anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro one dopłata do czy od 20kg ?

ALCkow
#13 Ambasador#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Mam dziwną sytuację. Została doliczona dopłata do zamówienia 5f3ba461-c188-11ec-9589-3348432caaa2 19.99 wysyłka allegro one box "Dopłata do Przesyłki o wadze ponad 20 do 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)". W wysyłam z allegro wpisuje zawszę wagę 20kg. Waga mojej paczki to niecałe 5kg. W paczce było 50 kratek wentylacyjnych waga jednej około 0,09kg. Oto zamówienie:

zam.png

Oczywiście zgłosiłem reklamację do allegro numer 23151697. Dziś dostałem odpowiedź

em.png

 

Czyli jak wpiszę w wysyłam z allegro przy nadawaniu do allegro one wymiar 20kg 30x30x30 to dostaję dopłatę 19.99zł od 20kg do 31,5kg. Tutaj jest instrukcja do wymiarów allegro box

wymiary.png

 

Jaką wagę mam wpisywać przy nadawaniu paczki, żeby obyło się bez dopłaty 19,999kg ?

Dodam, że paczka ważyła 5kg

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Cześć. Dopłata nie zostanie naliczona, jeśli nie wprowadzisz wartości przekraczającej 20 kilogramów. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Opłata została naliczona, wpisałem równe 20kg

waga i wymiary.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Skonsultuję to dla Ciebie z odpowiednim zespołem i wrócę z odpowiedzią. 

@Alligator_pl_ Czy złożyłeś odwołanie od decyzji reklamacyjnej? Na koncie z którego teraz piszesz nie mogę odnaleźć tej reklamacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Nie złożyłem odwołania od decyzji reklamacyjnej. Nie wiem co teraz robić

 

oznacz moderatorów

Templar78
#10 Popularyzator#

z konta templar78 . Ale mój post jest ignorowany przez moderatorów i nie otrzymuje odpowiedzi

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  wiadomo coś w mojej sprawie ?

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Coś już wiadomo ? 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Przepraszam, że musiałeś czekać na naszą odpowiedź w swojej sprawie. Dostałam informację, że w sprawie reklamacyjnej otrzymałeś od nas uzasadnienie tej decyzji: "Podczas nadawania przesyłki zadeklarowali Państwo wagę przesyłki 20kg. Według wagi rzeczywistej paczka ważyła 20 kg, więc "Dopłata do Przesyłki o wadze ponad 20 do 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)" jest prawidłowa."

Generalnie rzecz biorąc powinieneś wpisać mniejszą wagę jeśli rzeczywiście tak było, bo przewoźnik w sortowni i tak to sprawdza. Nawet jeśli zadeklarujesz mniejszą wagę to do Twojej przesyłki może być naliczona dodatkowa opłata. Jeśli nie zgadzasz się z decyzją reklamacyjną, w przeciągu 14 dni, możesz złożyć od niej odwołanie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  

Odpowiedź specjalistki jest po prostu bzdurna. Paczka waży 20 kg ale doliczyliśmy dopłatę za wagę ponad 20 kg i to jest prawidłowe. Przecież to nie ma sensu 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Tak oczywiście złożyłem odwołanie od reklamacji

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Przesyłam print sc z regulaminu allegro 4.png

 

Moja przesyłka

2.png

waga rzeczywista 20kg

waga wymiarowa 30x30x30/5000=5,4kg

MAKSYMALNA WAGA to 20kg więc dlaczego doliczono opłatę dodatkową za 20kg

 

Jaka tu logika maksymalna waga 20kg, a od jest 20kg opłata dodatkowa. 

20kg nie równa się 20kg  

oznacz moderatorów

sklepspectrue
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Regulamin dopłat właściwie określa wagi i dopłaty

wyraźnie jest napisane do 20kg - włącznie a nie np do 19,99kg

powyżej 20kg - powyżej to wszystko co ma więcej niż 20kg np 20,1kg lub 20,0001kg

więc dopłata naliczona niezgodnie

 

 

sklepspectrue_0-1652252601829.jpeg

 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Złożyłem odwołanie od tej decyzji. Obecnie czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_HolaOla_ 
"Podczas nadawania przesyłki zadeklarowali Państwo wagę przesyłki 20kg. Według wagi rzeczywistej paczka ważyła 20 kg, więc "Dopłata do Przesyłki o wadze ponad 20 do 31,5 kg (wagi rzeczywistej lub wymiarowej)" jest prawidłowa."

Czy możesz potwierdzić, że w powyższym cytacie nie ma błędu ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@A3dam Nie, autor wątku złożył odwołanie od decyzji reklamacyjnej, więc sprawa jest ponownie weryfikowana. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_HolaOla_ 

Proszę, przeczytaj ponownie (tym razem z należytą uwagą) moje pytanie - ponieważ Twoja wypowiedź nie dotyczy mojego pytania.
Zacytowałaś w poprzedniej wypowiedzi uzasadnienie decyzji (być może tej od której odwołuje się Autor wątku).
Czy cytując zrobiłaś to bezbłędnie czy może faktyczna treść ówczesnego uzasadnienia brzmiała nieco inaczej ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_HolaOla_ 
??

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

W odwołaniu od reklamacji, allegro uznało nieprawidłowe doliczenie opłaty dodatkowej. Czyli zwrócą 19.99zł

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ALCkow

Przecież odpowiedź specjalistki ds. Obsługi Klienta to jakiś absurd. Zadeklarowałeś 20 kg a doliczyli Ci dopłatę do przesyłki o wadze ponad 20 kg.  Normalnie cyrk na kółkach 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów