ponieważ nadajemy z dużego miasta obsługiwanego przez Allegro One Kuriera, to postanowiliśmy zostawić tylko tego jednego kuriera, a Allegro One (UPS) wyłączyliśmy z oferty i mamy już spokój z kurierami UPS. 

Być może jest tak, jak mówisz, że Allegro One Kurier przekazuje później do UPS, ale według mnie raczej się mylisz. To są dwa osobne byty. UPS obsługuje cały kraj, a Allegro One obsługuje tylko wybrane miasta. Innymi słowy cały kraj nie ma możliwości wybrać Allegro One Kuriera jako firmy obsługującej przesyłkę, ale niektóre miasta mają do wyboru:
1. Allegro One
2. Allegro One Kurier
(widać taką możliwość, gdy jesteś z dużego miasta i wejdziesz sobie podczas wyboru kuriera na mapę i wybierając Allegro One Box-a w jakiejś lokalizacji, będziesz miał dodatkowo wybór między tymi dwoma opcjami, które przytoczyłem wyżej). 

Poza tym można zadzwonić na +48 61 630 68 86 i się dopytać jak jest. Moim zdaniem nie ma przerzucania przesyłek między firmami kurierskimi.

Piotr
oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@www_e_sklep_pl @mikeza Panowie Panowie Panowie ... Wybierając Allegro One Kurier automatycznie w cennikach dostawy macie: 

Allegro One kurier - obsługiwane TYLKO przez kurierów Allegro w wybranych miastach
Allegro One Box - odbierane przez kuriera Allegro dostarczane do automatu w mojej wsi przez kurier UPS. 
Allegro One Punk - jak wyżej. 

Jak nie wierzysz mi na słowo to zaraz coś u Ciebie kupie do Zielonego c***matu Allegro i się przekonasz - jestem ze wsi. Znaczy przekonamy, jak UPS dostarczy 🤣

O potwierdzenie, że jest jak piszę poproszę  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@sl-aw-ek Przesyłki Allegro One są obsługiwane przez kuriera Allegro One i UPS 

Allegro One (One Punkt, One Box) przez UPS na terenie całej polski

Allegro One (One Punkt, One Box, One Kurier) przez naszego One Kuriera na terenie wybranych miast

Wszystko jest rozpisane w cenniku: 

ko_alka_0-1706093342725.png

Nie w każdym mieście Allegro One Kurier podejmuje paczki, można to sprawdzić na tej stronie: https://allegro.pl/kampania/one/kurier wpisując swój kod pocztowy.

Jeśli mieszka się poza obszarem, który jest obsługiwany przez One Kuriera, to nie należy udostępniać tej metody w swoich cennikach dostawy (i zostawić tylko Allegro One obsługiwane przez UPS)

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów