anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Punkty Kolporter – darmowe przesyłki dla wszystkich do końca roku

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W poniedziałek, 6 września 2021, uruchomimy promocję na przesyłki metodą Allegro Punkty Kolporter. Kupujący i sprzedający zyskają darmowe dostawy do końca roku.

Jeśli sprzedajesz

Udostępnij Allegro Punkty Kolporter w swoich ofertach, żeby:

  • od 6 września Twoi klienci mieli darmową dostawę do Saloników Kolportera;
  • jesienią tego roku klienci mogli zamówić przesyłki także do Zielonych Automatów Paczkowych
  • uniknąć wszelkich formalności związanych z rozliczeniami – od 6 września nie będziemy pobierać opłat za przesyłki tą metodą dostawy (wyjątek to opłaty za usługi dodatkowe, które nie są objęte promocją).

6 września w Twoich ofertach automatycznie zmienimy cenę dostawy do Saloników Kolporter na 0,00 złotych. W cennikach utworzonych i edytowanych przed 6 września będziesz nadal widzieć ustawioną wcześniej cenę – ale kupujący zobaczą 0,00 zł. Jeśli edytujesz taki cennik, zapiszesz go tylko, gdy ustawisz cenę 0,00 zł.

Jeśli kupujesz

Od 6 września przesyłki metodą Allegro Punkty Kolporter będą dla Ciebie darmowe, nawet jeśli nie masz aktywnej usługi Allegro Smart!

Czas trwania promocji

Z tych atrakcyjnych warunków będziecie mogli korzystać do 31 grudnia 2021 r. Tutaj znajdziecie regulamin.

 

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59

garazoutletpl
#8 Zapaleniec#

Pytanie techniczne:

1) Na mapie punktow do nadania pokazuje mi tylko punkty allegro kolporter (jest ich malo)
mam bliżej inne punkty, czy w każdym kolporterze nadam paczki?

2) drukuje sie etykieta ups - czy mogę nadawać paczki w punktach ups?

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Nie ma odpowiedzi wiec napisze co sprawdzone.

1) Może być inny Kolporter - nie ma znaczenia (sprawdzone osobiście)

2) W okresie przejściowym pomiędzy nadawaniem w punkcie a przyjazdem stałym kuriera po wysłaniu wniosku o taki podjazd można nadawać wtedy w UPS Access Point (oficjalna informacja Allegro).

Wydaje mi się że nie powinno być problemu.

Sprawdzę w dniu jutrzejszym i dam znać.

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

1) dodatkowa informacja do odpowiedzi powyżej.

Kolporter na swojej stronie informuje że wszystkie saloniki mają opcje nadawania i odbierania przesyłek (ok.650 saloników)

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

2) Sprawdzone.

Można nadać w punkcie UPS Access Point.

Bez różnicy jaki punkt nadawczy wybierzemy. Przesyłka przechodzi przez system do obsługi UPS Access Point.

Oddział obsługujący ten punkt dostaje zlecenie że jest przesyłka do odebrania z tego punktu.

Można również dostać powiadomienie e-mail o nadaniu (trzeba o to poprosić przy nadawaniu przesyłek)

ups kolporter.png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@anitaw40 Dziękujemy za przetestowanie i podzielenie się wynikami. Na pewno okażą się pomocne dla społeczności Allegro Gadane.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

Jestem bardzo ciekawa, czy to chwyci...

W takim Wrocławiu saloników jest raptem osiem. Pomijając już kwestię dojazdu (kupujący potrafią spalić dwa litry benzyny, żeby oszczędzić 8,99 na wysyłce), ale co się będzie działo w Kolporterze, jeśli dostanie dziennie setkę przesyłek na jeden salon? Plus oczywiście regularni klienci od gazet, papierosów, Totolotka, opłacania rachunków itepe.

