anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro zakup od osoby prywatnej a rekojmia.

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaje jako osoba prywatna. Kupujący zakupił u mnie kosmetyk. Po 18 dniach od odbioru przesyłki nagle napisał, że chce zwrot pełnej kwoty bo według niego produkt jest podrabiany, nie oryginalny itd. Pomijam fakt, że ww produkty mam po swojej dawnej działalności sklepu kosmetycznym i nie ma opcji nieoryginalności produktu bo wszystko było zakupywane od przedstawiciela marki na Polskę.

 

Pan mnie straszył policją, prokuratorem itd grzecznie mu odpisywałem, ale dzisiaj po 9 dniach w końcu allegro ruszyli dupę i włączyło się do dyskusji. Nie liczyłem, że allegro stanie w obronie swojego sprzedawcy od 14 lat bez żadnego negatywa (do czasu zakupu przez tego kupującego) ale że tak poleca po bandzie to już sie nie spodziewałem.

 

odpisali:

Może Pan skorzystać z reklamacji w ramach rękojmi.

Aby ją poprawnie złożyć proszę wybrać jedno z poniższych rozwiązań i wskazać je w dyskusji:

- naprawa;

- wymiana;

- obniżenie ceny;

- zwrot pieniędzy.

 

Od momentu określenia oczekiwań Sprzedający ma 14 dni na rozpatrzenie Pana reklamacji. Zachęcam również Pana do załączenia zdjęć uszkodzenia. Może to pomóc Sprzedającemu w szybszym rozpatrzeniu reklamacji. waldemaro00 proszę o informację, czy Kupujący ma odesłać przedmiot. Następnie proszę odnieść się do niezgodności/wady podanej przez Kupującego i wydać decyzję reklamacyjną.

 

 

To teraz każdy nawet kupując kosmetyk od osoby prywatnej może ten produkt zużyć i jak już zużyje złożyć reklamacje i zwrot kasy! Allegro po raz kolejny chroni cwaniaków kupujących!

Pomijam fakty takie, że kupujący potwierdził, że produkt posiadał plombę i około dwóch miesięcy temu miałem podobną sytuacje tylko, że tam kupujący po rozmowie przeprosił, usunął komentarz negatywny i stwierdził, że się pomylił.

 

Kupujący sam potwierdził iż dostał produkt z identyczną nazwą itd jak w opisie, a pracownik allegro mimo to pisze o "niezgodności z opisem"

 

Jak się zachować w takie sytuacji?

Dlaczego Allegro po raz kolejny staje w obronie cwaniaków kupujących,a nie kogoś kto jest u nich 14 lat i nie miał negatywów?

Jak mam stwierdzić jeżeli produkt do mnie zostanie odesłany, że kupujący sobie czegoś innego nie wsadził do kremu i teraz jest coś innego w środku jak ja wysłałem?

 

Nie pisałem, iż posiadałem kiedyś sklep i te produkty są z oryginalnej dystrybucji! Pozostawię to na ewentualną sprawę sądową 🙂 Allegro lubi zarządzać czyimiś pieniędzmi i wymuszać na sprzedawcach konkretne zachowania tylko aby kupujący był zadowolony! Znajomemu kiedyś doliczyli kasę z POK ten się odwołał kasę oddali ale konto i tak zablokowali tak naprawdę nie podając żadnego racjonalnego powodu, wtedy się z tego śmiałem ale teraz sam widzę ze Allegro to Państwo w państwie!

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

kostas11
#21 Demiurg#

@waldemaro00 słusznie allegro napisało, rozpatrz reklamację !!! To ze sprzedałeś prywatnie nie znaczy że nie odpowiadasz za towar 🙂

Napisz że odrzucasz reklamację, produkt jest oryginalny z Polskiej dystrybucji itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Jak można reklamować kosmetyk, który po otwarciu plomby itd i używanie przez dostęp powietrza z czasem traci swoje właściwości! Jak można zarzucać komuś podrabianie produktu bez np opinii biegłego? Sam byłem parę razy wzywany na policje w roli biegłego co do sprawdzenia oryginalności perfum jak policja łapała jakiś sprzedawców na rynku!

 

Jak można taką wadę stwierdzić po 18 dniach używania? Co przy kremie pojemności 50 ml to jest praktycznie cały zużyty po takim czasie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@waldemaro00 i Ty prowadziłeś firmę i nie wiesz co zrobić ?

Kupujący może złożyć reklamację a Ty możesz ją odrzucić i po temacie, a jak zrobisz Twoja sprawa 🙂

Pamiętaj że masz na decyzję 14 dni potem reklamacja jest uznana i allegro wypłaci kasę za Ciebie 😄 ale te przepisy znasz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

ok

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@waldemaro00 jako osoba prywatna również odpowiadasz za sprzedawany towar i kupujący mają pełne prawo składać reklamacje.

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

czy towary z krotka data i zaplombowane nie są z tego wyłączone?

4)
w której przedmiotem świadczenia jest towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia;
 
5)
w której przedmiotem świadczenia jest towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 
 
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Napisz kupującemu, że towar jest oryginalny, że posiadasz faktury na jego zakup od oficjalnego dystrybutora (zakładam, że je posiadasz) i że reklamację rozpatrujesz negatywnie jako bezpodstawną.

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Tak zrobię, tylko jak w przyszłości uchronić się przed takimi cwaniakami? Rownie dobrze przed upływem 24 miesięcy taki kupujący tez może napisać o zwrot kasy?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@waldemaro00 Nie da się przed takimi uchronić. Trzeba znać swoje prawa oraz obowiązki i to chyba tyle.
Prywatny sprzedawca również odpowiada za towar więc kupujący mogą składać reklamacje - zasadne czy nie to już inna kwestia.

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Jak do tego wszystkiego ma się ten przepis?

Art. 38. prawa konsumenta


Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość

1.
4)
w której przedmiotem świadczenia jest towar ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia;
 
5)
w której przedmiotem świadczenia jest towar dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 
 
 
 
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@waldemaro00 odstąpienie od umowy to coś zupełnie innego i niezależnego od reklamacji.

Przy zakupie od osoby prywatnej prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje (lub przysługuje tylko za zgodą sprzedającego) natomiast prawo do składania reklamacji jest obligatoryjne.

Ponadto - przy zakupie od osoby prywatnej ustawa konsumencka nie ma zastosowania bo w tym wypadku kupujący nie jest konsumentem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ten przepis oznacza ze nie moze odstapic od umowy bez podania przyczyny z terminem 14dni od dnia nastepnego po odebraniu przesylki oczywiscie kupujach nie czytaja zwrotow a potem olaboga ja nie chce kosmetyku i sru ci reklamacje wymuszaja kasy zwrot. Masz fakture wyslij go na drzewo odrzuc reklamacje a na straszenie sadem odpisz uprzejmie czy chce odpowiadac z 286 kk oszustwo za dzialanie powodujace niekorzysne rozporzadzenie mieniem jesli allegro nalozy ap na ciebie 

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Przerażające jest to jak Allegro w żaden sposób nie chroni sprzedawców tych zawodowych jak i prywatnych. Po zachowaniu tego gościa stwierdzam, że to nie pierwszyzna 🙂 Kiedyś to nawet dwie strony mogły opisać komentarzem jak transakcja przebiegała teraz kupujący jest królem. Niech allegro odda mu kasę z POK pójdę z gnojami do sądu! Najlepiej się zarządza nie swoimi pieniądzmi! To że jest jedno Allegro na całym rynku polskim i jest potentatem to jest najgorsze co może być dla sprzedaży internetowej w tym kraju.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@waldemaro00 Dzwoni? Ty sprzedając i znasz praw kupującego? kupujący ma 2 lata na złożenie reklamacji. Możesz pójść do sądu ale z tego co piszesz to słabo możesz wypaść.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Słabo? Kosmetyki mają nr partii produktu naniesiony opakowanie i na fakturę do tego te mają plomby. Słabo to wypadnie kupujący ze swoim zarzutem z zadu wydumanym

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

 

Kupujacy odpisal

A teraz powiem tak, za tą arogancję i butę, oddasz, czy nie oddasz, Walduś, widzimy się w sądzie. Co najwyżej, pajdę dostaniesz mniejszą z tytułu naprawionej szkody 😉

 

Ps. Naciągniętych jest więcej.

 

Waldemarze, raczyłbyś odnieść się do tego, najlepiej w tej samej tonacji, co dotychczas. W tym miejscu informuję, iż ta szajka działa u Was (Allegro) od dawna, a waszym obowiązkiem jest nie tylko patrzeć, lecz reagować. Jest to sprawa tdlaypowa policji, wydziału PG.

 

 

Gość pisze o większej ilości osób oszukanych tylko, że jestem tutaj 15 lat i mam sam pozytywne komentarze! Pisanie o jakiejś szajce? Walduś?

 

Allegro milczy i pozwala kupującym na wszystko. Taki kupujący może napisać wszystko, a ja nie mogę napisać, że kupujący chce wyłudzić pieniądze. Nigdy nie liczyłem na pomoc allegro ale to już jest przesada. Idę z tym patusem do sadu i nie będę w odróżnieniu do tego portalu pozwalał na takie zachowanie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@waldemaro00 Niech idzie do sądu. Z tego co piszesz nie będzie żadnego problemu z obaleniem jego tez.

oznacz moderatorów

waldemaro00
#9 Pomysłodawca#

Oświeć mnie dlaczego ?

oznacz moderatorów