Tak sobie liczę: samych używanych książek schodziło (zanim Allegro uwaliło WebApi) minimum 100 tysięcy przesyłek (nie ofert) miesięcznie. Niech dziesięć procent z tego pójdzie do Kolportera, i już mamy jedną przesyłkę dziennie na jeden salonik. A używane książki to przecież kropla w morzu...

Przejdę się za jakiś czas w godzinach szczytu i popatrzę🤔

oznacz moderatorów

BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

Problem techniczny :

nadaję już kolejny raz taką przesyłkę i niestety nie otrzymuję żadnego potwierdzenia , osoba obsługująca punkt twierdzi iż ona nie ma możliwości wydania żadnego potwierdzenia odnośnie pozostawionych/nadanych paczek . Przesyłki zostawiam od poprostu w punkcie i niech się z nimi dzieje co chce , a jak jakaś zaginie to ciekawe jak udowodnię ile dostarczyłem . Zadałem pytanie do allegro odnośnie potwierdzeń nadania tak jak to jest w przypadku  RUCHu lub Poczty ale nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć . Bo jeśli  tak to ma wyglądać jak opisałem powyżej to raczej nie skorzystam i czym prędzej wyłączę tę formę dostawy .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@BlueMouse_pl dziękuję, że napisałeś do nas w tej sprawie i zwróciłeś na to uwagę! Twoje pytanie jest konsultowane, dlatego bardzo proszę poczekaj na naszą odpowiedź w sprawie nr 17884771.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

A co tu takiego konsultować , albo kolporter wydaje potwierdzenie systemowe albo nie , powinniście to wiedzieć skoro to Wasza usługa , chyba takie rzeczy ustala się przed podpisaniem umowy o świadczenie usług jaką zawarliście z Kolporterem  , a z tego co wnioskuję  na chwilę obecną  samo Allegro nie wie jak to do końca wygląda  i testuje to na użytkownikach ...

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BlueMouse_pl 

Też już o tym pisałam, że paczki nadaję na gębę bo twierdzą, że nie mogą nijak potwierdzić nadania. Średnio mi się uśmiecha świecić potem oczami, gdy status się nie pojawi a przesyłka nie dotrze.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

hurt_kg-gsm_pl
#8 Zapaleniec#

Witam.

Orientujecie się może czy jeśli zamówię etykietę bez wyboru punktu nadawczego ale nie zamówię kuriera to będę mógł nadać taką paczkę w punkcie nadawczym UPS?

Pozdrawiam,
Krzysiek.

 

oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Witaj,

Odpowiedź na zadane pytanie brzmi: nie

Wybierasz jakikolwiek punkt nadawczy. System nie przepuści bez wyboru. Zanosisz do punktu UPS tam zeskanują paczkę  i tyle. Możesz poprosić o potwierdzenie nadania na SMS lub email.

oznacz moderatorów

hurt_kg-gsm_pl
#8 Zapaleniec#

Zamawiam przez API i tam nie wybieram punktu jeśli zamawiam kuriera. DO tej pory cały czas zamawiałem kuriera. Nie nadawałem w punkcie.

To w takim razie pytanie nr 2. Czy będę mógł zamówić kuriera jeśli wybiorę jako metodę nadania jakiś punkt?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@hurt_kg-gsm_pl konsultuję Twoje pytanie, wrócę z odpowiedzią, gdy tylko ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Prawdopodobnie nie ponieważ przy każdej przesyłce jest generowanie zlecenia podjazdu kuriera. Jeśli wybierzesz punkt to, system ma informację że podjazd kuriera jest niepotrzebny. Zapewne korzystasz z jakiegoś pomocnika sprzedaży Allegro, więc aby kolporter był darmową dostawą musisz mieć integrację API ze stroną "wysylam.allegro.pl". W konfiguracji powinieneś mieć jakiś punkt domyślny nadania.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@hurt_kg-gsm_pl otrzymałam odpowiedź na Twoje pytania.
Ad 1 Nie ma możliwości nadania przesyłek Allegro Punkty Kolporter, Epaka w punktach UPS, pomimo tego, że przewoźnikiem jest UPS. 
Ad 2 Jeżeli chodzi o drugie pytanie to np. BaseLinker faktycznie nie przepuści bez podania jakiegokolwiek punktu. Natomiast tutaj trzeba uważać, bo jeśli masz stałe zlecenie odbioru podpisane z UPS to nie będzie problemu, bo kurier przyjedzie po przesyłki. Ale jeśli nie, to jak wpiszesz w API punkt nadania to z automatu będzie zaznaczało opcję "punk nadania" i nie nie będziesz miał możliwości zamówić kuriera jednorazowo.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

Z pierwszym punktem się nie zgodzę. Od samego początku wysyłam w UPS Access Point paczki

Kolporter i EPaka i bez problemu przechodzą i dochodzą do klientów - więc jesteś w błędzie.

Natomiast w drugim punkcie tylko Poczta Polska i Allegro punkty nie mają możliwości zaznaczenia Nadanie w punkcie po API. Kurierzy UPS i DPD mają taką opcję podczas przygotowania przesyłki i wystarczy zaznaczyć i już kurier jej nie odbiera tylko nadajemy w punkcie.

Natomiast Jeśli się zdarzy sytuacja że zaznaczymy Nadanie w Punkcie przypadkowo i do kolejnych przesyłek utworzymy zlecenie na podjazd to i tak kurier zabierze taką przesyłkę jak już przyjedzie - sprawdzone wielokrotnie.

To już zespół odpowiedzialny za usługę Allegro Punkty jest odpowiedzialny za wprowadzenie ewentualnych zmian w API.

Niestety nie sprawdzone mam to ze swojej strony, ale jeśli tylko nadarzy się okazja postaram się jak najszybciej odpowiedzieć.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@anitaw40 dziękuję za Twoją odpowiedź i za to, że dzielisz się swoim doświadczeniem. Informację, że nie można nadawać tych przesyłek w punktach UPS otrzymałam po konsultacji z zespołem zajmującym się tym zagadnieniem, ale już podesłałam im to co napisałaś z prośbą o weryfikację. Gdy tylko otrzymam od nich wyjaśnienie, wrócę tutaj. 
W takiej sytuacji jeżeli jedna przesyłka będzie miała nadanie w punkcie, a kurier i tak podjedzie np. po inne przesyłki z opcją nadania u kuriera, albo sprzedający ma umowę na podjazdy to wówczas najprawdopodobniej przesyłka zostanie odebrana. Ale jeśli zanaczymy nadanie w punkcie, to nie będzie możliwości zamówienia kuriera do tej przesyłki, dla której wybraliśmy nadanie w punkcie. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

anitaw40
#10 Popularyzator#

I tu się zgodzę iż do tej samej przesyłki po wybraniu "nadanie w punkcie" już nie wystawimy zlecenia podjazdu, ale przy innych nie zaznaczając tej opcji tak. i wtedy odbierze i tą błędnie zaznaczoną jak się pomylimy o czy pisałam powyżej.

Co do wysyłania poprzez UPS Access Point jest pokazane wyżej w postach jak to wygląda w statusach przesyłki. Nie muszę mieć zespołu który się tym zajmuje, ponieważ sami osobiście prowadzimy taki punkt UPS dlatego wiem to na 100 %.

Tych przesyłek Kolporter nie mam akurat dużo, ale aby był podjazd kuriera musimy zadeklarować min. 3 x podjazd w tygodniu + min. 4 paczki jednorazowo - jeśli nie, to jesteśmy zmuszeni zapłacić za ta usługę.

Dodam dodatkowo że mieliśmy ostatnio klienta który kupił 17 szt. produktu po ok.1.90zł za sztukę i każdą sztukę na oddzielnym koncie klienta, wysyłka na ten sam punkt odbiorczy więc nie wchodziła wysyłka zbiorcza i każdą sztukę musieliśmy zapakować oddzielnie. Inny Login kupującego, inny numer przesyłki. Taka zabawa 🤣🤣😂

oznacz moderatorów